Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • 10 let ruinování životů, mrzutých (posléze bývalých) přítelkyň, problémů ve škole, v práci, hubnutí / tloustnutí, zvýšení počtu dioptrií, apod... Čest výjimkám, kteří to uměli udržet na uzdě normálního hraní, a né závisláctví... *7*

    P.S. Vzhledem k tomu, že znám dost WOWkařů a jejich životy (moji spolužáci, ať bývalí tak současní, kámoši mých kámošů apod), tak předpokládám, že mě začnou tací lidé hned kamenovat... takže si uděláme statistiku - kolik mínusů, tolik propadlých závisláků *5*
    • Vogon
      A víš, že takovéhle hlouposti můžeš napsat k čemukoliv? A to že tvůj kámoš byl slaboch a stal se závislákem je určitě chyba hry, ještě že jsi tak skvělá osoba a nechal ho té závislosti propadnout.
      • Nemůžeš... tak stejně, jako nemůžeš napsat, že na svíčkový se dá vytvořit závislost. Zatímco na cukru (tzn. na sladkém) ano. Tak stejně jsou hry, na kterých se závislost moc vytvořit nedá, nicméně na levelovejch hrách jako jsou RPG, některý FPS atd dá.

        Co se týče toho kámoše, samo sebou sem se ho snažil překecat, ať se věnuje škole, ale ne... a nemůžu mu dělat chůvu a hlídat ho 24/7. Takže sorry, ale plácnuls...

        Napsal si vlastně něco jako - přece je hloupost zakazovat třeba drogy, lidi maj bejt silný a nebrat je... haha...
    • To nám ta statistika hezky narůstá - již 4 mínusky, neboli 4 závisláci co nedají na svůj "smysl života" dopustit *5* Jen tak dál, přiznávejte se...

      P.S. A abych někomu nekřivdil, tak jestli se tu najde někdo, kdo hraje jen občas - tz. neni na tom závislý, nemusí mínuskovat, ale ať třeba napíše koment *3*
      • Wowko jsem nikdy nehrál a dávám ti mínus, protože jsi budižkničema, který nic neumí a tak má až příliš mnoho času zabývat se životy ostatních.
      • Wowko jsem nikdy nehrál a dávám ti mínus, protože jsi budižkničema, který nic neumí a tak má až příliš mnoho času zabývat se životy ostatních.
        • Já toho v životě zvládám dost, tak se klidni. Holt rád sem tam debatuju, nic víc *3*
        • Proto jsem ale tohle nepsal. Ale jelikož to zničilo jednoho mýho kámoše na gymplu (měl lepší známky jako já, pak tomu propadl, často "marodil", atd atd, známky šli do kopru, propadl, začal nosit brýle, atd) a ovlivňuje to i několik dalších lidí, co teď znám, tak je to spíš mrzutost namířená hlavně na vývojáře, protože se vlastně dopouští něčeho podobného, jako výrobci drog - připravují tu hru tak, aby byla co nejlíbivější slaboduchým lidem (a oni si tím kompenzují kde co, třeba hubenost), aby tam mohl mít supr čupr nakorbenou hustou svítící hořící postavu, což v nich po nějaké době začíná křivit realitu (jeden takovej známej, má super holku, paří o 106 a i v tom málo čase, co má pro ní, tak když se např. koukaj na film, tak se stejně nedívá a smskuje si s kámošem, co dneska ve wowku dělali, apod - prostě nová "realita"). A není to jako u jiných (nelevelovacích) her, kde člověk vynechá měsíc, a nic se neděje, tady se to prostě "musí" hrát pořád (pamatuju si to moc dobře, ten kámoš mě na tím na gymplu krmil několik let, svým "novým životem"). Takže to stojí čas, zdraví, peníze a často to ovlivňuje blízké okolí - dalo by se to tedy (až na výjimky) přirovnat (opakuji přirovnat, neříkám, že to tím je) k alkoholu, kouření a možná i drogám. A ty se celkově odsuzují a zakazuje se jejich reklama.

          Apropo, tohle už tvrdilo hodně lidí, takže jsem si to z prstu nevycucal... Sám jsem hráč, nicméně držim se na uzdě, před časem mě hry chytly dost, ale jakmile jsem si uvědomil, jak mi to začíná kazit život, posunul jsem se do pozice občasného hráče. Každopádně, extrém v každé oblasti života, by se měl krotit... i ve hrách... (ale to je tak velkej byznys, že to asi nehrozí).

          P.S. Myslete si o tom kdo chce co chcete, ale já to zažil (na tom spolužákovi z gymplu) a vim, co to dokáže s lidma, co nemaj silnou vůli, udělat. Je to droga, když se to přehání a ničí vám život.
          • Ty vole to je jeste větší hovn* než Zeman. Přestaň brát drogy a chlastat. Škodí to zdraví.
            • Neni, jen jsem chtěl trochu rozvířit vody a nechat pár závisláků, aby se tu přiznalo (mínusama nebo hejtovacíma komentářema - a hle...) *3* Jo a musim tě zklamat, žiju celkem zdravě...

              Všimni si, už sem napsali 2 lidé, co s tím jakžtakž souhlasí a hrají (zřejmě) v rozumné míře, takže na tom asi něco bude co... *3*
          • Sám jsem byl šílenec do WoW, hrál jsem běžně jakožto nezaměstnaný 20+ hodin denně (vanilla, TBC) takže s tebou do jisté míry souhlasím. Až na ty brýle. Podle tebe bych měl být nejspíš slepec, protože i dnes u kompu trávím tolik času, že to vlastně nikdo kolem nechápe. Jednoduše, na mě to není vidět, teda až na tu lenost a životní styl obecně. Lidé jsou různě odolní / silní. Přestanu hrát, budu se prát… Nesuď vše podle sebe, neboj se brýlí *14*
            • No, částečně bych souhlasil... nicméně tak jako tak, mě jednoduše zajímalo, jakou diskuzi můj příspěvek rozpoutá *3*
            • Proč se snažit dokázat něco, co se ví. Závislost existuje a můžu být téměř na čemkoliv. Každý odborník ti podobnou debatu stočí k tomu, že je to věc rodiny, zázemí. Někdo podlehne tomu, někdo tomu, třetí se prosportuje k částečné invaliditě. Prostě hráči online her jsou neškodní v porovnání s tím, co tradičně považujeme za zlo, takže na tom zkus hledat i světlé stránky. Jsou…
            • S těma brýlema jsem mohl doplnit, že to není pravidlo pro každého... najdou se tací, co mají natolik "silné" oči, že je ani celoživotní čtení knih či koukání do PC moc neovlivní... buď rád *3*
          • Hraju to od verze hry 1.5. Mezitim jsem stihl s kamosem ridit vlastni free server a dat si od hrani cca 3x pauzu, posledni trvala vic jak rok. Mam manzelku a dve deti. Kdyz to nechci hrat,proste to nehraju,je to hrozne jednoduchy. Nezavodim v raidech,pvp ani dungach, nezavodim o to, mit nej tier, nebo treba super "cool" litaka. Hraju si,protoze me to bavi.Pro tohle je ale treba najit guildu,ktera je stejnyho razeni. Proste - jsem ten pripad, kterej se ROZHODNE nemusi bat o to, ze by diky hre zanedbaval deti, zenu, chodim do prace a ziju absolutne normalne. Souhlasim ale s jednou veci - pripad zavislosti na WOW je NAPROSTO IDENTICKEJ jak zavislost na JAKEKOLIV droze
            • Tohle beru *3*
          • Ty máš dost *15*
            • Nevim jak ty, ale já jsem v pohodě *5* Jen někdy je třeba něco nechápavým lidem víc rozepsat *3*
    • Mart9
      Monitor oči neničí
      • Ale jo - kterákoliv činnost, která způsobuje, že oko nemění průběžně akomodaci (tzn. že nepřeostřuje na jinou vzálenost), jako třeba i dlouhé čtení, unavuje svaly co mění šířku čočky (čočka je jak optika) - no a po nějaké době ty svaly vyloženě zakrní, což se většinou již nedá vrátit - pak člověk musí nosit brýle... Takže ano, monitor (dlouhodobě) oči ničí.
        • Mart9
          Shodneme se na tom, že unavuje, ale neničí, to by musel mít brýle naprosto každý člověk, co dělá na počítačích. Tedy včetně zdejších borců Pavla, Aleše, Lukáše, Miloše atd...
          • Ono to záleží na každém, někdo má holt silnější zrak a někdo ne... někdo potřebuje brýle už jako dítě, jiný ani v 80ti ne. To máš jak s kostma, někdo má kosti těžší/silnější, jiný zase křhčí...

            Nicméně tohle je prokázaný, to jsem si z prstu nevycucal *3*
            • Jak jsem říkal, je to individuální, nicméně to, že monitory / televize / knihy (celkově dlouhé čtení) oči kazí, to je prostě fakt *3* Je to jak s jinými svaly - když je nebudeš dlouho používat, nebo naopak přetěžovat, tak buď zakrní, nebo se přetíží a poškodí - a to samé platí pro svaly co akomodují čočku, s tím rozdílem, že v některých případech je to už nevratné.
            • Mart9
              No to je jasný, že má někdo slabší zrak už jako dítě, ale nemá na to vliv monitor. Vím, o čem mluvím, protože kvůli vrozené vadě se mi oči postupně horšily až do cca 17 - 18 let a doktorka mi říkala, že s tím nic neudělám, že se mi zkrátka do dospělosti budou kazit. Přitom jsem tehdy ani počítač ještě neměl. Myslím, že podobně zkurvené oči má blixa.

              EDIT: A od těch 18 jsem pak kvůli škole a následně i kvůli práci na PC strávil mnohonásobně víc času než v pubertě nebo dětství a už několik let se mi oči nezkazily.
  • stejně ta hra je peklo, at si kazdej rika co chce, v mym okolí každej kdo to hrál, to hrál prostě HC, ráno vzbudit, zapnout komp a vypnout v noci a repeat ideálně každej den třeba 6 let v kuse dokud nevyšla Panda... zaplivaný priváty, bordel, smrad, často bez práce, problémy...
    • Shania
      Pred prichodem lfr raidovalo max 10% hracu, HC komunita neni a nikdy nebyla velka.
  • 10 let wowka za námi. Dalších 100 let před námi.
  • TheGGG
    10 let nevkusu a braku *12*
    • predpokladam ze jsou pro tebe nevkusny i ty penize, co za to Blizz ma, nejspis bys je taky nechtel, pac je to prece brak... *7* *7* *7* rekni mi, proc lezes na diskuzi o veci, kterou nemas rad, vysvetlis mi to???ja tyhle lidi absolutne nechapu.... *11* *11*
      • Protoze mu uspech blizzardu lezi v zaludku. A to je dobre *1*
    • Nebreč *13*
    • Vogon
      To už je ti deset, jo?
      • TheGGG
        haha uražený WoWkař se ozval. Plastový mečíky a brnění už přestávají bavit?
        • Haha, ty budeš pěknej blbeček co?
          • To si ho presne vystihl
  • oslava 10 let psychozavislackeho inzenyrstvi a ze se jim to vyplatilo udelat hru kterou hraci hraji ne proto, ze se chteji bavit ve volnem case, ale proto ze "musi" a leckdy si kvuli tomu berou i dovolenou.... *1*
  • záhada navrátivších 10 milionů zaktivovaných účtů...na týden? :p
    • Shania
      ne pocitaji se pouze ucty s predplatnym.
      • Nelži, počítají se všechny aktivní účty.
        • Shania
          10 MILLION SUBSCRIBERS neni to stejne jako 10 million active accounts. Pocitaji se jen ti co plati, ne trial ucty nebo nekdo kdo ma herni cas zdarma.
          • Kdyz dostanes cas zdarma, ses subsriber. Trial je neco jinyho, ten si musis extra aktivovat.
  • Mart9
    Teprve 10? Mně připadá, že to lidi kolem mě žerou celou věčnost.
    • a? *12*
      • Mart9
        b? *12*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit