Přejít na výpis diskuzí

Dřevní pelety vytopí váš dům, pozor ale na kvalitu

22.9.2015 21:29
Redakce NašePeníze.cz 2 příspěvky

Dřevní pelety jsou moderním, ekologicky šetrným, obnovitelným zdrojem energie využívaným ve stále více domácnostech. Malé granule s průměrem 6 mm a délkou do 40 mm se lisují za vysokých teplot ve speciálních peletovacích linkách a obsahují jen malé množství vody. K jejich výrobě se používají piliny,...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • joskadevatej

    My doma topnými pelety topíme už několik let a je pravda, že za tu dobu jsem si všiml, že od různých dodavatelů je jejich kvalita celkem odlišná. Osobně si myslím, že asi nejlepší topné pelety mají tady: https://www.pelety-premium.cz/topne-pelety-2/ S těmi jsem byl vždy spokojen.

  • Topení peletama bylo efektivní v jejich začátcích kdy jejich cena byla cca 2 Kč. V současné době se cena pelet pohybuje okolo 6 Kč za kg.Oproti uhlí,které stojí cca 2,80 kg a má větší výhřevnost je cena pelet o 70 procent vyší než cena uhlí .Připomíná mě to agitaci za topení elektřinou,kterou také skoro nikdo netopí.Také jsem topil peletama a vrátil jsem se k uhlí.Topení peletama mě stálo 42000 kč a topení uhlím 17000 Kč. 7 tun pelet proti 6 tunám uhlí.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit