Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Stále nemohu pochopit starost žurnalistů o to, kde mají mladí sehnat peníze na svůj vlastní byt. Přeci šetřit a do té doby bydlet např. v podnájmu. Zapomíná se i na fakt, že život není peříčko, současné příjmy mohou nezaviněně klesnout a závazek na třicet či více let je katastrofální. Obezřetnost před vysokou a mnohaletou hypotékou je více než žádoucí. 

 • Občanů jednoho etnika co již třetí generaci nepracují se to netýká.Dostanou  byty zdarma ,nájem za ně platí daňový poplatníci a kapesné ve výši průměrného platu je odměna za to jak rychle se množí.

 • Je to o prioritách státu.

  V současnosti stát z daní platí podnikání solárním kšefařům ve výši cca 50 miliard ročně. Výsledkem je dražší elektřina pro vlastní obyvatelstvo a laciný vývoz nadvýroby do zahraničí a vyvádění daní do soukromých kapes. Schválně si spočítejte, kolik by za to bylo každý rok startovních bytů pro mladé, které by mohl stát pronajímat za rozum. Jestliže nemají mladí kde bydlet, nebudou si pořizovat děti, to je jednoduchá logika. Pak následně řešíme problém stárnutí obyvatelstva se všemi aspekty o kterých se mele už 30 let..

 • Nemusí mít hned 2 luxusní auta, značkové oblečení, zlato, nejlepšího kadeřníka........ale holt nejdřív skromně šetřit, bydlet v nájmu- tak jak třeba v Rakousku, Švýcarsku. Zařadit se do té sociální vrstvy, kam v počátku života patří.

 • Od rodičů - říká se tomu společenská dělba příjmů...

 • Je jim přes třicet, vesměs mají vysoké školy, a neví kde vzít na první byt, že se nestydí.

 • struzzo

  Zrovna půjdeme do hypotéky - ještě počkáme, jestli náhodou ta krize nezpůsobí, že by byly trošku výhodnější. Doufáme v to. Už jsem měl nějaké půjčky, ale nikdy nic tak velkého, tak jsem trošku ve stresu. Na splátky máme, ale je potřeba ten základ. Škoda, že už nedávají 100 %.

 • Sehnať svzek klíčú a zvoniť snimi na Václvák.


 • Proč by stát stavěl pro mladé nemajetné lidi byty, když ty peníze může utratit na podporu podnikání bohatých v solárním byznisu, což činí 50 miliard ročně. :-)

  Jinak co se bytové výstavby týče stačí nahlédnout do údajů ČSÚ:

  Dlouhodobý vývoj počtu dokončených bytů v letech 1948–2012:

  https://www.czso.cz/documents/10180/20533754/retro+tabulka+2.pdf/5dd2910e-3ec9-4fb8-aec1-7eb4ad926058?version=1.0

  • ingarch.jspacek

   První zákon, kterým podporoval stát bytovou výstavbu nemajetných byl zákon č.37/1892Ř.Z. Tento zákon byl nahrazen z.č.144/1902 Ř.Z. Všimněte si, že to byly zákony říšské - tj. z doby Rakouského mocnářství. Byly to zákony, které prosadila v parlamentu tehdejší sociální demokracie. To ale byla úplně jná starana, než to co se za SD vydává dnes. Průzkumy jejich preferencí naznačují, že tenhle národ není národem blbců ...

   Pan Klaus se po více než sto letech rozhodnul, že soc dem a komunistické řešení bytové otázky chudých vyřeší "neviditelná ruka trhu".

   Bác.

    A máme to tady, jako všechny jeho "hluboké" myšlénky.


 • Nebýt socialistických paneláků tak nemá třetina lidí kde bydlet.

  Co nechali postavit tyto porevoluční vlády? Havel chtěl tyto králíkárny zbourat, no to by byla sranda to by přibylo bezdomovců.


Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit