Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Pokud člověk dodržuje jistá pravidla, tak i v dnešní době se dá uživit hypotéka. To, že pak někteří končí v exekuci, je jejich neschopnost hospodařit s penězi - berou si další půjčky a mají velké oči. Ale co se hypotéky týče, nic špatného na tom není. Ono by to fungovalo skvěle, kdyby lidi měli finanční gramotnost.

 • XERXES

  Pokud je člověk trošku zodpovědný, na základ hypotéky si prostě dovede za pár let našetřit. Já to tak už udělal, a teď už jenom vybírám jaký typ hypotéky zvolit, aby financování stavby mého domu bylo možná co nejlepší.

 • Stále nemohu pochopit starost žurnalistů o to, kde mají mladí sehnat peníze na svůj vlastní byt. Přeci šetřit a do té doby bydlet např. v podnájmu. Zapomíná se i na fakt, že život není peříčko, současné příjmy mohou nezaviněně klesnout a závazek na třicet či více let je katastrofální. Obezřetnost před vysokou a mnohaletou hypotékou je více než žádoucí. 

  • Máte pravdu s tím šetřením. Pamatuji roky 2000-2002, kdy k nám chodili klienti, kteří měli našetřeno ze 4 stavebních spoření (běžně přes 800 000), spořili sice rodiče, ale díky tomu splatili 30-40% ceny a jejich děti dosáhli na hypotéku. Ale dneska jsou ještě dvě alternativy - za prvé jsou projekty, kde se teprve začíná stavět a skládá se jen 10 % ceny. Pak můžou mladí skoro dva roky šetřit (a dát tak dohromady minimálně půl milionu) což je dalších 10 % ceny. A už nejsou odkázáni na 90% ale mohou si vzít 80% standardní hypotéku. A ta druhá varianta? Koupit
   byt kousek za Prahou
    a dojíždět

 • Občanů jednoho etnika co již třetí generaci nepracují se to netýká.Dostanou  byty zdarma ,nájem za ně platí daňový poplatníci a kapesné ve výši průměrného platu je odměna za to jak rychle se množí.

 • Je to o prioritách státu.

  V současnosti stát z daní platí podnikání solárním kšefařům ve výši cca 50 miliard ročně. Výsledkem je dražší elektřina pro vlastní obyvatelstvo a laciný vývoz nadvýroby do zahraničí a vyvádění daní do soukromých kapes. Schválně si spočítejte, kolik by za to bylo každý rok startovních bytů pro mladé, které by mohl stát pronajímat za rozum. Jestliže nemají mladí kde bydlet, nebudou si pořizovat děti, to je jednoduchá logika. Pak následně řešíme problém stárnutí obyvatelstva se všemi aspekty o kterých se mele už 30 let..

 • Nemusí mít hned 2 luxusní auta, značkové oblečení, zlato, nejlepšího kadeřníka........ale holt nejdřív skromně šetřit, bydlet v nájmu- tak jak třeba v Rakousku, Švýcarsku. Zařadit se do té sociální vrstvy, kam v počátku života patří.

 • Od rodičů - říká se tomu společenská dělba příjmů...

 • Je jim přes třicet, vesměs mají vysoké školy, a neví kde vzít na první byt, že se nestydí.

 • struzzo

  Zrovna půjdeme do hypotéky - ještě počkáme, jestli náhodou ta krize nezpůsobí, že by byly trošku výhodnější. Doufáme v to. Už jsem měl nějaké půjčky, ale nikdy nic tak velkého, tak jsem trošku ve stresu. Na splátky máme, ale je potřeba ten základ. Škoda, že už nedávají 100 %.

  • 100% hypotéky jsou cesta do pekel, pokud dojde i k jen mírnému výkyvu cen anebo třeba jen ve chvíli, kdy jde jeden z páru na rodičovskou. Ono pak by to mohlo dopadnout třeba takhle https://www.novebyty.cz/clanek-tisice-bytu-na-trhu-z-nesplacenych-uveru-1647 

 • Sehnať svzek klíčú a zvoniť snimi na Václvák.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit