Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Také jsme mladí a jde to. Nesmí mít člověk akorát velké nároky. Já jsem to s manželkou vyřešil modulovým domem od https://www.celorocnimobilnidomy.cz/ , na který se dá vzít také hypo, ale nemusí být tak velká a dá se v pohodě zaplatit. 

  • dodos

   Hypotéka je jediným schůdným řešením, pokud jste nedědili miliony, nebo jste neprodali nějaký startup...je to opravdu hrůza, jak ceny nemovitostí stoupají a většina obyčejných lidí prostě nemá šanci..

   Pokud patříte k těm šťastnějším, co si to můžou dovolit, tak určitě mrkněte na dům online, kde si snadno najdete dům svých snů

   https://www.dumonline.cz/

 • V dnešní době to asi řeší hypotékou na bydlení. Ono také hodně záleží, jaké bydlení si člověk představuje. Já jsem chtěla dům. Dostala jsem od rodičů pozemek v Praze, kde jsem si s manželem nechala od firmy https://messa-invest.cz/ postavit nádherný domek za solidní cenu. 

 • Dá se stavět i levně. Já jsme si 90% udělal na stavbě domu sám a podařilo se mi tak opravdu hodně ušetřit. Na co jsem si ale bral formu, tak to byl výkop základů, protože rukama o bylo nemyslitelné. Narazil jsem ale v Ostravě na firmu https://zemnipraceostrava.cz/ , která to udělala za dobrou cenu a hlavně i rychle. 

 • No, tak třeba my jsme se na to relativně vykašlali a domluvili jsme se s jedním majitelem našeho bytu tak, že prostě budeme splácet byt formou nájmu a to pro nás i pro něj bylo vlastně to nejlepší. Slíbili jsme mu, že předěláme i trochu interiér a je to fajn na obou stranách :)

 • Mladí to v dnešní době nemají jednoduché, to nebudu rozhodně namítat. Já jsem řešila peníze tak, že jsem prosila rodiče. Pak mi to ale bylo blbé, a tak přišlo na řadu založení firmy. Začátky podnikání byly docela zmatené, ale zpětně na to moc ráda vzpomínám. Tolik zkušeností, kolik jsem si posbírala za jeden rok na škole, bylo pro někoho nepředstavitelné.

 • Jen získat stavební povolení je problém

 • Dnešní mladí lidé to mají opravdu složité. Si vezměte, že mají třeba příjem v domácnosti 40 tisíc korun. To aby celý svůj plat dávali na hypotéku. Hrozně smutná doba. My třeba teď s manželem doma řešíme, že si chceme nechat udělat shrnovací dveře na míru od https://www.dvere-shrnovaci.cz neboť ty naše současné se rozbily. Ale ani my nemáme peníze na rozdávání. Nájem je drahý.

 • Pokud člověk dodržuje jistá pravidla, tak i v dnešní době se dá uživit hypotéka. To, že pak někteří končí v exekuci, je jejich neschopnost hospodařit s penězi - berou si další půjčky a mají velké oči. Ale co se hypotéky týče, nic špatného na tom není. Ono by to fungovalo skvěle, kdyby lidi měli finanční gramotnost.

 • XERXES

  Pokud je člověk trošku zodpovědný, na základ hypotéky si prostě dovede za pár let našetřit. Já to tak už udělal, a teď už jenom vybírám jaký typ hypotéky zvolit, aby financování stavby mého domu bylo možná co nejlepší.

 • Stále nemohu pochopit starost žurnalistů o to, kde mají mladí sehnat peníze na svůj vlastní byt. Přeci šetřit a do té doby bydlet např. v podnájmu. Zapomíná se i na fakt, že život není peříčko, současné příjmy mohou nezaviněně klesnout a závazek na třicet či více let je katastrofální. Obezřetnost před vysokou a mnohaletou hypotékou je více než žádoucí. 

  • Máte pravdu s tím šetřením. Pamatuji roky 2000-2002, kdy k nám chodili klienti, kteří měli našetřeno ze 4 stavebních spoření (běžně přes 800 000), spořili sice rodiče, ale díky tomu splatili 30-40% ceny a jejich děti dosáhli na hypotéku. Ale dneska jsou ještě dvě alternativy - za prvé jsou projekty, kde se teprve začíná stavět a skládá se jen 10 % ceny. Pak můžou mladí skoro dva roky šetřit (a dát tak dohromady minimálně půl milionu) což je dalších 10 % ceny. A už nejsou odkázáni na 90% ale mohou si vzít 80% standardní hypotéku. A ta druhá varianta? Koupit
   byt kousek za Prahou
    a dojíždět

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit