testovaci text

Diskuse pro Článek

Češi nejvíce spoří na penzi, až když vidí stárnout rodiče

23. 11. 2017 – nasepenize.cz

Lidé v Česku si nejčastěji ukládají peníze stranou prostřednictvím penzijního spoření. Využívá jej více než polovina dotázaných. Mnozí z nich ale začínají myslet na důchod teprve ve chvíli, kdy se ...

zpět na Článek
1

komentářů v diskuzi: 3

napsat komentář

Ivaanna (anonym)

Miluji tyhle knížecí rady, jak bychom si měli všichni, nejlépe již od prenatálního věku, spořit na důchody. Já si ukládám 3000 měs., ale až poslední rok. Začínala jsem někdy v 37 letech na třech stovkách. Proč? Protože 3 děti školního a studijního věku, protože hypotéka a další a další náklady. A taky protože sdílená zkušenost předků, kteří si také v dobré víře za první republiky spořili na důchod. O co nepřišli za Hitlera, o to je připravili komunisti. Život je dlouhý a plný zvratů a v téhle zemi se na dlouhodobý stabilní vývoj nikdy nedalo spoléhat. Spořit pro tuneláře? Na pět, deset let stabilního vývoje se snad spolehnout dá, ale dávat peníze někam, kde si na ně třeba čtyřicet let nesáhnu? Ha ha ha. Na to si najděte jinší blbce.
27.11.2017
vlákno reagovat

ivopatta tiscali.cz

Spoření na důchod pro všechny je propagace zločinu. Státní důchodový pilíř je pro banky a jejich penzijní fondy jen příležitost k tunelování. Spořit na penzi si musí začít ti, kteří neinvestují dostatek prostředků do státního důchodového pilíře (I. DP). Přitom investicí do I. DP jsou výhradně vychované děti. Děti, které v dospělosti budou ze svého odvodu sociálního (lži) pojištění financovat důchody svých rodičů a bohužel zatím také ne-rodičů. Protože starobní důchody z I. DP jsou výnosy z vkladů do výchovy dětí.
24.11.2017
vlákno reagovat

Kitty (anonym)

Přes 60 procent mužů by nejraději odešlo do důchodu mezi 60 - 65 rokem. Což je nereálné. Asi tomu nerozumím , ale to je normální věk pro odchod do důchodu a jsem přesvědčená , že tak odchází více jak 60 procent mužů do důchodu .
23.11.2017
vlákno reagovat
Tento formular nevyplnujte!!!
Jmeno:
Email:
Text:
povolené tagy

napsat komentář

píšete jako anonym, chcete se přihlásit?

zobrazit jiný kód

Krátká diskuzní rukověť

  • Diskutujte pouze k tématu článku, kterého se diskuze týká
  • Jakékoli urážky autorů či ostatních diskutujících jsou zakázány a budou trestány banem
  • Vulgarismy v jakékoli podobě jsou zakázány a budou trestány banem
  • Respektujte názor ostatních, ať už jde o autora nebo ostatní diskutující
  • Pamatujte, že smyslem práce novinářů není manipulovat se čtenáři, ale nabízet jim kontext a podnět k zamyšlení nad jiným úhlem pohledu.

Úplnou verzi pravidel diskuzí na Tiscali.cz najdete ZDE.