Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Musím se přiznat, že o něčem takovém jsem ještě neslyšel. Škoda, že jsem o tom nevěděl v době, kdy jsem si na zahradě dělal nový zavlažovací systém. Konkrétně jsem zvolil metodu kapkové závlahy a vše k tomu potřebné se mi povedlo sehnat tady: https://www.zavlazovaci-systemy.net/kapkova-zavlaha_k86/ Zatím jsem spokojený.

 • My jsme si jímku na vodu pořídili už před lety bez dotace a bylo to skvělé rozhodnutí. V létě máme dost vody a značně tím ušetříme. https://www.jimky-septiky.cz/jimky-na-destovou-vodu/typ . Náklady se nám již dávno vrátili. Nemáme totiž studnu, takže jsme zalívali pitnou vodou.
 • Překvapuje mě, že tento bohulibý záměr ještě nenapadlo nikoho naplnit zavedením negativní spotřební daně (úleva na dani z příjmu) za jímání dešťové vody a její prokazatelné prohnání čerpadlem na závlahy a splachování zapečetěným měřákem od VAK; stejně dělají odečty pitné vody a s měřením objemu na stočné mají problém - řeší to dnes zlodějským paušálem. A s dešťovkou ještě budou mít větší problémy, které přenesou do paušálů na odběratele.

  Anebo zdaněním znehodnoceného nerostu, tedy z rozdílu napršené vody na plochu jeho střechy (parkoviště, ulice města, stavební parcely atp.) a vody vyčerpané do systému závlah či splachování. Na stavební parcele má stát stavba - ta závlahu nepotřebuje a vodu jímat může. *5*

  To by ale chtělo zadotovat paralelení (konkurenční) vodovodní síť, titulovanou třeba jako požární. Konec monopolu na vodu.
 • Dle mého názoru jsou dotace jen jeden velký podvod ... Není důležité jestli dešťovku využíváte, ale jestli máte předražené zařízení a projekt od nějaké konkretní firmy (podle všeho napojenou na někoho kdo dotaci vymyslel). Každý rozumný člověk dešťovou vodu využívá ať již s využitím obyčejných sudů nebo jiných nádrží. Já mám již více než 15 let vyčištěnou starou nepoužívanou jímku cca 12m3 a vody na zalévání mám dostatek .... náklady minimální ... projekt ??? k čemu ... aby mi poradily, že voda teče směrem dolu ?
 • dobrý den, marně pátrám, kde požádat, aby mě to zprostředkování nestálo 9000 kč, máte radu?
 • mohu si pořídit nádrž na vodu, nechat ji zakopat, přivézt deš´tovou vodu a až to dudu mít tak potom požádat odotaci? hrubý rozpočet mám 70.000,-Kč jakou částku bych mohl dostat?
 • Další hloupost z MŽP. Každý kdo se jen trošku považuje za zahrádkáře, zalévá dešťovkou už 500 let!
 • dotace na dešťovou vodu? - jestli začnou klesat zisky vodáren, opět bude důvod ke zdražení vodného a stočného. Stejné je to s elektrikou a s plynem.
 • Same dotace, dotace ... Nechali jsme si vymnenit olovene potrubi od firmy ,která rozvadi pomeste vodu. Rozbor provedla tatáž firma a tak jsme zazadali o dotaci ,Vymnena olovenych rozvodu. Zaslali jsme originaly dokumentu, ale dotace byla zamitnuta z duvodu, ze jsme nevyplnili formular na webu !!!! S pozdravem RNDr. Jiri Klima reditel odboru politiky bydleni. Pan reditel je minimalne ,NO divny ::: To, ze jsme mu nevyplnili ten JEHO web, tak si trhnem nohou . Stalo nas to pouhých 38 000Kc. Je to normalni ? Vyrizovala ing.Marcela Frantikova 21.3.2017. cj.MMR-48614/2016-84/1

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit