Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • tesim sa a som zvedavy. BG1 a 2 s datadiskami som hral viac ako 10x a cim som starsi tym viac novych veci tam najdem a stale si to uzivam naplno :)
    Snad sa im podarilo urobit dobru hru, ale u mna to bude musiet este chvilu pockat lebo mam rozohrane ine veci a toho casu uz tak vela nie je :(
  • Mám moc rád Baldurs Gate a hrál jsem i spoustu fanouškovských add-onů a modů do původní hry.
    Ale tvrdit, že Baldurs Gate Enhaced Edition je plný obsahu od Beamdogu.....to chce velkou míru ignorace. Vždyť je to slepenec TUTU a ostatních addonů. To co tam namrskali vývojáři z Beamdogu sami za sebe, je výsměch - který navíc většina lidí se srandou odsoudila. Fanouškovské datadisky
    (odpusťte, nechci teď hledat názvy ?Tales of the Sword Coast?) byly mnohem lepší a při troše snahy si člověk mohl namódovat hru stokrát lépe a ZDARMA, než tahle Enhaced Edition, která stála (v době vydání) za s odpuštěním vyliž pr+el a ještě za ty slepené addony, které ani nebyly jejich, chtěli zaplatit.

    Každopádně za tento vydaný datadisk velký palec nahoru. Rád koupím.
    • subjektivně - nejlepší hudba, kterou jsem ve hře kdy slyšel. Asi do konce života si budu pamatovat všechny tracky z BG I i BG II. A to ty RPGčka pařim v podstatě od ranných 90 let, takže mi zákonitě muselo pod rukama projít v podstatě vše od roku cca 1992 do současnosti. Nicméně - to s tou hudbou je subjektivní.....někdo zase nezapomene na hysterický skřeky tý krávy ve Vičarovy
      • Nejlepsi muzika - Planescape Torment :) https://youtu.be/dXF9I6OykBc
  • Bez BG:EE to hrát nejde, ale je aktuálně v akci za 5 Euro. A co se týče různících se názorů na BG:EE, ať si to přeberete jak chcete, pořád je to nejlepší v současnosti dostupná verze BG. A jelikož 20 let starý BG strká hravě do kapsy 90% současných RPG, takže závěr jasnej.
    • "nejlepší v současnosti dostupná verze BG" je libovolna jina (treba z gogu)

      mozna bych byl na EE shovivavejsi, kdyby jim netrvalo vice nez rok od vydani, nez hru zbavili bugu

      a kdyby nabizela neco, co uz nekolik let nenabizeji (ve vetsi kvalite) mody (treba tutu)

      a kdyby jeji novy obsah byl dobry (neni), ackoliv uznavam, ze tohle je subjektivni
    • Si zahraj poslední Dragon Age a Zaklinača. Obě hry strkají obě Baldurs Gate do kapsy a ještě zbude místo na další crpg....
      • Hrál jsem i dragon age inquisition, zaklínače 3, fallout 4, zkrátka všechny nejnovější AAA RPG a přesto je BG moje nejoblíbenější hra, kterou hraju dodnes, BTW Mass effekti mi přišli daleko lepší než DA:I se zaklínačem 3 dohromady a přesto mám BG raději. Obecně mám radši hry, kde zvítězím IQ a taktikou než "skillem"
      • Hrál (a dohrál) jsem obojí. U zaklínače souhlasím (proto jsem taky napsal 90%), ale Dragon Age Inquisition je typicky plytce mělké moderní RPG s nuda příběhem, kde člověk stráví většinu času craftěním a strongholdováním, aby si té plytkosti nevšim a nesahá BG ani po kolena.
  • Právě procházím Pillars of Eternity. Moje první izometrické cRPG vůbec, ačkoliv jsem jako malý k BG2 trochu přičichl (jenže tenkrát jsem valil Gothic2 a chtěl více takových her). Izometrickým cRPG jsem se tudíž vyhýbal, no po mé zkušenosti s PoE mám v plánu se do nich vrhnout po hlavě. Až to dojedu, chtěl bych skočit na BG:EE, potom si dát tento datadisk, poté BG2:EE a datadisk. Pak jich asi budu mít plné zuby a zahraju si něco jiného :D
    • Co na to zdejší inteligenti který se ohánĕj nostalgií?
    • Blue.Shark
      Planescape: Torment by ti mohlo k téhle zábavě pár desítek hodin přidat :)
      • A IWD 1 a 2 když už v tom bude *4*
        • meh *7* vždyť to je baldursgate mínus příběh plus tuny nepřátel, je to o tom, že se musíš během jednoho průchodu mapou 10x vyspat, aby sis doplnil kouzla, atmosféru to má, ale jinak nic moc, i když je fakt, že je to pořád lepší než dost rpg co dnes vychází, i když je fakt, že největší podíl nově vydaných rpg na steamu jsou tuny "pixelartových" jrpg z gamemakeru a že jich je jak plevelu
    • Tak to se připrav na opravdu ultimátní RPG zážitek *4*
  • Deset minut a mám to dotažené, jsem zvědavý
  • Morraw
    Nedávno jsem dohrál celý White March a stále jsem hladový po crpg. Asi po tom skočím, ale "nové" Baldury jsem zatím nehrál a názory se dost různí. Třeba tohle samostatné rozšíření bude lepší.
  • KrPa
    Ted je nejak v mode vydavat datadisky ke 20 let starym hram.
  • Me by zajimalo, jak se do datadisku dostanu. Je to nejak spojeny se zakladnim baldurs gate (vypada to tak) nebo se to da hrat samostatne?

    Nejak nechapu vydani datadisku k 18 let stary hre, za 20 ecek, kdyz to ma kazdej fanda nekolikrat dohrany. Kdyby to vyslo spolecne s enhanced edici, melo by to smysl, ale takhle?
    • ravux
      A jak zni odpoved na jeho zakladni otazku - "Me by zajimalo, jak se do datadisku dostanu. Je to nejak spojeny se zakladnim baldurs gate (vypada to tak) nebo se to da hrat samostatne?" Muzu rovnou spustit datadisk z menu, aniz bych (znovu) prochazel puvodni hru?
      • muzes rovnou pustit datadisk a osobne jsem docela prekavenej cekal jsem ze to bude stejne hrozne jako obsah ktery pridavali do enhanced edic zatim ale dobry psani se o dost zlepsilo
    • JamesFaith
      Ale ono to smysl má. Beamdog si tu může v zavedeném světě ve velkém vyzkoušet, jestli by sám zvládl celé RPG.

      A Enhanced Edition až tak stará není.
      • No vzhledem k tomu jak dlouho opravovali oba dva enhanced díly, nevěřím tomu, že by samostatné RPG zvládli, jednička je cca rok opravdu odbugovaná, 3 roky po vydání, hip hip hurá *7* po těhle zkušenostech u tohohle datadisku počkám na opravdu VÝRAZNOU slevu
        • Ja vim o jednom bugu co byl... na zacatku nesel splnit jeden quest myslim donest neco nekomu uz presne nevim je to dlouho co jsem to hral... ale bylo to na forum a me to hrozne stvalo :D ne, ze bych to potreboval na expy, ale proste mate nesplnenej quest, zna nekdo ten pocit? :D
          a pak tam byl problem s misssing strings... ale tak zavazny bugy tam zas tolik nebyli, ale byli tam tyhlety mensi :)
          Ja jsem fakt happy, ze vydali tenhle datac :) pekne navazu na svoji dohranou hru a pak to prenesu do BG2 EE, kterou jsem nebyl schopen od dohrani jednicky dohrat :) jednicka odsejpa podstatne rychleji hlavne ji mam nahranou nakonec mnohem vic nez 2ku...
          • já mám teda mnohem víc nahranou dvojku, a to i enhanced, páč se tam dá líp sólovat, s partou mě to už nebaví, ty nový NPC jsem vyzkoušel jednou a některý z nich i naposledy, ale ten nový mnich je docela dobrý, hexat mi furt mizela z party i při špatný(=pro ni dobrý) reputaci. Ve dvojce mě šte, že naopak některý věci "opravily" tzn že když si původně hrál za rangera a pak z něj udělal priesta, tak si po dolevelování mohl používat scimitary, což v nové edici jaksi nefunguje a tak dualclass trochu postrádá smysl (ne úplně, pokud chceš víc levelů v tom druhém povolání)
        • JamesFaith
          No, já BG:EE hrál zatím dvakrát (loni na jaře a v létě) a nenarazil jsem na jediný bug.
          • dyk píšu že je rok opravená more....
            • Takze uz je opravena a tedy plne funkcni, za me OK :). Kdyz se snazis resit neco ze stareho kodu, tak to neni tak jednoduche jak se to muze zda. Nekdy je lepsi delat cisty kod hry.
              A kdyz se podivate na nektere AAA tituly v dnesni dobe, tak se opravuji kolikrat dyl jak rok nebo dva a nebo to ani neopravi. BUG zpravidla byva nejaka vyjimka, kterou proste zjistis jen vyjimecne a pak se snazit danou vec nasimulovat, aby jsi vedel vubec proc se tak deje..
        • Můžeš vypsat pár konkrétních bugů, když je ta hra tak zabugovaná? Nebo jen papouškuješ?
          • Konkrétní bylo padání hry, obzvlášť v lokaci vlčího ostrova v datadisku, tahle chyba byla i v původní hře, akorát jí opravily, 2 roky po vydání opravily, když si měl víc předmětů ve stacku (jako například svitky) a sebral si je ze země hra spadla, kromě asi 50 jiných důvodů proč padala před tím atd., já píšu ze zkušenosti, protože bg miluju a hrál jsem všechny možné verze, moje stará verze na 6 cd donedávna byla mnohem funkčnější než EE, co máš ty? Neříkej že si nenarazil na jediný bug, jestli jo, tak si jí kupoval nově. Ve dvojce pořád blbne quest s hexat, kdy v těch jejích příběhových hrobkách po pár minutách zmizí a to beze slova, ne kvůli reputaci, to by se , proto jsem to s ní nikdy nedokončil, jinak většinu už opravily, ale oba díly byly po vydání bugfesty a jestli si to nezaznamenal, tak buďto si to kupoval mnohem později, nebo žiješ na jiný planetě
            • Promiň, já četl "zabugovaná" místo "odbugovaná", tak v tom případě máš samozřejmě pravdu.
    • enchanced edition neni 18 let stara hra a od puvodni verze v ni je v ni hromada vylepseni a noveho obsahu

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit