Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Nastesti mam tak vysoky duchod(nemecky ) ze nemusim pocitat a mohu si dovollit ne vse,ale hodne.
    • přeji Vám ho...
  • Nastesti mam tak vysoky duchod (nemecky) ze nemusim premyslet jestli si neco mohu dovolit,mam na vse!
  • Jo plánovat si může každý co chce, ale realita je jiná. Ono vás už to tělo neposlouchá tak jako dříve a každý rok je to horší. I já jsem měl plány. *4*
  • Hlavně si našetřete na zuby, implantáty kompl. stojí asi 200 tis. Kč...( opravte mne, kdo to víte přesněji ).

    S klapákama si důchod moc neužijete.
  • Jak???

    Pokud se ho dožiju, tak snad klídek pohoda...
  • Vše v tomto státě je postaveno na hlavu. Zvyšuje se hranice odchodu do důchodu a tak budou zřejmě v budoucnu nezaměstnaní mladí vozit své zaměstnané rodiče na vozíku do práce, nebo je podpírat o francouzských holích, aby se doplazili do práce, kterou už stejně léty uštvaní (a stoupajícími zdravotními potížemi vysílení) nevytrhnou a výkony už nepodají. Čím dál častěji stejně skončí jako nezaměstnatelní na úřadech práce (nezaměstnatelnost je už dnes kol. 50 let věku) a se stoupajícími zdravotními potížemi budou často na neschopence - takže budou jen zabírat pracovní místo bez výkonu práce - čili potíže pro zaměstnavatele). Zaměstnavatelé zřejmě budou hledat cesty, jak se těchto vyčerpaných stařešinů zbavit a mladí nezaloží rodiny (aby se nám rodili nástupci, kteří budou vydělávat na naše důchody), protože bez práce si rodinu založí jen kaskadér nebo IQ tykve, nebo Ti, kteří nikdy nepracovali a pracovat nebudou, nebo milionáři, kteří na venek nevlastní nic (živí se podvodama a zlodějinama) a často cucají k tomu všechny sociální dávky, a ze kterých stát nemá nic (i jejich potomci budou žít podle příkladu rodiny), neboť podpora cpaná do nepřizpůsobivých a jim podobným se bohatě vyplácí, včetně jejich nadprůměrných důchodů (a co z nich vzejde stát asi nevytrhne).Nezaměstnaným mladým se pak budou vyplácet mnohem vyšší podpory, než aby se menší peníze přidali důchodcům a na jejich zabezpečení, ze kterého se stal nechutný pro důchodce nedostupný byznys (např. pečovatelská péče, či domovy pro seniory). Aby tak důchodci včas mohli uvolnit pracovní místa pro ty mladé, kteří by tak podpory nepotřebovali a mohli konečně začít žít a zakládat rodiny s nějakou jistotou, odváděli mnohem produktivnější pracovní výkony (získali i vyšší výdělky a tím odvody do státní kasy) atd.. Ona to ta krev, která se sem nahrne v těch vlnách zvenku, ta to tady opravdu vytrhne - přinese jen problémy, ze kterých se stát už nevyhrabe - tak jako v sousedních zemích, které si je tam pustili a už se jich nikdy nezbaví - na ty má stát pořád dost prostředků v zásobách, aby se o ně postaral mnohem lépe, než pro ty, kdo poctivě pro něj dřeli několik generací (těm se prostě důchod v blízké budoucnosti zruší a šmitec). Nechápu tento absurdistán. Všem, kdo to jen trochu finančně zvládnou radím - skončete s prací a jděte do důchodu co nejdříve to jde (já to považuji za své nejlepší rozhodnutí za posledních 30 let) - těch pár roků, které vám zbývají do konce (porovnáváte-li se s průměrným věkem dožití) si totiž dělte cca dvěma, neboť jsou v průměrném dosahovaném věku započteni i ti, kdož prožijí řadu let už v plínách a nebo plazivší se pár kroků o berlích (nebo ti, už bezmocní v ústavech) - tak ať si stihnete před tímto stavem alespoň chvíli vydechnout a něco užít - porovnejte si ten počet výhledových let (kdy ještě budete schopní něco užít) se stejným počtem let, které už uplynuly a uvidíte, jaká je to jen chvilka - že je to jako včera a jak vám to uteklo - jako vám utekly ty roky za vámi, stejně utečou i ty roky před vámi. A uvolněte své pracovní místo těm, kteří mají život teprve před sebou a bez práce jim uteče mezi prsty. Krásný (nebo alespoň přijatelný) podzim života přeji všem poctivým.
  • Po nástupu do dúchodu , jsem si teprve začal užívat života. Děti zaopatřeny dům opraven, na nic doposud nebyl čas. Po čtyřech měsících užívání nicnedělání , jsem si našel brigádu a poprvé jsem na to měl abych se dostal k vytouženému m o ř i a točiním -s pomocí brigádničení každý rok. Poprvé jsem se dostal jako ůdržbář v malé fabričce na p r ů m ě r ný plat . Nyní už pracuji jako příležitostný strážný a i to je slušná finanční pomoc.
    Nesouhlasím s rúznými nářky- k d o ch c e p r a c o v a t !!!! Ten si vždy práci , najde.! *1* *2* *3* *14* *4* *5* *4*es4
  • Nad starim jako 43 leta premyslim hodne často..., nastesti mne bratr privedl k www.neofinances.cz, kde uci financni gramotnosti, pomahaji, kam a kde stradat...tak jestli se doziji duchodu, snad nebude tak zle...

    Stat se o nas az tak nepostara, je třeba se postarat sami o sebe....
    • to je pěkná reklama
  • Všechno propiju, na příbuzné se vykašlu, stejně by mě pak ani nezaplatili pohřeb. A stejně: "peníze kazej lidi". Jinak by to ještě jednou propil nějakej zeťák. *14* *3* *2* *1*
    Chtěl jsem na sociálce aby mě důchod posílali rovnou k nám do hospody, že to tam stejně odnesu. Ale to prej nejde! *6* *7* *8*
  • Touto otázkou se zabývám od roku 2011, kdy jsem se z plně invalidního důchodce stal ve svých 58 letech i vdovcem. Mám odpracováno 39 roků, moje paní 41. Můj vyměřovací základ činil 58tis. Kč a její 38tis. Kč. Byl jsem docela "per plex", když jsem obdržel výměr svůj a její. V ten okamžik jsem si uvědomil to, o čem jsem nikdy nepřemýšlel, jak na tom jsou ti o patra níž. Ten sešup, z vrstvy relativně ekonomicky a společensky zajištěných mezi ty nad sociálním dnem, bez možnosti to vše jakkoliv zvrátit, s výhledem do konce života, byl přímo morbidně fascinující. Možnost řešení jsem měl. Zkonsolidoval jsem své majetko-ekonomické poměry a nestane-li se něco kritického s ekonomikou, tak dožiji v relativní "nebídě". Tak jsem začal svou "donkychotyádu" s čs. byrokracií a mocí zákonodárnou. Mé alter ego celou tuto eskapádu vnímá jako zásadní projev neúcty k dosud žijícím předkům, kteří se svým příspěvkem do HDP bezesporu podíleli na možnosti těch dnes pracovně aktivních lidských zdrojů existovat a žít. Jedinou odměnou je jejich odsun na okraj společnosti a do sociální sítě. Je více než patrné, že je nutno od samého základu provést reformu této sociální nespravedlnosti v sociální spravedlnost. Zajímat by se měli i ti, co si dnes myslí, že jich se to týkat nebude. Ubezpečuji, bude. Nemá každý to štěstí, že zemře v plně produktivním věku. Mezi základní lidská práva patří bezesporu i právo na zachování lidské důstojnosti, ke které patří i právo na důstojné prožití stáří. Shromažďujte případy ze svého okolí a podělujte se s našimi zákonodárci cestou internetu o tyto tristní skutečnosti tak jako to dělám já. Jejich e-mailové adresy jsou veřejně dostupné, tak toho využívejte nejen pro sebe, ale pro příští generace, pro Vaše - Své děti a následná pokolení Vašeho genomu - rodu. Buďte slušní a zdvořilí, buďte neúnavní a pracovití. Všem Vám za ty dotčené děkuji.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit