Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit

 • Proč by stát stavěl pro mladé nemajetné lidi byty, když ty peníze může utratit na podporu podnikání bohatých v solárním byznisu, což činí 50 miliard ročně. :-)

  Jinak co se bytové výstavby týče stačí nahlédnout do údajů ČSÚ:

  Dlouhodobý vývoj počtu dokončených bytů v letech 1948–2012:

  https://www.czso.cz/documents/10180/20533754/retro+tabulka+2.pdf/5dd2910e-3ec9-4fb8-aec1-7eb4ad926058?version=1.0

  • ingarch.jspacek

   První zákon, kterým podporoval stát bytovou výstavbu nemajetných byl zákon č.37/1892Ř.Z. Tento zákon byl nahrazen z.č.144/1902 Ř.Z. Všimněte si, že to byly zákony říšské - tj. z doby Rakouského mocnářství. Byly to zákony, které prosadila v parlamentu tehdejší sociální demokracie. To ale byla úplně jná starana, než to co se za SD vydává dnes. Průzkumy jejich preferencí naznačují, že tenhle národ není národem blbců ...

   Pan Klaus se po více než sto letech rozhodnul, že soc dem a komunistické řešení bytové otázky chudých vyřeší "neviditelná ruka trhu".

   Bác.

    A máme to tady, jako všechny jeho "hluboké" myšlénky.


 • Nebýt socialistických paneláků tak nemá třetina lidí kde bydlet.

  Co nechali postavit tyto porevoluční vlády? Havel chtěl tyto králíkárny zbourat, no to by byla sranda to by přibylo bezdomovců.


 • Mladí nejdříve musí vydělat na již třicet let trvající tunely politiků ve všech úrovních politiky, na migranty, kteří budou bydlet dříve než naši mladí a neodvedou za korunu přáce min.3-5 let - jazyková bariéra. Byty jsou v Plzni stejně drahé jako ve Vídni a v Praze ještě dražší, to díky realitním spekulantům. Je mi na blití mrtvolo Havle.


  • Co s tím má společného Václav Havel? 

   Za bolševika byla čekací doba na byt cca 30 let.. Tři generace prarodiče, rodiče a děti bydleli v panelákovém bytě 2+1. To bys chtěl ???

   • josef.chmela

    Jsi ulhanej jako ten Havel.

 • Nikde, ani ve světě, není obvyklé, aby si mladí po sňatku pořizovali vlastní byt. Mánie po vlastním bydlení je indoktrinována rádobyekonomy. Na vlastní bydlení je třeba prostě šetřit a bydlet např. v nájmu. Těžko si mladí uvědomí, že např. vysokou hypotékou se odsoudí k životu "z ruky do ... úst" na celý zbytek života. 

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit