Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jak může někdo do počítače za 40 000 Kč bez monitoru dát desku B360 a 2666 MHz pamě´tový kit? To už musel chlastat dlouho před psaním článku.Do počítače za tam absurdní cenu, tedy toho mého, musí dát poměti min. 2x8Gb 3600 MHz, což se pohybuje kolem 1800 Kč. 

    • No jelikož tam je Intel bez "K" tak ta deska by mohla stačit a paměti také výš nepůjdou. U varianty s Ryzenem už ale odpovídající paměti jsou.

      Připlatit za lepší desku by mělo smysl pokud člověk plánuje upgrade do budoucnosti nebo má požadavky na nějakou specifickou výbavu. A pak už by to chtělo i ty paměti lepší.

  • Raději než "herní" PC za 13 000,-kč doporučuju PS4 Pro/Xbox one X. PS4 pro se nyní prodává za nějakých 7600,-kč.Budget sestava za 13 000,-kč postrádá celkem základní věci jako:

     Wi-Fi,Bluetooth,Mechanika(byť obyčejná DVD, nebo lépe Bluray),Operační systém(Windows 10, což je minimálně dalších 2000,-kč a více),Herní klávesnice,Herní myš. Ve finále nejsme na 13 tisících, ale tak 17-18k aby se z PC stala multimediální stanice, kterou můžete "naroubovat" na ostatní domácí přístroje(TV, tablet, telefon, hi-fi systém).

    Ať se na mě nikdo nezlobí, ale PC bez Wi-fi modulu, bluetooth, mechaniky atd. mi příjde jako totální kravina, kterou bych bez váhání nahradil konzolí.


    • Tak ale pc je stroj univerzální který nemusí sloužit jen ke hraní. Pokud ale někdo třeba má ještě na ty ostatní věci dostačující stroj, klidně notebook, pak se dá souhlasit že za určitých okolností je konzole lepší volba.

      PC zase má tu výhodu že jde po čase rozšířit, a staré komponenty prodat nebo z nich poskládat mašinu pro rodiče na internet nebo podobně.

      Pro konzole + jsou ještě třeba exkluzivní tituly. 

      Za - bych považoval vyšší cenu her. Sice mnohdy v době vydání může být stejná ale na PC ceny rychleji klesají a přijdou mi častější slevové akce. Takže ten kdo si chvíli počká může hodně ušetřit.


      Co se týče těch periferií (WiFi...) to už je na každém, co nutně vyžaduje a může si sestavu dle toho přizpůsobit.

    • jiri.svak

      Odložím si tady citaci: „... dá se poskládat slušný herní počítač na desítky způsobů. Neberte proto naše návrhy jako dogma, ale spíš jako návodný příklad.“

      A dovolím si dva tipy:

      https://radice.heureka.cz/f:q:bluetooth/

      https://mechaniky.heureka.cz/f:2049:386463;2624:7786,7787,796363/

      Vyřešeno.

      • Samozřejmě, že vyřešeno. Ale to už nejsme na udávaných 13 tisících, ale tak na 14,5 - 15 tisících a stále zde nemáme OS, klávesnici a myš...


        To je jako rozdělit TV do několika kategorií a do jedné započítat samotnou obrazovku bez dálkového ovladače, operačního systému a TV tuneru.

        • jiri.svak

          Tvé nároky na sestavu (bluetooth, wifi, DVD) nejsou univerzálními požadavky na PC. Funkční základ tam je, doplnit je možno dle libosti.

    • 0011

      Až na wifi souhlasím, PC je jediný přístroj který mám přes kabel a protože mám "5g" internet tak je to prakticky nutnost kvůli velikosti her, když to jde 2x vzduchem rychlost padá hrozně. Blu ray mechaniku mám, ale jsem spíš výjimka protože většina pařanů má buď Netflix nebo filmy krade a menšina je buď přehrává na konzolích nebo na přehrávači. Konzoli s blu ray mechanikou ještě nemám, protože Xbox nemá exkluzivní hry a PS4 neumí 4k filmy, ani pro, holt kovářova kobyla.

    • dworkin

      K čemu je dobrý bluetooth v PC?

      Nevim, ptám se.

      • 0011

        Sluchátka, ale to se dá řešit USB donglem.

        • dworkin

          Navíc když už musím sedět u PC, tak mě nemusí mrzet, že mám sluchátka kabelová, která jsou obecně mnohem lepší. Ale tak jo, jestli má někdo málo USB portů a dongle by mu jeden zabral, tam to asi význam mít může.

        • = další výdaj "navíc".

          • 0011

            Ale prosímtě 90 korun? To je fakt další "výdaj" navíc.

      • Tak to si snad ani nezaslouží odpověď...

        • dworkin

          Tak neodpovídej, no.

          *krčí rameny*

          • K nicemu, v životě jsem to nepoužil a to to v pc mam diky high end desce...

            • no ja mam zrovna BT klavesnici, myš a sluchátka. Je mi přes 40 a mohu si dovolit dražší věci. Pravda, BT mám z číny za dolar. 

              • dworkin

                Reakce na příspěvek:

                Klavesnici mam mechanickou, mys optickou a sluchatka stala vic, nez je prumerna mzda. Ani jedno z toho neni BT. 

              • Reakce na příspěvek:

                Vidíš, mě je třicet, mohu si také dovolit dražší věci a komponenty, přesto takovej bullshit jako je BT klavesnice a mys využívat fakt nechci.

          • A co u toho ještě dělá? :-D


            PS: Stačí sjet trošičku níže a přečíst si dotaz, jak jinak propojit PC s tabletem, telefonem bezdrátově?


            • dworkin

              Přes wifi. Že máš doma blbě navrženou síťovou infrastrukturu přece není žádnej argument.

    • cmd42

      Desktop s wifi? Načo keď tam mám gigabitový Ethernet(stabilita a rýchlosť).

       Mechanika? Nemám 8 rokov a ani raz som nepotreboval.

      BT ma snáď už každá doska aj tá moja 8 ročná. 

      A áno jediné čo môže byť investícia je ten Windows i keď ten sa dá zohnať už pomerne lacno.

      Myš a klávesnica tak tam záleží čo kto preferuje. Dá sa tiež za rozumnú cenu. 


      • BT doporučená deska bohužel nemá. Vaše 8ročná je dle všeho lépe vybavená.


        Jak chcete bezdrátově propojit PC s TV,hi-fi sestavou, v případě, že wi-fi router máte na druhém konci místnosti popřípadě i v místnosti jiné a nechce se Vám všude mezi těmito zařízeními tahat kabely, popř. jak jinak chcete bezdrátově propojit tablet a telefon s PC?

        • cmd42

          BT je otázka pár eur. A pokiaľ ti naozaj záleží na wifi tak kúpiš teda rovno PCIe kartu s oboma. Ale stále nevidím dôvod to Pc pripájať ku tv. Hlavne nie bezdrôtovo. Blu-Ray disky prehrávam zo zvlášť zariadenia ktoré má omnoho nižšiu spotrebu než Pc.

        • Coffin.Corner

          No vidíte jak je to relativní. Někomu se nechce tahat pár metrů kabelu a někomu zase kupovat Wi-Fi/BT moduly které vůbec nevyužije. V době kdy lze postavit NAS za pár šušňů je už multimediální PC, respektive jeho propojování s mobilními zařízeními, trošku anachronismem. 

          • Naprosto relativní. Někdo od PC vyžaduje bezdrátovou konektivitu, druhý si k PC dokoupí ještě NAS s cenovkou od 2500,-kč bez disků, aby mu udělal tu samou službu.

          • cmd42

            A hlavne keď to Pc má zbytočne vysokú spotrebu ako multimediálne centrum. 

            Buď vyriešim cez spomínané NAS alebo v mojom prípade rýchly internet a online stream.

  • Do ceny bych jeste zakomponoval cenu win10 

    • Dá se koupit na internetu za pár roku. :-)

    • Kabutops

      člověk na to zapomene, ale říkají to skoro při každém podcastu o sestavách, za 60-100 kč oem verze na aukru, případně ještě levněji na ebay

      • On ale ne každý chce kupovat nelegalni klice sw a her. Legální licence jde koupit nicméně kolem 1500 Kč. 

        • skaven

          nemas pravdu, v EU je legalne kupovat druhotne licencie na software

          • jak pise uzivatel podemnou. ty klice za par stovek jsou prebytkove z multilicenci, ktere nemely byt nikdy v prodeji, ale nekdo je tam nacerno dal (vetsinou nejaky radovy zamestnanec). Samozrejme funguji, proto je lide kupuji, ale to asi tak legalni, jako si koupit nejakou EDU licenci nejakeho programu, ackoliv nejsem skola. 

          • Ano ale druhotná licence je za těch 1500, někde třeba i levněji ale ne za 5$ to jsou většinou kradené klíče. Sice mohou bez problémů fungovat ale legální to není. Na to potřebuješ nějaký doklad od původního majitele, což u těch za polovic ceny nové verze bys už dostat měl. Pokud ne, tak máš stále nelegální kopii a ještě jsi někomu za ní dal prachy...

            • skaven

              ja nepotrebujem ziaden licencny doklad od povodneho majitela, ja nie som firma. mne staci len faktura.

              • Reakce na příspěvek:

                jen spolehate na to, ze normalniho cloveka nikdo kontrolovat nebude. coz nemeni nic na tom, ze kdo si koupi za par stovek system, tak ho pouziva nelegalne. zcela srovnatelne, jako si ten sistem nekde stahnout a cracknout.  oboje bude fungovat, ale ani jedno neni legalni.  faktura vam nepomuze, to je jako koupit kradene auto a mit kupni smlouvu, stejne vam ho zabavi. 

  • Draken69CZ

    Kdo se nebojí nákupů z Číny dá se tam pořídit Ryzen 5 3500X za cca 3K, je to čistý 6jádro na slušných  frekvencích, do levného herního PC super nabídka ;)

    • Kabutops

      případně ryzen 3500 na suntech za necele 4000

    • Johnny

      ja koupil 5 2600 taky pod 3000 a se zarukou :D i kdyz nepamatuju ze by mi odešel processor


Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit