Přejít na výpis diskuzí

Důchody mají růst i příští rok. Z čeho se zaplatí?

9.3.2018 11:05
6 příspěvků

Vláda příští rok plánuje zvýšit důchody. Financovat je bude zřejmě z peněz na privatizačních účtech. Vyplývá to z novely zákona o zrušení Fondu národního majetku ČR (FNM), kterou dnes kabinet schválil.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Stačí tam vrátit penize odcizené V.Klausem st.a Topolánkem st. a není problém.Nebo pořádně zdanit nadnárodní společnosti a např.Uber.Těch možností je víc.Není dne,aby se tady neplácalo o důchodech.Místo imperialistického tažení USA a NATO peníze dát na důchodový účet.
 • Nezapomeňme na to, že zvýšení důchodů není jednorázové, ale důchody se budou muset ( i o toto zvýšení ) platit i v budoucnu. Dnes se použije FNM co se bude používat za 3 roky , za 10.Konjunktura nevydrží věčně.
  • zato inflace
   je věčná
 • Z dopisu ministryni práce vyjímám: Vážená paní ministryně, převzala jste rezort s nejrychleji rostoucími výdaji. Mezi lety 2014 a 2018 narostly výdaje MPSV ČR ze 472 na 649 miliard korun. V roce 2018 plánované výdaje rezortu pohltí téměř polovinu příjmů státního rozpočtu (1314 ku 649 mld. Kč). Bohužel jste také převzala rezort s nejhorší účetní metodikou u nejvyšší položky, tj. u státního důchodového systému (Sociálně ekonomický audit státního důchodového systému). Právě v důchodovém systému se postupem času zřetězila řada omylů a špatných rozhodnutí. ...Vy se dnes snažíte dopady tzv. Malé důchodové reformy zvrátit přidáním důchodcům s nižšími důchody, což není od věci, bohužel za více než nepříznivé situace. Tím mám na mysli tunelování státního důchodového systému bezdětnými důchodci ve výši 10 % z vyplacených důchodů, tj. ve výši 43,4 miliardy korun v roce 2018. V daném případě se nejedná jen o finance, ale především o ztrátu potřeby vychovat děti. Děti, které v dospělosti výhradně a přímo financují starobní důchody dnešním důchodcům. Důkaz: pokud zítra přestane stát vybírat sociální pojištění, tak pozítří nedostanou důchodci svůj starobní důchod. Dopis posílám na vědomí MF ČR a NKÚ a PSP ČR. S pozdravem Ing. Ivo Patta Adresát: Ing. Jaroslava N Ě M C O V Á, MBA, Ministerstvo práce a sociálních věcí, Na Poříčním právu 1/376, 128 01 Praha 2. Vaše podání "Dopis adresovaný paní ministryni J. Němcové" bylo doručeno do schránky elektronické podatelny dne: 1. 3. 2018 14:41:20, zaregistrováno bylo dne: 1. 3. 2018 14:42:50 pod číslem jednacím: MPSV-2018/44290.
  • Neustále zmiňujete děti a bezdětné.Že ale z rozpočtového krajíce čím dál víc ukusuje pučící byrokracie o tom ani čárku.A co neziskovky,kolik ty odčerpají peněz o tom také ani ň.A tak by se mohlo pokračovat jak stát hospodaří.
 • Jednoduché řešení. Odmítneme migranty, vše související s azylem si budou žadatelé platit sami (hotelové ubytování, hotelovou stravu, tlumočníky, prodáme všechny lavičky V. Havla, do Letů u Písku vrátíme chov prasat a nebudeme žádný prasečák vykupovat. Finance za politické mandáty se zcela zruší, přivřou se nůžky mezi odměnou politiků a pracujících občanů, zrušíme brigádnické smlouvy pracovních agentur - budou se danit finance od subjektu vynaložené pracovním agenturám, atd,atd. Přezkoumají se církevní restituce, škody tunelářů vůči státu se budou hradit v plné výši + pokuta min. 25% z částky zpronevěřené a ono to půjde.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit