zavřít
...

Warhammer Fantasy - mrtvý svět, který odmítá zemřít

Warhammer Fantasy, jak zní celý název universa od Games Workshop, je unikátní úkaz. (K historii vzniku firmy vás odkážu do Levelu 275, kde se jí věnuji v rámci článku o Warhammeru 40,000.) Šlo o vlajkovou loď této firmy, ke které se až postupem času přidal Warhammer 40,000 a další tituly. Po dlouhé...
 • pan_vím_všechno (anonym)
  0 souhlasí, 1 nesouhlasí
  jaký je tedy rozdíl mezi Fantasy a Age of Sigmar.. kromě posunu v čase? Pravidla se nějak zásadně mění? Jsem myslel, že to je jen čára a redesign aby bylo co dál produkovat a že to jede dál..
  10.12.2017

  reagovat

  • XorxoxTalarius tiscali.cz
   2 souhlasí, 0 nesouhlasí
   Zatimco pred tim se jednalo o bitvy jednotek v sicich, ted se jedna spise o bitvy individualnich modelu, kde tesne formace presli spis do zpusobu boje ala W40k. Takze uplne nova pravidla s novym systemem.
   10.12.2017

   reagovat

 • Khanemis tiscali.cz
  2 souhlasí, 0 nesouhlasí
  Ono to zní jako že ten Warhammer Fantasy má vlastně stejný osud jako měly pravidla Vampire: the Masquerade. Ty také oficiálně prožily svůj konec světa a byly nahrazené Vampire: the Requiem (které nikoho moc nezajímaly), ale původní pravidla se i díky počítačovým hrám udržela dlouho po své smrti. A teď tuším nakladatelství připravovalo novou edici V:tM, která ten svět zase oživí...třeba se něco podobného díky poptávce stane i u Warhammeru.
  Jinak super článek, je fajn, že po 40K se Aleš podíval i na jeho staršího bratříčka:)
  10.12.2017

  reagovat

 • aaa (anonym)
  2 souhlasí, 1 nesouhlasí
  Já radši WW2, hlavně můžu bez problémů přecházet mezi různými rulesety, které se specializují na danou oblast a nemusím být otrokem jednoho výrobce (GW), ale můžu si v daném měřítku vybrat, tím pádem je to výrazně levnější. Stějně tak velikost hry - jestli budu hrát skirmish jen třeba s jedním oddílem (cca 9 lidí) nebo klidně jít až do rot a ovládat celé čety. Případně složitost od arkády typu TANKS, která se hraje velmi podobně jako X-Wing, až po simulace, kde je bible s pravidly a k ním bible se scénaři a hafo tabulek na propočítávání všeho možného od morálky, dostřelu, průraznosti, úhlu útoku, rychlosti pohybu v závislosti na podvozku a terénu atd. Nebo klidně něčím mezi.
  8.12.2017

  reagovat

 • ryu (anonym)
  20 souhlasí, 0 nesouhlasí
  Aleš Smutný - veselý muž, který odmítá být veselý
  8.12.2017

  reagovat

 • jazzcat (anonym)
  3 souhlasí, 0 nesouhlasí
  no paráda. Lúskam pravidlá ku Horus Heresy, ešte nájsť spoluhráčov
  8.12.2017

  reagovat

 • Krescz tiscali.cz
  5 souhlasí, 10 nesouhlasí
  moc pěkný článek...warhammeru moc nerozumím, četl jsem Felixe a Gotreka, vlastním TW hry a Vermintide a stále nevím o čem to je :D ....prej vyhrál chaos nebo co, ale kde? v nějaké knize? :D a na jakém principu funguje ta desková hra? to jako, že si kupuješ předražené figurky, které si vybarvíš a pak děláš jako, že s někým bojuješ?
  7.12.2017

  reagovat

  • TheGGG tiscali.cz
   10 souhlasí, 6 nesouhlasí
   jak jako že děláš že s někým bojuješ? Má to svoje pravidla, používají se kostky a kodexy atd. jednotky mají staty, pravidla atd. a podle toho se to pak hraje jako všechny podobné hry.... hejbe se figurkama, paňáci umírají a etc etc a ta předraženost je relativní, jsou i dražší hobby, ale tak není to pro socky a do kuminity se tak nedostane kdejaký šašek. Vše se pochopitelně mění a upravuje s příchodem nových edic... knížky a to ostatní už je pak hlavně takový doplněk
   8.12.2017 upraveno v 01:24

   reagovat

  • P.C. Principal (anonym)
   4 souhlasí, 1 nesouhlasí
   Hrozně smutný komentář. Vymaž TW a Vermitide z počítače a jdi si koupit prosím wargame.

   ukázka https://www.youtube.com/watch?v=WWy5FOeohrk.
   https://en.wikipedia.org/wiki/Warhammer_Fantasy_Battle
   8.12.2017

   reagovat

Tento formular nevyplnujte!!!
Jmeno:
Email:
Text:
povolené tagy

Přidej příspěvek

Přistupujete z neznámé IP adresy 54.81.119.14.
Opište kód z obrázku:   (Kód je nečitelný, ukaž jiný)

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.