Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • JoWood se značky Arcania chtěl držet z jednoho prostého důvodu: Práva, která, měl na značku Gothic byla časově omezená a jejich platnost vyprší na konci tohoto roku - v podstatě souběžně s vydáním Risen 2. Což možná (snad!) napovídá něco o tom, jaký je ten druhý tajný projekt Piranha Bytes;-)
  • Já od nich hraval jen serii Neighbours from Hell a Traffic Giant *3* Kdyby tyhle hry dostaly pokračování, bylo by to super *4*
  • Nejdřív zahájili spolupráci s talentovaným studiem. Poté díky němu vytvořili jednu z nejvěrnějších komunit v herní branži. A pak se na to na všechno vykašlali. Jak čekali, že to dopadne?
  • ah omlouvam se za post nahore spatne jsem to precetl a pochopil *9*
  • Má to ale jedno pozitivum. Pokud si vybavuju, třeba Gothic Arcanie měl internetovou aktivaci. Teď se v praxi ukáže, jestli platí argument obhájců DRM, že se aktivací nemusíme bát, že hry, co je mají, dostanou při potížích vydavatele patche, které drm odstraní a umožní je hrát bez aktivací i v budoucnu. Nebo si myslíte, že Joowood bude dál platit pronájem serverů u arcanie? Možná mohli investovat toho půl milionu dolarů či kolik stojí aktivační securom jinam
    • To opravdu stoji az tolko?!?
  • No ten Spellforce 2: Faith in Destiny by ma aj potešil, ale je už od tejto firmy asi všetko...
    • Věř mi, že by Tě nepotěšil, protože by ho mělo mít na svědomí indické studio Trine, které vydalo G3 Fosaken Gods, a pokud něco podobného vydají jako datadisk ke Spellforce 2...
  • Kde mají teď ty svoje USA hráče, kterým tak lezli do zadků?
    Za vidinou zisku se vykašlali na komunitu, která jim odpustila i G3 a snad i G3:FG a nezůstalo jim nic. Já Risen považuju za Gothic, i když příběhově nemá nic společného s Gothicem (až na pár drobností).
    Takže doufám, že JoWood krachne. Aspoň nadále nebude trápit svoje fanoušky a až budeme prahnout po tom, si opět zahrát Gothic, tak prostě sáhneme po Risenu 2. ,)
  • Nedávnou tu řekl šéf nějakého studia, že se vydává až moc dobrých her. Tak se není čemu divit, že ti vydavatelé co jsou schopni vydávat jen průměrný bufgfesty skončí. Phenomic (Spellforce) odešli k EA, takž žádná škoda....
  • Joowood v posledních letech přišel o svá největší a nejvýdělečnější studia, tedy autory Gothicu (známe), SpellForce (přešli pod EA), Aquanox (zavřeli je) a autoři The Guild dělají budged (a asi také už nepatří pod Joowood - přejmenovali se). Zbyly tedy jen značky a autoři Arcanie, kteří dělali většinou jen lehce nadprůměrné hry.
  • Pro pamětníky, ono Gothic 3 nebyla jediná hra, kterou si utrhli ostudu. Ani Forsaken gods. Kdo dnes pamatuje tehdy masivně hypovaný bugfest a průšvih Soldner? Nebo zajímavou, ale marketingem přehlídnutou Guild 1? Guild 2, která se některých chyb nezbavila dodnes a byla fackou fanům? Ono celkově Joowood měl dost zajímavé obchodní postupy, vydávání bug festů, kašlání na podporu, akvizice mizerných studií...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit