Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Zaklínač 1 za v přepočtu 37.- Kč je dobrá cena. :-) Už ho z GOGu stahuju.
  • Halloween je prostě nejlepší! :) Kdyby se tu slavil, byla by to bomba... Myslím, že zrovna u nás je hodně lidí, kteří mají rádi upíry a spol.
    • Pro mě stejná zbytečná stupidita jako Valentýn.
  • Halloween je nejlepší přejatý svátek, jsem rád, že se uchycuje i tady. Proti extrémně nudným a katolickým dušičkám je to fajn změna. Navíc svátek má moc pěknou historii :)
  • Pro typky níže ... já ziju v Anglii a tady se halloween hodně prožívá. Koneckonců je to původem anglicky svátek, takže tady to chápu. V ČR se to tolik neřeší, tam se spíš řeší víc fotbal nebo hokej. Nebo slevy v supermarketech... *7*
    • well... Irsky ale to je jedno :)

      Dusicky jsou prevzaty z tohohle svatku, tkaze nvm co furt lidi brecej a koukaj na to jako na kapitalistickej emerickej vymysl.. fakt burani v tyhle republice :)
      • no a v Irsku se vyvinul z klasickeho katolickeho svatku vsech svatych jako je u nas :) a ktery se tam z Rima dostal uz davno predtim
    • Tvl *7* u nás jsou dušičky. U nás se řeší památka zesnulých ne nějaké píčoviny ala Velikonoce 2.
      • na mrtvé se vzpomeneš během celého roku, nepotřebuješ diktát, když máš brečet před hrobem...
  • halloween mi k cecham docela sedi...dle me nejlip vypadajici hallowensky film - ospala dira by se klidne mohl odehravat v ceske krajine a nicemu to nevadi...s velikonocema to vidim stejne jako keyser
  • Může mi nějaký ten zarputilý vlastenec vysvětlit, co by bylo na přijetí Halloweenu v Česku špatné? Svátek, krerý oslavuje kreativitu a pop-kulturu, tady někteří pořád vidí jako nějaké imperialistické zlo, ale retardované velikonoční tradice jako polívání voňavkama a mlácení větví, dokud holka nedá vejce, všichni berou jako velkou českou kultůru? A stejně tak se nikdo nepozastavuje nad tím, že jeden z nejateističtějších států slaví křesťanské svátky jako Vánoce a Velikonoce.
    • To ti fakt nepovim, já slavim jenom Svátek prasečí hlídky.
    • Treba proto, ze je to dalsi totalne zkomercializovany svatek - stejne jako ,,kokakolovy,, Santa nebo sv. Valentyn.

      Navic je to asi stejne logicke, jako kdyby ti, kteri do ted ,,slavili,, halloween, zacali slavit Svatek vsech svatych a nasledne Dusicky. Navic u nas to ma tradici jeste z keltskych dob.
    • Krescz
      že? Halloween vypadá jako dobrá příležitost navštívit sousedy a rodinu, navíc dětem by se koledování líbilo....nechápu proč už to tady není....hlavně, že si tu pouštíme allahu-akbar
      • Sr_Lobo
        Tradice ma tu vyhodu/nevyhodu, ze ji nemuzes zavest jen tak, kdyz k tomu nejsou mezi lidma dlouhodoby zvykovy predpoklady. Ja mam treba rad tenhle svatek jako prilezitost mrknout na nejaky klasicky horory s kamosema, ale vnucovat to nekomu by me urcite nenapadlo.
        Naopak treba nesnasim valentyna, kerej tu vubec nema smysl kdyz mame prvniho maje.
        • A keď sa možem spýtať, aké horory máš tentokrát v pláne? Potrebujem nejaké tipy - zatial mám pripravené Silent Hilly alebo Piatok 13 (ale tých cca 9 častí je dosť) :)
          • Sr_Lobo
            Letos bych to videl na nejaky ne uplne stary kousky.
            zacit z lehka nejakej "srandohorror"
            http://www.csfd.cz/film/16805-critters/prehled/ nebo http://www.csfd.cz/film/223260-cerne-ovce/prehled/
            pak pristoupit ke klasice
            http://www.csfd.cz/film/22963-noc-ozivlych-mrtvol/prehled/
            a na zaver tam hodit novejsi srdcovku http://www.csfd.cz/film/135124-usvit-mrtvych/prehled/
            Se divim, ze davas nejaky jiny SH krome toho prvniho, jestli si na Slashery tak doporucuju http://www.csfd.cz/film/239742-posledni-dum-nalevo/prehled/ ale tenhle kousek ne uplne dobre snasej zensky takze bacha na to *3*
            • Pre Silent Hill mám slabosť :) A Poslední dúm nalevo som nevidel, tak to asi vyskúšam. Dík za tip. Polovičke poviem, že to nie je film pre ňu :)
    • Dneska je moderni nadavat na vsechno z USA. Takovejch retardu potkavam denne spoustu.
      • Zrzzek
        Ale mě nevadí, že je to z USA. Jen mi to přijde zbytečný. Máme tady jakejs takejs ekvivalent v podobě čarodejnic. Navštívit sousedy a rodinu máš každej víkend. Navíc hned následujou Dušičky...
        • Tak Halloween je stále pracovný deň, ale Dušičky sú štátny sviatok (teda aspoň u nás na Slovensku). Ale inak ako súhlasím s tebou - pre mňa je to zbytočný sviatok tak isto ako napr. sv. Valentín.
      • A pritom Halloween je originál Írsky pohanský sviatok.
    • Zrzzek
      A proč tady Halloween mít? K čemu by to bylo dobré? Že by se tisíce lidí, kteří zaregistrujou Halloween jen proto, že na Steamu jsou slevy najednou sebraly, hodily na sebe kostým a šly koledovat? Nevím, ale přijetí Halloweenu podle mě jaksi nemá smysl...
      • Krescz
        to asociál jako ty asi nepochopí....ti kdo chtějí tak Halloween slaví stejně...například párty v místím baru nebo hospodě
        • Čili jen další dobrá záminka k tomu se ožrat, stejně jako o Velikonocích, na Mikuláše, nebo kdysi na MDŽ...
        • Zrzzek
          Díky, že mi hned nadáváš. Však ať Halloween slaví, mě to nevadí. Když se někde na báru udělá Halloweenská párty, je to príma. Ale vyhlašovat to jako svátek?
    • V ČR máme Dušicky no ( Katolíci), ale to není tak zábavné. V Mexicu je to například Svátek mrtvých - ten je zajímavější a morbidnější :D

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit