Přejít na výpis diskuzí

Důchod je riziko které hrozím všem. Co na to ekonomové?

20.7.2018 2:19
red 2 příspěvky

Co nás čeká v budoucnosti v rámci demografického vývoje? Podařil se třetí pilíř důchodové reformy? Jak funguje doplňkové penzijní spoření? Jaké jsou rozdíly mezi účastnickými fondy a transformovanými fondy? Rozhovor Emila Brože s Richardem Siudou (ředitelem prodeje a členem představenstva Conseq penzijní...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • sony

    Ekonomové na to neříkají nic nebo vyhrožují těm, co si nespoří na důchod z platu, že nebudou mít z čeho žít. Takže od nich chtějí, aby platili dvakrát: jednou pro současné důchodce a jednou pro sebe, a to je nehoráznost. Přitom teď důchody nepřevyšují ani 40 % hrubé mzdy a do budoucna se budou tato procenta dál snižovat, zejména starodůchodcům. Přesto pokud by stoupal průměrný věk dožití, budou lidé o stáří 90+ pro stát neúnosnou zátěží, kde lidská slušnost i etika půjdou asi stranou.

  • Státní důchodový systém je rizikový díky tomu, že používá podvodnou účetní metodiku. Nelze mít na příjmu průběžné financování a na výstupu, tj. při výpočtu výše důchodů předstírat, že se jedná o fondový systém. 

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit