Přejít na výpis diskuzí

Češi podceňují pojištění při cestě na hory, může se to prodražit

4.6.2019 23:33
red 3 příspěvky

hruba každý pátý Čech se při cestě za lyžováním do zahraničí nepojistí. Přitom ošetření tam vyjde několikanásobně dráž než u nás. A u soukromých lékařů, kterých je například v alpských střediscích většina, zraněným nepomůže ani evropský průkaz pojištění, tedy kartička zdravotní pojišťovny.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • ivannavratil386

    Tak to třeba my cestovní pojištění nepodceňujeme nikdy. Sjednáváme si ho před každou cestou do zahraničí. Zvlášť když jedeme na hory, protože tam je největší riziko, že se něco může stát. Například letos jsme si před cestou na hory do Rakouska sjednávali cestovní pojištění u https://www.insiacare.cz/ a spokojenost. :)

    • Díky za tip na tu pojišťovnu. :-) To my to s cestovním pojištěním většinou děláme tak, že ho vybíráme podle takových těch srovnávačů, které jsou na internetu. Dá se díky tomu docela dost ušetřit. Z vlastní zkušenosti můžu doporučit například tento: https://www.hyperfinance.cz/pojisteni/cestovni-pojisteni/

  • sanskrybastr

    Já bych se v dnešní době do zahraničí bez cestovního pojištění určitě jen tak nevydal. A zvlášť na hory, kde je mnohem větší šance, že člověk příjde k nějakému úrazu. Letos jsem se třeba byl podívat v Rakouských Alpách a tam jsem si také cestovní pojištění začizoval. Mimochodem, jestli můžu mít jedno doporučení, tak pokud se někdy také budete chtít podívat do Alp a nevíte jak sehnat ubytování, tak zkuste mrknout na tuto stránku. Narazil jsem na ni tak, že jsem si do vyhledávače dal ubytování Rakouské Alpy.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit