testovaci text

Diskuse pro Článek

Máte vysoké příjmy? Kdy se vyplatí jít do důchodu?

20. 1. 2018 – nasepenize.cz

Lidé s vysokými příjmy mají relativně nízký náhradový poměr a odchodem do starobního důchodu jim klesá citelně příjem. Při volbě předčasného důchodu je příjmový pokles ještě vyšší. Vyplatí se odchod ...

zpět na Článek
1

komentářů v diskuzi: 1

napsat komentář

ivopatta tiscali.cz

Vyjdeme-li ze správné definice: "Starobní důchody z I. důchodového pilíře jsou výnosy z vkladů do výchovy dětí", tzn. že na vlastní starobní důchod lze investovat jen prostřednictvím výchovy dětí, pak uvedené příklady můžeme interpretovat následovně. Paní Nováková s průměrnou hrubou mzdou 14 000 Kč místo pracovní kariéry vychovala tři děti, tj. vložila na svůj důchod 3 x 1,5 milionu korun = 4,5 milionu korun. Paní Válková byla ženou kariéristkou a nevychovala žádné děti. Na svůj důchod vložila 400 000 Kč (slideplayer.cz/slide/13563954/), což jsou přerozdělené daně použité na výchovu dětí těch druhých. Co tím chci říci? ČSSZ používá clearingový systém, tj. vyúčtování pohledávek. Přitom paní Nováková vyčerpá jen část svých vkladů do výchovy dětí a zbytek svých investic přenechá paní Válkové, která díky tomu může v průměru vyčerpat 500 % svého vkladu. Pozn. ti co žijí ze sociálních dávek se do definice důchodů nevejdou, protože vklady do výchovy jejich dětí učinil stát z našich daní.
20.1.2018
vlákno reagovat
Tento formular nevyplnujte!!!
Jmeno:
Email:
Text:
povolené tagy

napsat komentář

píšete jako anonym, chcete se přihlásit?

zobrazit jiný kód

Krátká diskuzní rukověť

  • Diskutujte pouze k tématu článku, kterého se diskuze týká
  • Jakékoli urážky autorů či ostatních diskutujících jsou zakázány a budou trestány banem
  • Vulgarismy v jakékoli podobě jsou zakázány a budou trestány banem
  • Respektujte názor ostatních, ať už jde o autora nebo ostatní diskutující
  • Pamatujte, že smyslem práce novinářů není manipulovat se čtenáři, ale nabízet jim kontext a podnět k zamyšlení nad jiným úhlem pohledu.

Úplnou verzi pravidel diskuzí na Tiscali.cz najdete ZDE.