Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Ono to není tak docela pravda. U tzv. telemarketingu= nabídce zboží přes telefon , spotřebitel nikdy neví, kdy a jakou formou dal k zasílání zboží souhlas a praxe říká, že obchodník-podvodník vždy důkaz na souhlas najde a doloží. Proto je riziko si zaslané zboží bez zaplacení ponechat. Druhá věc je , že např. Helvetia u zaslání prvního tzv. uvítacího balíčku "jen za poštovné" v průvodním dopise zcela nenápadně upozorňuje, že pokud příjemce písemně - ne e-mailem- do 10 dnů zasílání dalších zásilek neodmítne, budou mu pravidelně posílány - házeny do schránek a zrušení zasílání je velmi těžké. Obranou proti těmto praktikám je jen jedno - nevyžádaný monitorovaný rozhovor ihned zpočátku odmítnout. Chápu,že je to těžké,zejména u jmenované firmy. Osobně se mi stalo, že tato firma zavolala - Chceme Vám poděkovat za účast v našem kvízu, kterým jste nás propagoval a jako odměnu Vám jen za poštovné zašleme zboží z naší nabídky. Nikdy jsem se žádného jejich kvízu nezúčastnil a v tom smyslu byla moje odpověď - děkuji, nechci. *16*
    • Připadá mi to, jakoby článek někdo napsal na objednávku a zájmu telemarketingové společnosti. Opak je v 99% pravdou. Nejdůležitější je to, co píše Makoň. Pokud zásilku dříve nebo později následuje telefonní hovor, je pravidlem, že během velice rafinovaného rozhovoru nějakým způsobem vyslovíte souhlas. A pak vám nepomůže ani policie ani soud!!! Takže, jakmile vám někdo něco po telefonu nabízí nebo se tváří jako průzkum trhu, kvíz nebo anketa, okamžitě zavěšte!
      Zdar Jakub
      *10* *10* *10* *10* *10*
    • také velice nepříjemné zkušenosti právě s touto firmou,vyhrožovali tak dlouho až jsem jim oponovala tím že to předám policii ČR a světe div se ...najednou byl klid
  • Co jsem si neobjednal nezaplatím , ale když mi ho pošta předá bez placení , tak si ho nechám .Už se mi to kdysi dávno stalo a nikdo po mě nic nechtěl .Já nejsem ochotná se takovou zásilkou dál zabývat.
  • Doporučuji opravit překlep v nadpisu.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit