Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Při pročitání komentářů si je dobré uvědomit, že nad Total Wary se vždycky lámala hůl protože předešlý díl ten nový rozhodně nepřekoná. Asi tak... 

  • exoslav

    Pro mě je TW mrtvá značka a to jsem v ní utopil stovky hodin. Vždyť to je stále to stejné dokola. Reskin jednotek, jiná mapa, dementní AI, nudné obléhání apod.

  • Tak tohle je spíš DLC k Troy než hra za 60 Eček, je to vlastně DLC ke kterému bude DLC aby se zvýšila variabilita protože období doby bronzové takovou nenabízí, pocit zániku doby bronzové se nedostavuje (větší pocit úpadku budete mít v Divide And Conquer za Gondor) a dynasty edition za 91 Euro kterej variabilitu trochu zvýší napovídá, že za plnohodnotnou cenu dostanete 60% hry, tady je to vlastně i horší než DLC politika u Warhammeru protože ty často přinášely naprosto rozdílné frakce co se zde prostě nedostavuje, možnost si vymyslet svoje ,,ministory,, zde není protože sousedi s kterýma budete bojovat jsou všichni stejny, s tím co předvádí u WH3 za chovani a teď tohle, jestli má tohle být ,,plnohodnotný,, který označovali za ,,definitivně nejlepší hru z doby bronzový,, tak to potěš koště protože za to za plnou cenu nedostanete ani výše zmíněných 60% ale spíš třetinu, chybí Řecko a chybí východ který na mapě jsou ale nedostupné takže je jasné kam se to bude ubírat, dokonce tam není přístupná ani západní Anatolie! Mezopotámie která hrála v době bronzové bude zřejmě 20 Euro DLC etc. etc. 

    Je hezky, že se vrátil systém outpostu ale vyzní to nějak prázdně a prvky z Troy jako různý zasvěcení bohu nebo pharaonsky dvůr jsou všechno zajímavé mechaniky, a jednou z nejlepších je populační limit měst kde musíte mít pro budovy dostatek populace ale když ji budete skudlit dlouho tak to zvyšuje nespokojenost protože jsou vlastně nezaměstnaní ale taky je potřebujete pro armády, grafika a počasí je pěkný ale v boji je nulová variabilita z čehož plyne naprosto minimální znovuhratelnost a koukat na armády pěšáků co se řežou nebo lučištníků co se ostrelujou furt a furt dokola úplně stejně prostě omrzí hodně brzo po prvotním ,,wow novinka efektu,,...

    5/10 pro Total War saga: Pharaoh a rozhodně ne za plnou cenu

  • Noo, tak Games.cz se dost rozcházejí s většinovým konsenzem doma i v zahraničí. 

  • Pokud ma tenhle dil rovnako debilni AI jako predesle total war hry tak nezajem, protoze je to uz takova vice nez 20ti leta total war tradice ze se udelaji nove unity, nova stylizace, nove mechaniky, zasazeni do jine ery nebo universa ale v jadru je to porad ta sama hra z totalne debilni AI (na ktere to bohuzel cele stoji a pada) a ktera nakonec tak jako tak udela ze hry TOTAL NUDU TM. I kdyz se v clanku pise ze je AI v bitve celkem uchazejici, jen v bitvach to zdaleka nestaci. Jak je na tom AI na strategicke mape? Stylizace, mechaniky, unity a pod. me nezajimaji pokud hraju desitky nebo i stovky hodin proti total debilni AI co ztraci jednu armadu za druhou jakoby nepratelskym narodum velel naky degenerovany totalne vypatlany vlastizradce a parodie na koko*ta v jedne osobe z IQ na urovni nafukovaci sukaci panny, ale snazi se to dohanet cheatovanim co promeni celou hru v jiz zminovanou TOTAL NUDU TM

    P.S. Vubec se nedivim ze jsou strategicke hry minoritni zalezitosti

    • tuco

      Zrejme jsi dlouho nehral TWWH3 na vyssi obtiznost nez Hard. 

      • Ja wh3 nehral vubec protoze vim ze tam je ta sama debilni AI co byla i v shogun1

        Jo a kdyz uz neco hraju tak na uplne nejvyssi mozne obtiznosti bez pouzivani save/load (jenom kdyz vypnu zapnu pocitac) a i tak je to porad to same - zacatek tezky a zabavny, akonahle ustalim ekonomiku a ziskam pristup ke kvalitnim jednotkam, zbytek hry (90+%) se zmeni na TOTAL NUDU TM. Kazdy jeden TW to same. Oblehani temer totoznych pevnosti, nudne drceni obrovskych armad ktere AI posila jednou za druhou na jistou smrt …  tohle muze cloveka bavit hrat jenom parkrat za zivot. A pritom stacilo by poradne zapracovat na AI a mohla by to bejt pokazde strategicka extaze

        • tuco

          Tak urcite.

          Kritizujes neco, co jsi ani nehral. Mohl bych rozebrat faktice nepresnosti tvych tvrzeni, ale to by tvuj zkresleny nazor asi nezmenilo.

          • To mas pravdu, po tech nekolik tisic hodinach stravenych u TW her mi urcite zadne “fakticke nepresnosti” nazor nezmeni

            • Kallessin183

              Nechci rýpat, ale skutečně jsi strávil několik tisíc hodin u série, kterou popisuješ slovy 90+% TOTAL NUDA?

              Já si nedokážu představit ani 100 hodin, pokud je ta hra pro mě nudná...


              • Reakce na příspěvek:

                Tak nudná je pro něj teď, že jo. A co se týče těch hodin, já jsem schopný hrát TW Rome2 divide et impera furt dokola. A přesto mě warhammery nebaví (což mě děsně štve, to universum mám rád). V těch taktických bitvách tam prostě není ten pocit, jako když se přetlačují falangy a jízda se řeže na křídlech. Bitvy v TW WH mě přišly plytké a nemastné neslané. Takže ano, lze mít nahráno xxx hodin a nudit se u nových dílů.

            • tuco

              V pripade TW:WH3 nevis o cem mluvis. 

              Argumentovat dily mezi Shogun 2 a WH3, jejichz vyvoj je mrtvy, je nesmyslne. Stejne tak hodinami stravenymi v nic. 

              WH3 je pravidelne doplnovany obsahem vcetne uprav AI. Pred par dny napr. hotfix  zabyvajici se prave AI.

               ... ale v jadru je to porad ta sama hra z totalne debilni AI ..

              je fakticky nepravdive tvrzeni. 

              Jak je na tom AI na strategicke mape? Stylizace, mechaniky, unity a pod. me nezajimaji pokud hraju desitky nebo i stovky hodin proti total debilni AI co ztraci jednu armadu za druhou jakoby nepratelskym narodum velel naky degenerovany totalne vypatlany vlastizradce a parodie na koko*ta v jedne osobe z IQ na urovni nafukovaci sukaci panny, ale snazi se to dohanet cheatovanim co promeni celou hru v jiz zminovanou TOTAL NUDU TM

              Nehral jsi TWWH3 na vyssi obtiznost nez Hard. 

              • Reakce na příspěvek:

                Na TW-WH3 jsem se vylozene ptal znamyho a rikal “AI jako obvykle”

                Ale beru te za slovo, az bude nekdy ve sleve tak to zkusim, coz tak brzy nebude

                Pak ti tady, po tom co uz davno zapomenes na tuhle diskuzi, napisu svuj nazor. Jo a budu to hrat na nejvyssi mozne obtiznosti

                Pokud by creative assembly udelali opravdu poradnou AI treba do starickeho medieval2, klidne bych rad za ni zaplatil treba i 500EUR

                • tuco

                  Reakce na příspěvek:

                  Zapomenu-nezapomenu .. hlavne jestli budes spokojenej. 

                  Nerikam, ze AI je buhvi jaka. Vytek k ni by se naslo plno. Nicmene, posun od predchozich dilu, zejmena pak starsich, v ni urcite je.

    • Reeki

      Ale notak, vždyť jde o hru a já i když jsem z prvu TWWH sérii odmítal, tak dnes je to má velice oblíbená hra a módy hru velice okoření. Co se TW Pharao týče,  tak tohle je pro mě dlc, nikoli plná hra a proto to nehraji. 

    • twicer

      To je zase jednou intelektuální výstřik.

  • Corvus

    Mazec. Koukám, že Pharaoh recenzenty těžce rozděluje. Tady 8 a titulek jakoby šlo o hru roku, jinde 6/10 s odřenýma ušima. A teď Imhotep raď!

  • Stephano

    Tak to opravdu rád slyším. Dávám přednost historickým dílům, případně modifikacím. Warhammer je sice asi nejlepe hratelná značka v Total War, ale ačkoliv mám rád fantasy, nedokážu se do toho dostat. Je ale dobře, že CA si vypůjčují mechaniky a mechanismy do těchto historických dílů. Jasná koupě do sbírky. A díky za recenzi. Teď už jen počkat na opravné patche.


    Edit: Přeci jenom je škoda, že autoři nedali do hry to, co je v módech  Bronze Age: Total War (Fénicie, Babylon, Asýrie atd.)

    • Třeba si to chystají do DLC.

      • Stephano

        Ano chystají.  Zlatá edice za 91 Euro nabízí další hratelné frakce.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit