Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • V rámci kompenzace bych spíš čekal něco jako PS4 zdarma pro každého poškozeného a ne jen pět dní PS Plus navíc. *6*
    • Chudi duchem mohou ocekavat cokoliv,
  • Tafaraj
    Měsíc zlatého členství , ou jé.
  • Vzkaz pro Majkla: Prosím zhnij všichni si to přejí *3*
    • Majkl
      přejmenuje se zpátky ne he/he a půjde prudit pod svým jménem
      • He7he
        he/he ho, zmatenýho WC kašpara
  • dr.gonzo: Za 2 stovky na steamu nic nekoupíš kromě pár let starých, her ale novinky sou o hodně dražší než na krámě... takže říkat že steam ničí pc hraní kvůli tomu že 4 roky stará hra je ve výprodeji (v obchodech by už dávno nebyla ) může říct jenom dmnt ,, steam je reklama, už sama o sobe pro miliony lidi co si ho zapínají denně ale pro sk/cz mozky, těžký pochopit proto debat o steamu je hodně a vždy o tom samém
  • dr.gonzo
    Vážení PCckáři ten váš úžasný steam jednou zapříčiní zánik pc hraní právě díky těmto skvělím cenám.když si hru koupíte za 200kč kolik si myslíte že se dostane samotným vývojářům? 30 procent z ceny si veme steam a dalších zhruba 50 procent si veme vydavatel,samotným vývojářům zbude nějakých usmolených 50kč a tak si příště rozmyslí jestli svou další hru vydá na to vaše pc.

    Dokud budete kupovat hry na steamu a nezačnete kupovat novinky za 1000kc tak jste závislí na konzolistech kteří vám vlastně platí to hraní na pc.
    • To už takoví jako ty píšou 3 možná 4 roky a pořád nic.
      Hry na PC se budou vydávat pořád tak se s tím už smiřte.Oni lidé těch pár, so-called exkluzivních her na konzole oželí.Tak co takhle přestat už plácat nesmysly :).
      • Az na to, ze pc platforma je v upadku a nebyt nezavisle tvorby a online titulu, tak uz toho na ni moc vlastni tvorby neni. Za poslednich deset let se skoro vsichni presunuli na konzole a primarne vytvareji hry pro ne. Nevidi to jen ten kdo nechce nebo kdo nepamatuje, ze pc byla kdysi hlavni vyvojova platforma pro spoustu skvalych znacek.
        • No jo -->skoro všichni<--- se přesunuli a pořád žádná změna.Jen opět a zase takoví jako ty opakují jedny a ty samé bláboly o úpadku atp.
          Hry na PC se budou vydávat pořád.Těch pár, so-called exkluzivních her na konzole poměry nezmění.Online/mmo tituly je ten důvod, říká že žádny úpadek není a dlouho nebude.
          • Ahoj,
            dovolím si jen letmo reagovat na tvůj názor a názor na který reaguješ. Osobně jsem vždy hrál na PC, vždy jsem si za tím stál a taky to tak lidem podával. Ano, to, že PC je výkonnější víme. To, že funguje, víme. Konzole ale pro vývojáře nabízí mnohem lepší prostředí. Není divu- systém je jednoduchý, mohou hru rychleji, méně nákladněji optimalizovat hry pro nové konzole. Je to pár měsíců, co jsem si koupil PS 4. Ze začátku trochu obavy, které střídají hodiny strávené u her- Nový dragon age, nový cod, atd... Realita je taková, že se vývojáři přizpůsobí trhu, nemohou ale dělat razantní kroky a jít jen na jednu platformu. Protože je miliony konzolistů a milionu PC hráčů. V poslední době ale vidíme u většiny vývojářů jasné kroky. Víc se jim zamlouvá konzole. Proč? Jednoduché prostředí, lidé si nové konzole kupují a co víc- všichni si hru koupí. A to za nemalé peníze... Hry stojí 1 700, 1 800. Proto v poslední době vidíme trochu jiný přístup k vývoji her na konzole. Na druhé straně PC. Velké investice, stejně i to XX procent lidí stáhne. Na této platformě tedy tak zcela nevydělávají, jak by brali, odejít ale nemohou, to by skončili...
    • Kamaráde už to radši nehul.
    • Hele já i na PS storu kupuju vše kolem 200 i níž, přes 300 nejdu.
      Novinky nechávám uležet a opatchovat.
    • Veskoslav
      Až novinky budou odpovídat ceně 1000 Kč, mimochodem to stojí nové hry jenom od Blizzardu, tak nad tím budu uvažovat. Ale dokud budou dělat zmetky, tak proč proboha? Mimoto polovina pirátství na pc připadá na konzolisty, co si pak koupí usmolenou hru v bazaru a následně ji pak prodají dál.
    • Majkl
      funguje to právě naopak, Steam pomáhá mnoha začínajícím vývojařům postavit se na nohy, to herní scéně jen prospívá
      • ucho
        Tak to jsi zaspal, indie vývojáři už jsou na tom taky bledě. Prorazí málokdo a velmi rychle musí s cenou na minimum, protože by svou hru jinak ani neudali. Mají problémy i s kvalitními hrami. Her je prostě moc, reklama je velmi důležitá.
      • dr.gonzo
        Tak to funguje jen u indie vývojářů AAA vývojáři na pc prodělávají kalhoty.
        Navíc dnes už běžně na konzolích fungují indie vývojaři a opět z toho mají na konzolích víc jak na pc.
        • Majkl
          zdroj?

          věř mi, že i AAA vývojaři na PC vydělávaji slušné prachy, o prodělávání nemůže být ani řeč.. a co týká konzolové a PC indie scény, to je jak srovnávat jabka s Eiffelovkou
          • dr.gonzo
            majkl-urcite kdyz udelaji nekolika milionovou hru tak se jim ji vyplati prodavat za 200kc.
            podivej se na situaci pred 15 lety a dnes,kdy skoro vse vychazi s uplnou exkluzivitou nebo rocni exkluzivitou na konzole a polovina z tech casovych exkluzivit vyjde jeste zmrsena.
            rikas si ze stale vychazi spousta adventur,MMO,strategii,ale to sou hry ktere se na konzolich neprodaji,je o ne strasne mali zajem tak pro to sou na pc.
            • Veskoslav
              Miliónové hry si dělají sami tím, že tvou 60% do marketingu. Stačí se podívat na Unity či Watch Dogs. 70% ceny vývoje byl Marketing.
  • Tafaraj
    Sony vzkazuje hráčům https://www.youtube.com/watch?v=uhM_NNxdOCA
    • kennyB
      Docela by mě zajímalo, co minulé vánoční svátky vzkazoval steam, když nezvládl nápor přihlašujících se uživatelů a padal a padal...
      • Veskoslav
        Spadl jednou. A ono to bude taky tím, že počet aktivních uživatelů v jednu chvíli je tak 10 krát větší jak Sony a MS dohromady.
        • kennyB
          Myslím, že to tehdy byla dvoudenní záležitost, ale to je celkem jedno. Pointa byla, že se nikdo nebavil tím, že se pcčkáři nedostanou ke hrám zrovna o svátcích...
          • Veskoslav
            No on je rozdíl. Když spadne Steam, jede mi offline khihovna a když dostanu nové pc, tak ho nemusím registrovat jako v případě kopnzolí, které si může tak vybalit a dívat se na ně.
            • Veskoslav
              Myslím, že ani jedna strana konfliktu si co do debility nemá co vyčítat. Vy máte Hnisavce a spol. a my máte také své hráče na šachovnici.
            • kennyB
              To vím, ale že by to byl onen důvod těch rádoby vtipných poznámek ze strany pcčkářů???
      • Tafaraj
        nevim, zkus se zeptat Newella
  • Konzole jsou boží https://www.youtube.com/watch?v=tQB-wo5g9KA !!! hry za 1700,- a když ta uber služba několik dní zrovinka o dnech volna neběží tak vám dají pitomou stovku SLEVU! *1* *11* *11* *11*
    • hra stoji klidně i 1200 -1300 i mín, když víš, kde kupovat, pak není problém ji prodat na aukru za 900kC. Co Steam ovečka, koupí novinku za 900 a co když ho nebaví? Co? Nic! Je v prdeli, takže, kdyby se nepirátilo je i tady konzole lepší volbou, navíc současné trojité DRM jako u Dragon Age, které má Keep, Origins a Denuvo - hra stoji o tři stovky méně, ale máš tam tři DRM a nemůžeš ji prodat a graficky je totožné. Tak co se vyplatí víc???
      • ja mam na steamu vic jak 77 her a za vetsinu sem nedal vic jak 10€, takze to ze ji nikdy nevratim me zas ani tak nemrzi.. :-)
        • flash789
          770 euro?..slusna palka
        • Majkl
          asi tak, mám pěknou sbírku starých her v krabicích i digitálních verzí a nikdy mě nenapadlo je prodávat, ale to bude asi tim že mi neni 12 ani nejsem socka jako tady he/he nademnou, takže si vydělávám norálně prací a ne tim že bych rozprodával staré věci po bazarech *4*
      • Majkl
        hra stoji klidně i 1200 -1300 i mín - což je pořád 0 300-400 víc než na PC, argument fail

        a komu by se chtělo proboha kupovat hry z druhé ruky za 900 na aukru, když za tu cenu může mít novou originálku na PC? To by musel být dobrý magor *1*
        • Ano, stojí víc. Protože mně není líto za hru dát těch 1 700, 1 800. Já tam vidím tu práci nespočet lidí, vím, jak únavné práce na hrách jsou. Koupil byl hru klidně za 2 000. Koupil jsem si konzoli (PS 4), dříve pouze PC. Koupil jsem si ji na hraní. Dokoupil jsem si k ní kameru jako takovou modifikaci. A jako člověka, který si rád zahraje mi není líto ocenit práci vývojářů a něco jim zaplatit než hledat co nejlevnější řešení- ještě lépe si hru stáhnout cracklou. Druhou věcí je, že konzole účtují vývojařům licenční poplatek tuším. Konkrétně ty očividně upřednostňuješ PC, protože je vše levnější.
          Konzoli mám nedlouho, ale nikdy jsem žádnou stranu nezavrhoval.

          .
  • kennyB
    Proč zase u článku, který se týká konzolí dělají pcčkáři reklamu svému uber nadupanému maslostroji???
    • já bych spíše řekl, že dělají reklamu své debilitě než svému stroji...
    • Protože to je banda zdlabaných a neznalých debilů, no. Co by od nich normální člověk a normální hráč mohl asi tak čekat. Díky nim je taky Games tou nejhorší žumpou. Ale redakce ne a ne s něma pořádně zatočit a udělat konečně pořádek. I když tady dělaj bordel, nemluví k tématu, lžou, uráží a mají vybrakováno v hlavě (viz jejich pusinkování v bleskovkách), jsou přesto tihle cosi nějakým zvláštním způsobem tolerováni až to bolí. Já bych doporučil ignorovat a užívat si dobrý hry a dobrou platformu a na nějakýho WC magora a jeho teplý teze nechat kadit pejska.
    • někdo musí konzolistům otevřít oči vždyť i dnes se najdou tací co si myslí že konzole jsou NEXTGEN *1*
      • @njn: Ok, vysvětlím ti, jak to funguje. PS3 a Xbox 360 je 1 generace konzolí. Následně byly uvedeny na trh PS4 a Xbox One, tedy další generace konzolí. A teď pozor, raději se posaď. Když je 1 generace konzolí a přijde další bezprostředně následující generace konzolí, tak je to tzv. další generace - tedy NEXT GEN (NEXTGEN). To je věda, co?
      • kennyB
        Alespoň na ně vycházejí kvalitní hry *3*
        • Myslíš ten váš REMASTER/SEQUEL race ? Kolik nových značek vyšlo zatu dobu ?
          • kennyB
            Koupil jsem si jen předělávku TLoU z důvodu, že na trojce jsem nehrál dlc, které k tomu bylo vydáno a v té remastered verzi bylo přidáno. Nové konzole se novejch značek dočkají až letos a časem jich bude ještě víc. Loni na ni vyšlo dost dobrých her např: inFamou (značka z PS3), GTA V atd. A letos??? Bloodborne, Uncharted 4 atd
            • kennyB
              Nové konzole jsou jak píšeš na trhu teprve kolem jednoho roku a už čekáš jednu novou zančku za druhou??? Oznámeno jich bylo dost a letos to začne vycházet. A kolik jich bylo minulej rok na pc???
            • Ok já se ptám něco co charakterizuje NEXTGEN né co bylo na ps3 a xbox360 nebo je to hra i na PC ... Ano všechny kvalitní hry co jsou na nextgen jsou i na PC. A když už je to exkluzivita tak je to remaster nebo pokračování dílu v nějaké sérii to je moje pointa. Konzole jsou tu víc jak rok a čeho se teď dočkáme Uncharted na konci 2015 zase pokračování série a aspoň teda ten The Order 1886 wooow to je noých značek jak prase
    • To víš, není tu článek o jejich krabičkách a jim to přidje hrozné, že se jim nedostává pozornosti ze strany games.cz.. Proto tu na sebe upozořňují sami...jako malý děcka...
  • Pekné gesto, ale úprimne mi povedzte kto si reálne kupuje hry cez psn...ja som naposledy cez psn kúpil season pass na ps3 the last of us...ale to je tak asi jediná vec, čo som cez psn kúpil, hry ma výjdu lacnejšie keď si ich kúpil cez normálny kamenný obchod...
    ináč som veľmi zvedavý, či tie špeciálne a zberateľské edície Order 1886 sa budú dať zohnať v čechách a na slovnesku...
    • Ja kupují téměř výhradně přes PSN, daji se vychytat super slevy jako far cry 4 deluxe za 1699, tomb raider za 549 apod. Chce to akorát často sledovat. Ovšem diablo iii jsem koupil na placce. Vse na PS4.
      • definitívka za 549 kČ? slušná cena...
    • Ja si hry kupuji vyhradne pres psn, posledni retail jsem koupil v roce 2012.
    • Tak já kupuju teď už výhradně přes PSN. Z minulosti mám nějaké BR verze, ale už jsem si odvykl vkládání disku se všemi negativy, které to má. Hukot, delší načítání atd.
      Nakupuju v akcích a užívám si "late access" :)
    • Prosim nereagovat na toto Slovenske cosi! Je to jen nicka se smutnym zivotem ,ktera zije ve vlatnim stinu.Kazda reakce na neho mu lesti jeho nicotne ego, hledici do prazdne skorapky sama sebe.
      • Mato1987
        Už viem kto si :) tebe tá diskusia, kde som ťa slovne úplne zdevastoval a zosmiešnil asi musí ležať riadne v žalúdku, preto by som ti odporučil time out, aby si si nevykoledoval za tento spam, čo tu predvádzaš nejaký slušný perma banánik :)
        • *1* *1* *1* To samé jsi tvrdil i mně. Že jsi mě někde "zničil" a "ležím ti v žaludku" *1* Kéž by jsi ležel v žaludku spíš své mámě. Kdyby tě před 15 lety (jestli je ti víc, tak je to smutné) spolkla, byla by tady hned kultivovanější diskuze.
    • čau jsou přece hry co jsou jen na store tak ty o občas a právě ted je tam pár her za pár drobáků Nascar14 za 82kč atd. *4*
    • A kolik teda dáváš za novinky v normal obchodech ? co já vím tak třeba pod 1500 kč novou hru nekoupíš
      • tak nedávno som platil za remaster the last of us 30 ojro, presne 29.99 a killzone shadow fall za 26.99, na ps4 mám ešte aj definitívnu edíciu nového tomb raidera a ten ma vyšiel tiež na 30 ojro...viem, nie sú to úplne novinky, ale napr. predobjednávka order 1886 ma stála 49.99.
  • Kdyby člověk měl kupovat třeba na konzole 2 hry měsíčně "novinky" tak to je za 3k každý měsíc a za ty peníze je za rok splacený brutal pc+zbytek a do toho ještě konzole + ovladač navíc, tak to byl byl pc jak víno a možná i 2 grafiky v něm + 4k monitor ...
    • Je třeba si uvědomit, ze systém plug and play je k nezaplacení. Včetně podpory, updatu, hraní online. To s cracklou hrou prostě nemas.
    • to omezenci co maj na hrani konzoli nikdy nepochopi osattne proto maji konzoli jsou tak trochu jednodussi....
      • Seš kokůtek? Kam na tohle chodíš? Tady aby se člověk skoro styděl, že hraje na PC. Zalez, ty odpade.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit