Přejít na výpis diskuzí

Warhammer Fantasy - mrtvý svět, který odmítá zemřít

7.12.2017 19:04
Aleš Smutný 13 příspěvků

Warhammer Fantasy, jak zní celý název universa od Games Workshop, je unikátní úkaz. (K historii vzniku firmy vás odkážu do Levelu 275, kde se jí věnuji v rámci článku o Warhammeru 40,000.) Šlo o vlajkovou loď této firmy, ke které se až postupem času přidal Warhammer 40,000 a další tituly. Po dlouhé...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • jaký je tedy rozdíl mezi Fantasy a Age of Sigmar.. kromě posunu v čase? Pravidla se nějak zásadně mění? Jsem myslel, že to je jen čára a redesign aby bylo co dál produkovat a že to jede dál..
  • XorxoxTalarius
   Zatimco pred tim se jednalo o bitvy jednotek v sicich, ted se jedna spise o bitvy individualnich modelu, kde tesne formace presli spis do zpusobu boje ala W40k. Takze uplne nova pravidla s novym systemem.
 • Khanemis
  Ono to zní jako že ten Warhammer Fantasy má vlastně stejný osud jako měly pravidla Vampire: the Masquerade. Ty také oficiálně prožily svůj konec světa a byly nahrazené Vampire: the Requiem (které nikoho moc nezajímaly), ale původní pravidla se i díky počítačovým hrám udržela dlouho po své smrti. A teď tuším nakladatelství připravovalo novou edici V:tM, která ten svět zase oživí...třeba se něco podobného díky poptávce stane i u Warhammeru.
  Jinak super článek, je fajn, že po 40K se Aleš podíval i na jeho staršího bratříčka:)
 • Já radši WW2, hlavně můžu bez problémů přecházet mezi různými rulesety, které se specializují na danou oblast a nemusím být otrokem jednoho výrobce (GW), ale můžu si v daném měřítku vybrat, tím pádem je to výrazně levnější. Stějně tak velikost hry - jestli budu hrát skirmish jen třeba s jedním oddílem (cca 9 lidí) nebo klidně jít až do rot a ovládat celé čety. Případně složitost od arkády typu TANKS, která se hraje velmi podobně jako X-Wing, až po simulace, kde je bible s pravidly a k ním bible se scénaři a hafo tabulek na propočítávání všeho možného od morálky, dostřelu, průraznosti, úhlu útoku, rychlosti pohybu v závislosti na podvozku a terénu atd. Nebo klidně něčím mezi.
 • Aleš Smutný - veselý muž, který odmítá být veselý
 • no paráda. Lúskam pravidlá ku Horus Heresy, ešte nájsť spoluhráčov
 • Krescz
  moc pěkný článek...warhammeru moc nerozumím, četl jsem Felixe a Gotreka, vlastním TW hry a Vermintide a stále nevím o čem to je :D ....prej vyhrál chaos nebo co, ale kde? v nějaké knize? :D a na jakém principu funguje ta desková hra? to jako, že si kupuješ předražené figurky, které si vybarvíš a pak děláš jako, že s někým bojuješ?
  • Hrozně smutný komentář. Vymaž TW a Vermitide z počítače a jdi si koupit prosím wargame.

   ukázka https://www.youtube.com/watch?v=WWy5FOeohrk.
   https://en.wikipedia.org/wiki/Warhammer_Fantasy_Battle
  • TheGGG
   jak jako že děláš že s někým bojuješ? Má to svoje pravidla, používají se kostky a kodexy atd. jednotky mají staty, pravidla atd. a podle toho se to pak hraje jako všechny podobné hry.... hejbe se figurkama, paňáci umírají a etc etc a ta předraženost je relativní, jsou i dražší hobby, ale tak není to pro socky a do kuminity se tak nedostane kdejaký šašek. Vše se pochopitelně mění a upravuje s příchodem nových edic... knížky a to ostatní už je pak hlavně takový doplněk
   • Jack1947
    Počkej stolní hra tu byla dříve ha?
    • Asi tak 30 let
     • generalx
      Společnost Games Workshop vznikla v roce 1983 :) stejně stará jako já :)
      • Jack1947
       To se máš no *4*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit