testovaci text

Diskuse pro Článek

Důchody všem od ledna vzrostou, i sirotčí. Na jaký důchod se těšit?

8. 12. 2017 – nasepenize.cz

Od ledna roku 2018 se základní výměra důchodu zvýší o 150 Kč, procentní výměra důchodu vzroste o 3,5 %. Zvýšení u bezmála 3,5 milionu vyplácených důchodů provede Česká správa sociálního zabezpečení ...

zpět na Článek
1

komentářů v diskuzi: 5

napsat komentář

ostravák (anonym)

1 souhlasí, 0 nesouhlasí

Dobrý den. Až když jsem v důchodu si uvědomuji výši důchodu a poměru mou odpracovaných roků a odvedení mě vyměřených různých daní které ani nejsem schopný odborně vyčíslit a vyjmenovat. Zjednodušeně řečeno i ten středověký desátek se mě zdá spravedlivější.
12.12.2017
vlákno reagovat

Václav (anonym)

4 souhlasí, 0 nesouhlasí

Neustálým zdražováním a vymýšlením nových poplatků a platebních povinností - energetický štítek, ekologická daň různé povinné poplatky ze zákona, no a jak bylo uvedeno, plyn, voda elektrika, jízdné potraviny a vlastně všechno, tak to zvýšení na to ani nestačí. Chystané poplatky za pobyt v nemocnici. Nechci ale zapomenout na slevu pro důchodce nad 70 r. v MHD. Zajímavý je i odstup za poplatky komunálního odpadu v některých městech, ale proč? Není to tím, že je tam moc obyvatel, kteří neplatí? V.
10.12.2017
vlákno reagovat

ivopatta tiscali.cz

0 souhlasí, 1 nesouhlasí

Státní důchodový systém je především nezbytné dát účetně do pořádku! S průběžně (mezigeneračně), financovaným důchodovým systémem je při výpočtu výše důchodu zacházeno jako se systémem fondově financovaným. Díky hrubé účetní chybě je vypočítávána výše důchodů jen s přihlédnutím k celkové výši hrubé mzdy a započítané době pojištění: - bez ohledu na skutečný způsob financování starobních důchodů, - bez ohledu na skutečný vklad jednotlivých klientů ČSSZ! Ve výsledku se jedná o tunelování výnosů z vkladů rodičů do výchovy dětí bezdětnými důchodci! Základní teze důchodové reformy ve prospěch občanů: do svého stáří musím investovat vždy! - Buď výchovou dětí, - Nebo spořením peněz, ušetřených tím, že jsem nevychoval děti*). *) Rusnok J., Udržitelný penzijní systém. Inovativní přístup. Mladá Boleslav 2004).
9.12.2017
vlákno reagovat

Radši anonymné (anonym)

5 souhlasí, 2 nesouhlasí

Trapne behem chvilky je mizerne zvýšeni odčerpano zdraženymi produkty /plyn,elekřina,benzín.. atd/ Znovu říķám trapné,nechutné
8.12.2017
vlákno reagovat

Verča (anonym)

5 souhlasí, 0 nesouhlasí

To máte pravdu hrozné. Voda, plyn, elektřina se zvýší a dostaneme pár korun. opravdu je to trapné *10*
9.12.2017
vlákno reagovat
Tento formular nevyplnujte!!!
Jmeno:
Email:
Text:
povolené tagy

napsat komentář

píšete jako anonym, chcete se přihlásit?

zobrazit jiný kód

Krátká diskuzní rukověť

  • Diskutujte pouze k tématu článku, kterého se diskuze týká
  • Jakékoli urážky autorů či ostatních diskutujících jsou zakázány a budou trestány banem
  • Vulgarismy v jakékoli podobě jsou zakázány a budou trestány banem
  • Respektujte názor ostatních, ať už jde o autora nebo ostatní diskutující
  • Pamatujte, že smyslem práce novinářů není manipulovat se čtenáři, ale nabízet jim kontext a podnět k zamyšlení nad jiným úhlem pohledu.

Úplnou verzi pravidel diskuzí na Tiscali.cz najdete ZDE.