Přejít na výpis diskuzí

Osobní bankrot - Insolvence potápí dlužníky i věřitele

30.1.2019 23:26
Redakce NašePeníze.cz 3 příspěvky

Jen za prvních osm měsíců letošního roku bylo podle společnosti Czech Credit Bureau vyhlášeno už 13.184 osobních bankrotů a další tisíce lidí se k tomuto kroku právě připravují. V roce 2013 se celkový počet soudem povolených oddlužení vyšplhal dokonce na 19.165.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Já měla za to, že insolvence naopak pomáhá lidi oddlužit, nebo ne? Přece jen je to její účel.. i když na ni jen tak někdo nedosáhne. Zrovna jsem si o tom četla na: www.hyperfinance.cz/magazin/insolvence-trapi-cesko-jak-probiha .. na druhou stranu to ale chápu, to by pak takhle mohl dělat každý.

    • tarpedivan

      Díky za odkaz na ten článek, zajímavé čtení. Mně nedávno zase docela zarazilo to, že i přes to, že je člověk v insolvenci, tak je stále možné si půjčovat peníze. Sice jen od nebankovních institucí, ale jde to. Před časem o tom psali tady: https://www.finstart.cz/pujcky-pro-lidi-v-insolvenci/

  • Nikdy jsem neměl natolik velké dluhy, abych oddlužení potřeboval, donedávna jsem vlastně ani moc nevěděl jak insolvence funguje. Samozřejmě jsem však zvídavý typ a tak jsem si potřebné informace našel: http://ideaclub.cz/media/co-je-insolvence-a-jak-probiha Nikdy totiž člověk neví co ho v životě počká a tak je dobré být na to připraven.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit