Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Nevím jak ostatní gameři, a je mi to upřímně jedno, ale pro mě StarCraft srdeční záležitost již od dětství a nedám na něj dopustit. Nikdy mi za něj nebylo líto ani koruny. Vždy jde o hodiny a hodiny zábavného hraní nejen v kampaních, ale hlavně v multiplayeru. Tam se člověk musí naučit dobře hrát nebo jako já unést občasnou prohru. Každopádně si koupím i třetí datadisk a rád si někdy znovu od začátku zahraji třeba na vyšší obtížnost i oba předchozí ze StarCraft II. Vždy budu doufat, že se jednou dočkám přeci jen dalšího dílu nebo přepracování a nebude tento vážně poslední. To je vlastně i jediný důvod mého zklamání s třetím datadiskem vím, že nechci, aby to skončilo. DOTA2 je také super, ale SC2 bude vždy jednička i když jí nevěnuji už tolik času jako dříve. Blizzard chválím, že se do dvojky vůbec pustil.
  • Pro ty píšou, že je na řadě Warcraft4, když už ukončili troligii SC...
    OMYL!!!
    StarCraft 2 nemá na poli RTS konkurenci, proč by vydávali Warcraft 4, aby si udělali meší výdělky a přidali své nej hře konkurenci?
    Warcraft 4 očekávám tak v roce 2018 - 2020, kdy StarCraft umře na PRO i FUN
    • nesmysly.. potenciál zisku je i u W4.. SC2 je hotový, žádný další díl nebude. Už jen podpora, progaming a v budoucnu až uzraje čas tak SC3.. Kdyby přemýšleli jak ty, tak nebude ani W3 po úspěchu StarCraftu 1.. W4 bude to je bez debat
  • Dokáže mi někdo vysvětlit, proč se stal Starcraft nejpopulárnější RTS strategií na světě, kdy se pořádají celá utkání a hraje se to na profi urovni? Kdysi jsem se pokoušel hrát Starcraft 1 single player campaign, projel jsem asi první 3-4 mise a vůbec mě to nechytlo, přišlo mi to o ničem. Myslím že na urovni RTS stragií existují lepší a zábavnější hry - Rise of Nations, Age of Empires, Company of Heroes, Homeworld, Star Wars Battlegrounds, The Battle for Middle-earth atd. Tak proč se uchytil Starcraft a tyto hry zavanul čas?
    • Pretoze vecsina RTSiek sice ma rozne strany za ktore sa moze hrat, ale casto krat su to len prefarbene tie iste jednotkym napriklad AoE. SC1 aj SC2, ma 3 totalne odlise rasy s uplne odlisnou taktikou a strategiou. Ma prepracovanu ekonomicku ako aj takticku stranku hry. Horsie je to uz s balancom ras. Aj ked sa Blizzard snazi/snazil.
    • Asharak
      Protože v tebou vyjmenovaných hrách není žádná výzva? Nevím, zeptej se těch kteří to hrají doteď a baví je to. Za mě v nich fakt výzva není a pokud ji někdo hledá tak určitě vyzkouší StarCraft.
      Zeptej se proč všichni hejtovali AoE3 a proč pak Microsoft radši ani žádná pokračování nedělal. Proč v TBfMEarth 2 šlo jen o to podojit značku a odhodit ji pryč. Co by dělali dál? Hobbita, kde bys měl proti sobě trpaslíky, elfy a skřety? Třeba to vyvíjejí někde, kdo ví. Prostě LOTR netáhne jako kdysi = nevydělali by nejspíš tolik.
      CoH, Homeworld, čím to lidi natáhne? Zase další útok na nostalgii? Pověz jak by jsi hned koupil trojku spolu s dalšími 100 lidmi protože tu chceš dalších 100 her vedle starcraftu jen aby nebyl tak vidět.
      Běž před hlavní budovu Electronic Arts Games a vyřvi se na ně, proč skoupili všechny ty malé studia a pohřbili jejich značky. (z LEVEL článku).

      Za mě řeknu natvrdo, že StarCraft má pro mě fajn příběh oproti těm ostatním vyjmenovaným hrám. Rise of Nation? Nepamatuji si. Empire Earth? Fajn, vývoj lidstva a dál? TBFME znám z filmu, knížek, je to dokola. SW nehraji. atd.

      Pěkně si možná potrolil, ale i kdyby, třeba to odpoví částečně někomu jinému.
    • zabavnejsi nebo +- stejne zabavne RTS existuji, ale ne na PvP urovni.
  • hra samotna nestojí za nic ale tyhle interfejsy a starost o komunitu blizzardu jde, to se musí nechat. i když nevim jestli se da par lidi co to delaji jenom pro penize nazvat komunitou. spíš se divím tem co se na to chodí koukat. vzdyt z te grafiky by se jeden pogrcal
  • Budem asi trochu vulgarny ale yebem im na ich socializacne funkcie a patlanie sa s GUI!!!
    SC2 je, alebo asi bola ?ani neviem, moja najoblubenejsia RTS a mozno aj hra. Lenze Blizzard sa posledne roky sprava tak ako sa sprava. Este pri vydani SC2 vyhodili LANku, vsetko pojde cez Battle.net a stale online. Nejak sa hraci prisposobili ale stale sa deju vypadky Battle.netu a to potom cloveka len nastve. Ranking ligy su rozbite skoro od zaciatku ale od HoTS je to peklo. V zasade je skoro jedno v akej lige clovek hra a akeho protihraca (papierovo/statisticky) to hodi. Vecsinou sa to ukaze az po prvych par minutach hry. Zlaty SC1, kde sa dali pozriet statistiky hraca este pred startom hry, aj ked teraz maju nulovu vypovedaciu hodnotu (freeloosery etc.). A ladenie gamplayu ? Pre Blizzard su asi zaujimavy uz len progameri, potom sa nemoze divit ze hraci odchadzaju inam.
    • matchmaking funguje v poradku, hraju previdelne a nemam problem, ano cas od casu to hodi nejaky excess ale z 90% dostavam sobe odpovidajici hrace podle toho jak se dari, nebo se zlepsuju. Battle net mi jede taky v pohode.
    • Toš neviem. Ako je pravda, že Local by občas bodol, ale vzhľadom na to, že od svojho stáleho parťáka bývam cca 350 km, mi Battle.net vyhovuje viac. Čo sa týka výpadkov tie som nejako nezaznamenal (asi som lucky bastard *3* ), a keď sú, tak je na to upozornenie priamo battle.net-e a aj počas tých sa dalo hrať. Matchmaking mi funguje normálne, súperi sú schopný minimálne ako ja a lepší, takže je to furt zábava. V unranked je to lotéria, ale o to viac je to potom sranda. Takže neviem v čom je problém asi si nebol dosť konkrétny. A čo máš proti vyladenosti hry (mne sa SC2 zdá vyladený po technickej stránke luxusne a balanc je tiež v super)? A kam tí hráči odchádzajú (ja neviem o lepšom RTS, ktoré by SC2 konkurovalo).
      • Unranked neriesim, tam je to cisty fun a je v zasae jedno proti komu clovek hra. Ranked, ked sa spusti sezona tak je to este ako tak dobre. Hraci su postupne zaradovany do lig a hadze to protihracov celkom rozumne, ale tak od polky sezony je to uz totalny bordel. Este ako tak to funguje v 1v1 ale v teamplayoch je to uz totalne mimo. Nieje nic vynimocne ked silver/gold hraci dostanu ako superov diamodvo alebo aj mastra. Jedna vec je mat protihracov o level vyssie a zlepsovat, ale fakt nema zmysel ked protihrac je o niekolko urovni lepsi alebo naopak horsi. V takom pripade je hra jasna. Tak isto statistiky hracov, nechapem z toho. Su hraci ktory hraju ako keby to hrali prvy krat a maju pritom povedzme cez 2-3000 hier nahranych a najvyssi dosiahnuty rank kludne aj diamond/platinum. Alebo potom freelooseri, hrac ktory je realne na urovni diamond/platinum/master ale hra v bronz/silver lige (vzdy pred koncom pri vyhre odide z hry takze ma nizky rank a system ho zaradi do takychto lig). No a posledne balancovanie a ladenie timingov, to je tiez kapitola sama o sebe. Ono vecsina veci asi ako tak funguje v 1v1, lebo to sa tyka progamingu ale pri ostatnych modoch to ide naprd.
        • 2v2 Ranked neviem posúdiť, lebo s parťákom sa len zohrávame, chcem to skúsiť. Čo mám info z prvej ruky (od kolegu), ktorý hráva 2v2 (Gold/Diamond), tak to funguje ako 1v1. Jednoducho ti to drží pomer výhra/prehra medzi 1 a 2,. Ak vyhrávaš príliš často, tak ti to hodí súpera z vyššej ligy a naopak ak pričasto prehrávaš, tak zas z nižšej. To mi príde ok.
          Ja neposudzujem hráčov na základe jedného zápasu, je to podľa mňa hlúposť. Na tej druhej strane sa môhlo stať čokoľvek, prečo mu ten zápas nevyšiel (únava, prehnal to s počtom zápasov ten deň), alebo vyššiel až moc dobre (brutálne sa vyhecoval).
          Ako chceš riešiť freelooserov? Je to jeho slobodné rozhodnutie prehrať zápas. To by mu ten systém mal tie výhry vnucovať? On možno rád hrá Bronz/Silver a nechce ísť vyššie.
          Ono ja jednoducho mám tu hru rád a väčšinu tých vecí nevnímam ako problém (Freelooser, Matchmaking, ten možno začnem *3*), chcem hlavne hrať a je mi jedno, či vyhrám alebo prehrám.
          • No neni to uplne tak. Jednak dost zalezi kolko hracov je online. Niekedy sa stava ze ma system asi menej hracov a vybera casto tych istych alebo aj z vyssich lig (aspon to tak vypada). Ako som pisal, ked ti to da hraca z vyssej ligy o level/dva vyssie, to nieje taky problem ale aky ma zmysel ked to dava superov kludne aj o 3 levely vyssie? A freelooserov by sa tiez dalo osetrit. Ide o to na zaklade coho a ako blizzard generuje statistiky. Aj ke to cisto len vyhra/prehra, tak ano je to naprd. Ale ked si pozries statistiku na zaver zapasu tak predsa vydis aj pocet vybudovanych jednotiek, ekonomicku vykonnost a tiez kill ratio. A skor na zaklade toho by sa mala generovat statistika hraca. Ostatne staci si trochu pobehat po liquipedii, je tam o ranking systeme docela dost.
            A ano je to v zasade jedno, len sa potom Blizzard nemoze divit ze mu odchadzaju hraci.
            • Myslel som to tak, že je to ťažšie v tom zmysle, že sa musíš skoordinovať so spoluhráčom. Ono, keď hráš 1v1, tak ako si to zariadiš, tak to máš. Pri 2v2 sa musíte rozhodovať spoločne, koordinovať útoky, stratégiu atď.
            • No netusim ale momentalne to vyzera ze velka cast hracov odchadza k roznym moba hram (DoTa, LoL a podobne). Hmm 2v2,3v3,4v4 nemam pocit ze by bolo tazsie ako 1v1, skor je to o inej strategii. Skor je problem, pri cistom random hrani, pokial nemas svoj team, je to cisto o tom koho ti ranking system vyberie za spoluhracov a superov.
            • Beriem, ako hovorím 2v2 som zatiaľ nehral, lebo ešte nemáme s parťákom natrénované. Ale je možné, že 2v2 a viac hrá značne menej ľudí ako 1v1. Potom je možné, že matchmaking vyberá blbo, lebo nemá z čoho *3* .
              Zas beriem, že ak chce človek hrať 2v2, tak je to o dosť náročnejšie. Musíš mať parťáka, čo tiež hrá. Musíš mať voľný čas kedy aj on, musíte sa zohrať, čo je náročnejšie ako sólovať. Musíte si vytvoriť taktiky na rôzne situácie. Ako beriem, že je 2v2 a viac omnoho náročnejší, takže to robí menej ľudí. No ale čo mi nejde do hlavy, kam tí ľudia odchádzajú? Priznám sa, že ja neviem o RTS s tak premakaným PvP (aj napriek všetkým jeho neduhom) ako je SC2. Ak vieš poraď, skúsim rád.
      • A proc si vsichni mysli ze kdyby tam byla lanka nemohl by byt bnet? Vzdyt to slo uz pred 20 rokama. *7*
  • Konečně to skončí a na řadě bude Warcraft 4.. ale čekat 15 let než to vydaj po třech kouskách.. ach jo to se ještě načekáme :)
    • Asharak
      Omyl, na řadě je Warcraft remake *3*
      • pro mě taky končí příběh Warcraftu tím jak zkončil datadisk Frozen Throne v krásném patosu, už to by to chtělo aby na něj krásně navázali... to jsem čekal i v SC 2, SC BW končil tak krásně a nádherné... Mengsovo Dominium v troskách, Korhál IV téměř celý zdevastovaný dvěma invazemi, Flotila spojeného představenstva země se nikdy k Zemi nevrátila, Protossové na kolenou a nad tím vším se pyšně tyčil pařát Zergu... nádherný konec na toto měli navázat... hrát to za lidi kteří bojují o holý život... ale né, snažší je udělat restart dát čas na zotavení než se pokusit najít cestu z toho pekla kde to skončilo.
    • Warcraft 4 existuje, akorát se jmenuje World of Warcraft a dá se v něm utopit celé mládí :-)
      • fajn, ale já chci příběh vyprávěný skrze RTS, prostoru v lore mají hodně, i na několik typů her.. mohli by to ale otočit, udělat world of starcraft a pokračovat příběhem tam a z warcraftu zase udělat strategii.. s tim warcraftem to tak nereálně nevidim, je to super silná značka, která jim vydělá skrze nový díl opět miliony, oni o tom ví.. něco udělají, věřím tomu. A StarCraft hmm jakože se těším jak malý kluk až si pořídím všechny tři dvojky vemu dovču a utopím v něm část stáří :D
        • Star Craft je přeskinovaná Duna II *4*
          • Shaker
            jj, jasny a Call of Duty je preskinovanej Wolfenstein 3D a kdyz o tom tak premejslim, Ferrari a Skodovka je taky skoro to samy.
          • To asi těžko... Hrál jsi někdy Dunu II?
            • Dune 2 byla vyborna hra a to ze je to vlastne prvni ze strategii neznamena, ze nebyla svym zpusobem prekonana. Starcraft II je podle me hezkym nastupcem v cele rade strategii od Dune 2.
            • Emperor: Battle for Dune, nebylo to zas tak špatné, za jedno projetí to stálo, dál kromě seriálu Duna 2000 a Děti Duny ji drží jenom kníhy...
            • Asharak
              njn Duna 2 musel být hrozný fail když nedokázala překonat StarCraft a nemá do dneška pořádné pokračování, nebo má?
            • jasně že jsem hrál Dunu II, ale nehrál jsem Starcraft *1*
              ale to že je to vykradačka Duny II je zcela jasné - máš 3 frakce - Atreides, Ordos, Harkonnen, každá má svou kampaň. No a v SC máš 3 frakce. Obě jsou to RTS strategie - těžení zdrojů, budování budov, válčení panáčků a autíček na mapě.
  • Shaker
    Jako za starych casu... http://pad2.whstatic.com/images/thumb/d/d6/Improve-Your-Skills-on-StarCraft-Step-1Bullet1.jpg/670px-Improve-Your-Skills-on-StarCraft-Step-1Bullet1.jpg

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit