Přejít na výpis diskuzí

Ceny zemědělské půdy letí strmě vzhůru. Kdy to praskne?

18.7.2017 15:07
red 2 příspěvky

Ceny zemědělské půdy letí v posledních letech strmě vzhůru. Loňský rekordní růst půda sice v prvním pololetí nezopakovala, přesto cena za hektar prolomila novou rekordní hranici. V druhé polovině roku by mohlo dojít k dalšímu zpomalení, nicméně někteří odborníci již hovoří o nafukování investiční bubliny....

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Já to vidím jinak ! Čím méně se na těch hektarech vypěstuje vlivem sucha a kvality a to v celé Evropě tím její cena poletí nahoru a divím se lidem kteří prodávají je to totiž to nejdražší co může každý vlastnit ale na to teprve lidi příjdou a znovu se budou hádat o trávu pro králíky kolem cest. Příjde bída a každý kdo má kousek hlíny bude rád že mu pomůže se uživit.
  • Kdo vlastní tu půdu erozí zničenou? Některá půda vypadá jako pracoviště štěrkopísků a po drtičce v kamenolomech, ale bioplynové stanice jedou naplno i vývozu do Německa zelené hmoty se daří. Pro Němce levné teplo, pro Čechy v budoucnu drahé dovezené základní potraviny tržního hospodářství. Myslím, že přijde velký pád ceny neúrodné půdy. A vliv sucha také udělá své.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit