testovaci text

Diskuse pro Článek

Češi mají nárok na budoucí penze ve výši 10,9 bil.

10. 4. 2018 – nasepenize.cz

Český statistický úřad (ČSÚ) spočítal závazky státu na penze. Penzijní nároky českých domácností dosahují výše 10,9 bil. Kč. To představuje 237 % hrubého domácího produktu.

zpět na Článek
1

komentářů v diskuzi: 1

napsat komentář

ivopatta tiscali.cz

Celková částka, tj. 10,9 bilionů korun, NENÍ DŮLEŽITÁ. Skutečný problém se doslova skrývá i panu docentu Sixtovi. Jedná se o implicitní, tj. skrytý dluh státního důchodového systému. Psali o něm kdysi Vladimír Kreidl, Ondřej Schneider z Patria Finance a FSV UK v článku "Implicitní dluh penzijního zabezpečení je více než 300% našeho HDP". Vzhledem k prodlužování věku odchodu do důchodu, který přímo ovlivňuje výši implicitního dluhu, to bude cca 1/3 z uvedené částky 10,9 bilionu korun. Skutečný důvod, proč je státní důchodový pilíř v problémech jsou finanční závazky státu vůči těm, kteří nevychovali žádné, nebo jen jedno dítě v rodině (kdem.vse.cz/resources/relik14/sbornik/download/pdf/30-PattaIng-Ivo-paper.pdf). Díky zlé účetní metodice použité při výpočtu důchodů, jsou investice rodičů do výchovy dětí nevratné. Změňme to! Jedná se o skutečný důvod vymírání pracující populace České republiky! Pozn: Děti sociálně vyloučených sem nepatří, protože do jejich výchovy neinvestovali rodiče ale stát z daní.
10.4. (16 dnů) upraveno v 13:42
vlákno reagovat
Tento formular nevyplnujte!!!
Jmeno:
Email:
Text:
povolené tagy

napsat komentář

píšete jako anonym, chcete se přihlásit?

zobrazit jiný kód

Krátká diskuzní rukověť

  • Diskutujte pouze k tématu článku, kterého se diskuze týká
  • Jakékoli urážky autorů či ostatních diskutujících jsou zakázány a budou trestány banem
  • Vulgarismy v jakékoli podobě jsou zakázány a budou trestány banem
  • Respektujte názor ostatních, ať už jde o autora nebo ostatní diskutující
  • Pamatujte, že smyslem práce novinářů není manipulovat se čtenáři, ale nabízet jim kontext a podnět k zamyšlení nad jiným úhlem pohledu.

Úplnou verzi pravidel diskuzí na Tiscali.cz najdete ZDE.