Přejít na výpis diskuzí

Když živnostník platí minimální zálohy, jaký dostane důchod?

6.1.2020 13:03
red   4 příspěvky

Vlastní spoření a investování na důchod je pro osoby samostatně výdělečně činné nutností, zejména pro OSVČ platící minimální měsíční zálohy, jejichž starobní důchod nedosahuje ani 10 tisíc Kč.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Pracovat jako OSVČ je opravdu terno. Proto je na trhu přebytek instalatérů, elektrikářů, zámečníků, zedníků , pokrývačů a jiných profesí. OSVČ  to mají snadné také proto, protože dostávají různé dotace řádově milionů, jak od státu, tak z EU. OSVČ to mají snadné, proto také jsou plná učiliště zednických , zámečnických, malířských aj. učňů. A nyní vážně. Stát vytváří přebytek administrativy,základnu svých voličů, protože koho chleba jíš, toho budeš volit. S manželkou jsme provozovali obchod, pracovní doba pondělí- sobota, celý rok otevřeno, dovolená 14 dní a v obchodě v době dovolené záskok, který jsme museli zaplatit. Po polední přestávce jsme šli do obchodu a státní zaměstnanci, na přikl. učitelé již šli domů. Nyní jsme s manželkou v důchodě a v městečku, kde jsme podnikali již nekoupíte ani tužku. Stát vytváří na trhu práce  nerovnováhu, která nemůže fungovat do nekonečna. A co se týče spravedlnosti ohledně výše důchod tak mohu také vyprávět. Pracoval jsem jako montér 20 let jak v republice tak v cizině. Plat jsem měl opravdu vysoký s ohledem na druh práce. Do důchodu se však započítává výdělek (vyměřovací základ) pouze od roku 1986, a to jsem již pracoval s ohledem na své zdraví ( částečný invalida) na méně placeném místě.Proto nechápu, proč se neustále odkládá důchodová reforma a důchod se vypočte z plné doby zaměstnání. Na to však nejsou peníze, protože se vše rozdá a projí.

• Člověk by měl asi dělat to, co umí. Když Vám obchod neprosperoval, nebyl důvod jej zatvrzele za takové obětí provozovat. Nezlobte se, ale to byla Vaše chyba. 

Když je to ve státní službě takový med, mohli jste to také zkusit. Nebo jako učitel na nějakém odborném učilišti s Vaší praxí. Když si člověk podělá život sám, těžko hledat vinu jinde. 

Je mi osobně líto, že se Vám v podnikání nedařilo. 

• Jaký dostane důchod? Jaký si zaslouží. 

Kolem mě se snaží 99% živnostníků se systémem "vykývat." Nic nedat, všechno dostat (tzv. romský systém). Žádné přiznání příjmů, ani náhodou. "Já si na důchod našetřím" povídají. Potom nadávají, jak málo mají. Jsou to spojené nádoby.

Důchod asi nikomu na standardní život nestačí. 

• Každý zaměstnanec platí z každé vydělané koruny daně a nikdo se ho na nic neptá. Proč by měla být nějaká zvláštní kasta OSVČ, která by nic neodváděla a hodně brala?

Být OSVČ je svobodné rozhodnutí a to doprovází logické důsledky. Já si platil vždycky dost velké odvody a tak mám příjemný důchod. Jako OSVČ. A nikoho jsem nemusel okrádat.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit