Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Díky za článek.
    Mám Skleněný dům a je to podle mne fajnové počtení, i když mi příliš nesedí kresba. Asi jsem moc přivyknul japonské stylizaci, takže mi výtvarný styl Skleněného domu připadá příliš "ostrý a řezaný".

    Mimochodem, TV seriál ze světa Zaklínače mi nepřišel až taková tragédie. Některé díly byly otřesné to ano (zdravíme trubkovitou rekvizitu jakési lesní příšery), ale např. díl o Geraltově dospívání je celkem fajn, stejně tak jako díl o Blavikenském masakru. A herec pro Geralta mi k té postavě prostě sedne.
  • Mam zmíněného průvodce Zaklínač a jeho svět. Můžu jen doporučit, naprosto nádherná knížka. I kdybych neuměl číst, jen kvůli těm artworkům bych si jí pořídil :)
    • Já i kdybych neuměl číst, tak bych se to kvůli téhle knize naučil *3*
  • Rok: 2015, lokalita: ošklivé velké město, před nejmenovaným knihkupectvím

    Já před výlohou: Ale ale, Zaklínač: skleněný dům a vy padá jako od Mike Mignoly!!! (slint)
    Já v obchodě při kontrole nad sešitem: sakra, zas dělá jen obálky. Jako vždy. (Proooč?)
    • Sr_Lobo
      Hoj, jeslti ses nadsencem Mignoly a Hellboye tak mrkni na webovky comicscentrum ted tam bude vznikat ultimatni megavydani hellboye *3* a sory za spam, pisu to ciste jako pratelskou radu fanouskovi *4*
      • Dík za info. *3*
  • BangMeInBangladesh
    Zaklínače jsem četl když mi bylo asi 16 let, byla to vlastně moje první "ne školně povinná" četba, a přečetl jsem všechny knihy mimo myslím té poslední 2x. Strašně jsem to žral. Teď už mám dvojnásobek let a přečetl jsem mnoho jiných knih.
    Neříkám, že nihy o zaklínači jsou špatné, to nejsou, hlavně ta první je opravdu dobrá, ale dnes už bych to nečetl. Hry jsou super, to jo.
  • calwin
    môžem iba vyjadriť súhlas nad tým, že sapkowski mal jednoducho písať poviedky (ostať v štýle prvých dvoch kníh)... miestami som mal dojem že sa vlastne už sám v sebe stratil... a z poslednej knihy je veľmi citeľné že opustil miestne končiny "podel sa ten slovanský nádych typu vizima" a inšpiroval sa hrou, ktorá už v dvojke stratila zo svojej atmosféry.
    • No lebo taká Paní jezera má úplne tú istú slovanskú atmosféru ako poviedky, čo? Sapkowski dosť zmenil atmosféru už, keď začal písať ságu.. tak neviem o akom inšpirovaní sa hernou dvojkou hovoríš, keď Sapkowski skoro nič nemal spoločné s hrami.. a aj keď je rád ako hry dopadli, stále si myslí, že celkovo hry sú v podstate len strata času, tak nevidím ani dôvod prečo by sa inšpiroval dvojkou

      P.S. Kiežby príbeh v jeho poslednej knižke bol tak dobrý, ako je v Zaklínačovi 2
      • "P.S. Kiežby príbeh v jeho poslednej knižke bol tak dobrý, ako je v Zaklínačovi 2"

        To máš asi pravdu, jelikož premisa okolo ukradených mečů prostě nestačí na románovou knihu, ta kniha není román, ale jen sled povídek nalepených dohromady, teď je na každém, jestli se to bude líbit. Ale pořád je to zábavnější story než v herní trojce *3*
        • A herní trojka je koncipovaná na to si užívat zaklínačský život. Jezdit od vesničky k v vesnici a hledat práci. Dají se tam najít i tak docela zajímavé příběhy - třeba Krvobarona a Ježibab. Příběh toho Jacka Rozparovače z Novigradu etc. Ale na druhou stranu taková příběhová Linie Radovida už je dost hrozná...

          Když nad tím uvažuji, tak všechny tři herní Zaklínačové toho nabídli dohromady docela dost a sám můžeš šáhnout po tom díle, který je víc zaměřený na příběh (W1) či tam kde tvé volby mají více dopadů (W2) anebo se jen tak toulat světem (W3). Ano příběh W1 byl hodně povedený, ale nevím jestli bych chtěl aby se pokoušeli o něco takového pořád dokola.
    • Ač se mi povídky také více líbí, myslím si, že kdyby psal jenom jenom je, tak by se to začalo slušně opakovat. Sága je rozvláčněná, ale má tam spoustu pěkných a napínavých pasáží. Bouřková sezona se mi zdála jako něco mezi povídkami a ságou. Scéna s Marigoldovým mečem je navíc skvělá - kvůli ní to za to stálo. *1*

      No takový Flotsam stál hodně za to a zase víc hrál na notu dopravním cestám v Novgorodské oblasti nebo Litevským oblastem. A Velen a Novigrad se taky povedl... Například oblast kolem hradu Krvo Barona je slovanská až až... Včetně ježibab.
  • Sr_Lobo
    REAKCE NA KRESCZ:Ten nema nic spolecnyho s obsahem z knizek a muzu ho doporucit.
  • Trochu offtopic. Ale neměl už vycházet Blood and Wine? Nějaké info co s tím je?
    • kovar.jakub
      Platí pořád H1 2016, tedy první půlka roku 2016.
    • ono už je léto nebo co? *15*
  • Bouřkovou sezonu jsem četl a je to fakt špatné. Jako by se Sápek inspiroval herním Zaklínačem 3...
    • Hmm okey mně se to líbilo.
      • Asi to není taková komedie jako Paní jezera, ale i tak si myslím, že je to taková nouze ctnost...
        • jojo *4* Ještě něco?
          • Vypadá to, že máš problém s tím, že si mi všechno od Sápka nelíbí. Je nějak povinné milovat všechny hry a všechny knihy z od toho autora? Tanec s Draky od Martina je taky nudná kniha a co jako? Mám se posral, že to fanboys nerozdýchají? Pokud se ti negativní komentáře nelibí, tak na ně reaguj...
            • Kvalitní triple A troll...
            • Ne ale máš k tomu říct něco zajímavého. Většina lidí napíše aspoň nějaký rozbor... Nestačí se jenom vztekat. *7*

              "Pokud se ti negativní komentáře nelibí, tak na ně reaguj..." Dyť já na ně reagoval :D
            • četl jsem... Podle mě jsou jeho povídky lepší než knihy...
            • precti si od martina tuffova dobrodruzstvi, to je fakt sranda

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit