Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • 0011

Nesouhlasím s tím, že by knížky od Herberta juniora a Andersona byly odpad. Nečetl jsem všechno, ale většinu ano a jasně, nedosahuje to úrovně původní Duny (společně s 99% zbývající sci-fi, come on)  ale je to o sakra hodně nad úrovní věcí jako například knihy ze světa WH40K. Stejně i původní Duna je v podstatě "vypůjčený" Asimov, ale Předehra k Duně: Atreidové je nejlepší fanfikce kterou jsem kdy četl, jakožto fanda Duncana Idaho, který je hodně důležitá postava v dalších dílech. Kdo nečetl všech 6 nebo aspoň původní 3 díly od Franka Herberta jako by nečetl Dunu vůbec a je to škoda. Spousta lidí ani neví, že má Duna pokračování.

• KrPa

vypujcene z Nadace?

• 0011

Ano, napsal bych, že je obecně známý fakt, že Duna a spoustu další sci-fi je komentář k Asimovovi obdobně jako je západní filosofie komentářem k Platónovi, ale bohužel to neví ani většina čtenářů HCSF. Duna je díky Lynchovi a hrám mnohem známější a ani nový seriál to nezmění.

• ja_nic_nevim

To jsou keci... Raději to ani nekomentovat, jinak by byl zase ban na 30 dní. 

Duna je "easy start" do sociologie a rozbor evoluce společnosti. Kupodivu byl Herbert profesor.. hádej... sociologie. Ostatní jeho knihy v sérii jsou dost nudné, pokud to ale člověk čte na jeden zátah, poskláda se to do sebe jako lego. 

Ostatní knížky jsou podstatně slabší než první díl, jako série ale nemá Duna obdoby. 

Asi to zri spíše ten, kdo nějaké ty základy na škole měl... 

• 0011

Takhle to vypadá když si někdo nezjistí fakta a musí machrovat znalostma tam, kde nemá protože nepochopil pointu ani psaný text. Frank Herbert nebyl žádný profesor, univerzitu nikdy nedodělal a nikdy nikoho neučil. Dále nikde netvrdím, že Duna je filosofické dílo, což není ani Nadace, ale že Nadace měla nezanedbatelný vliv na Dunu a na ostatní sci-fi díla, která přišla po ní. Jinak nejen základy sociologie i filosofie mám zmáknuté, ale o tom debata nebyla pane základ 😉

• ja_nic_nevim

Máš pravdu, mýlil jsem se. 

• skaven

OP - bude/nebude recenzia na Pathfinder?

• ales.smutny

Bude, ale endgame je...opět bizarně obrovitý.

• skaven

jj to je :)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit