Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • V první řadě je potřeba mít kvalitní okna. Podle mě jsou nejlepší plastová okna, která dobře těsní, takže díky nim nedochází k žádnému úniku tepla ven z domu. Plastová okna navíc nevyžadují žádnou speciální údržbu a dobře slouží mnoho let.

 • joskadevatej

  Jsem rád, že píšete i o těch podlahách. Sám už totiž nějakou dobu přemýšlím nad tím, že bych si doma nechal udělat nové podlahy a společně s nimi i novou podlahovou izolaci. Teď se ale nemůžu rozhodnout jaký materiál na podlahu zvolit. Slyšel jsem, že docela dobré izolační vlastnosti mají například vinylové podlahy, jako mají například tady: https://www.floor-experts.cz/produkty/vinylova-podlaha/ Je to pravda?

 • macinan

  Ty venkovní žaluzie jsou super nápad. My už dlouho uvažujeme nad tím, že bychom si je pořídili. Ale to, že dokáží ušetřit i za teplo mě teda nenapadlo. O důvod víc proč si je pořídit. Teď je ale otázka od koho... Zkoušela jsem si hledat venkovní žaluzie Praha a zatím se mi asi nejvíc zamlouvají ty, co dělá http://www.climax-kolar.cz/ Máte s nimi někdo zkušenost?

  • Zkušenost bohužel nemám, my máme pouze klasické žaluzie v oknech. Jestli pro vás ale můžu mít jeden tip, tak únikům tepla z domu můžete zabránit například i díky závěsům. My třeba máme takové tlustší z https://www.emako.cz/zaclony-a-zavesy/ a ty pro tento účel fungují suprově. :-)

 • ivannavratil386

  Díky za tipy. Musím říct, že co se týče šetření za vytápění, tak nám se doma hodně osvědčil přechod z plynu na topné pelety. Ty jsou oproti tradičním způsobům vytápění relativně levné a dokonce i ekologicky šetrné, což vidím jako velké plus. 

 • Pěkně napsané, díky :-) Teď už to sice tak aktuální není, ale tipy na to, jak ušetřit za teplo se hodí vždycky, no ne? Rozhodně ale souhlasím s panem Ondrem - kvalitní zateplení domu je v tomto ohledu naprostý základ. :-)
 • Tomu říkám pořádný seznam tipů, moc díky :-) Myslím si ale, že bez řádného zateplení jsou všechny ostatní rady docela zbytečné. My se do toho pustili vloni, konkrétně nás nejvíc zaujala foukaná izolace Climatizer. Zlín má hodně firem, co tohle dělají, ale na doporučení jsme se obrátili na společnost Acer Heralecký. Na základě své zkušenosti mohu taky jen doporučit. :-)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit