Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • V dobách krize za ekonoma pana Kalouska jsem si za svůj důchodový příjem koupil více všeho, jak nyní v době hojnosti za ekonoma pana Sobotky.
  • Co furt chtějí vymýšlet. Prostě zavést důchodový fond oddělený od státního rozpočtu aby jej nešlo vykrádat, látat z něj díry ve státním rozpočtu rozpočtu nebo používat na tzv. porcování medvěda a obnovit zpět důchodové kategorie aby lidé pracující v profesích, kde se více nadřou, podstupují zvýšená rizika ohrožení zdraví a života mohli odejít do důchodu mnohem dříve se slušným důchodem bez trestání krácením. Úředník sedící na řiti celý život v kancliku vydrží "makat" do 65, ale chtít to třeba po horníkovi nebo hutníkovi je nesmysl, protože už po padesátce jsou sedření a s podlomeným zdravím. Také třeba nevidím důvod, proč by měly některé skupiny lidí dostávat přehnané astronomické důchody jen proto, že odváděli do státní kasy velké peníze. Většinou jsou tito lidé na pozicích, kde osobně nic nevytvoří, ale své platy si určují sami (viz soudci, právníci, exekutoři atd.).
  • Místopředseda lidovců a sněmovny Jan Bartošek je jeden z těch, kteří nic nevědí o I. důchodovém pilíři. Zato si přisazují na moudra finančníků, kteří vědí vše o penězích, zato také nic o I. důchodovém pilíři a jeho financování.Dnes často používaná věta: "Důchodový systém by měl být spravedlivý – každý by měl dostat podle toho, kolik tam vložil", nerespektuje způsob financování I. důchodového pilíře! Systém je financován průběžně, tj. střední generace odvede "sociální pojištění", ze kterého jsou přímo financovány důchody dnešních důchodců. U ČSSZ není na individuálních kontech ani koruna vkladu, jsou tam jen záznamy výše zdaněných mezd. Z uvedeného plyne fakt, že současné výpočty výše důchodu jsou v rozporu s financováním I. důchodového pilíře.
  • Zada reforma zachovavajici stavajici system financovani statu nemuze zajistit dost penez na duchody. Musel by se od zakladu zmenit system financovani statu.
    • Nase duchody roskradli a proto neni na duchody at to vrati vse nak to bylo nastaveny pred rokem 89 a ne nas odbyt 40 kc ja ma odpracovano 47 let a dostala jsem par korun jsou tu lidi kteri neodpracovali ani hodinu a maji se dobre tady je to nastaveny spatne nepracujes nedostanes a ne na jejich ukor okradat nas co jsme makeli celi zivot nensou tady dvoje zakony jsou jenom jedny a ty by meli platit pro kazdyho stejne a ne vykrikovat ze nema.e vsichni stejny zaludky ceny rostou ale nase vlada nam da 40 korun to je teda hamba samy si nandaji a na nas co jsme mekali se kazle pan babis sliboval pred volbama bude lip ale jen se uvelebyl ve vlade tak skutek utek namonec nechce taky nic dat ale ja jsem si za tu dobu nasetrila nikdo na me nedoplacj jen nam ten duchod sproste ukradli at ho vrati a ne.usi vykrikovat ze na me mladi delaji kdyz samy nemaji praci je to tu sistematicky zneuzivany k mezi generacni rozbroje je to ucene delany jen aby nemuseli nic resit
      ..

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit