Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • sosa
  . Pokud někdo tvrdí, že nejsou a nebudou prachy na starobní důchody tak nebetyčně lže a manipuluje.
  Protože pokud je dost peněz na různá celé generace nemakačenků mající invalidní důchod od patnásti, pokud jsou prachy na migranty- těch slibovaných 21000, na jejich žití tady, na jejich zdravotní péči, na náhrady veškerých škod co způsobí tak ať mi nikdo netvrdí, že nejsou pro lidi, kteří tady žijí, chodíli do práce která je vesměs připravila o zdraví a kteří tuto republiku neustále budovali. A prosím, netvrďte mi, že na ty prchlíky něco dostaneme od EU. Tak maximálně dostaneme jen pár let. Protože tímto stylem ty prachy EU dojdou co nevidět a budeme se muset o ně starat za své. A na to musí mít tutotvě nějaké velmi bohaté rezervy. Je totiž nebude zajímat, že něco není. Oni si to pak vezmou násilím.
  Peněz je dost! Jen snimi odpovědně hospodařit a nevyhazovat je bezúčelně
  • Plný souhlas!!!
 • Vy "neználku" a proč tedy máme po té pravici státní důchody, když se jinak všechen kapitál prodal a je soukromý? Chápete fakt, že ten kapitál, co "zůstal" po minulém režimu pseudopravice tunelářů probendila a proto není na důchody?
 • Hlavní důvod je naše postavení kolonie s levnou pracovní silou, odkud odliv kapitálu do zahraničí každoročně trhá rekordy. A to ještě visí otazník nad těžbou lithia, jestli z toho něco vůbec budeme mít nebo nám líthium bude před nosem ukradeno díky našim voleným zástupcům.http://www.nwoo.org/2017/07/12/drancovani-ceskeho-protektoratu-se-stale-zhorsuje-uz-700-miliard-rocne/
 • Falešné důvody zvyšování důchodového věku. Ad 1 a 2) Je pravda, že se prodlužuje průměrná doba pobírání starobního důchodu a stoupá počet důchodců. Proti tomu ale stojí postupné snížení náhradového poměru mzda/důchod z 58 % na 42 % s vyhlídkou 40 %. Ad 3) Mluvit seriózně o rostoucích výdajích na důchody lze v případě, že do kalkulací započtu inflaci, v opačném případě se jedná o manipulaci se čtenáři. Navíc je dobře známo, že se rozvírají nůžky u náhradového poměru (jak vzpomenuto výše), protože se do valorizace důchodů započítává zvyšování mezd jen částečně a totéž se do nedávna dělo i se započítáním inflace. ještě je třeba dodat, že spotřební koš důchodce se značně liší od spotřebního koše střední a mladé generace a k tomu se dlouho nepřihlíželo. Ad 4) Jedná se o argumentaci typu všichni skáčou z okna, tak nám také nic jiného nezbývá?! Je dobře, že jsou zde vzpomínány vyspělé země, přesněji sociálně vyspělé země, které nadměrným zdaněním rodičů (bez ohledu na výchovu dětí), přímo bojují proti porodnosti v segmentu pracujícího obyvatelstva. V ČR v r. 2016 lze vyčíslit nadměrné zdanění rodičů ve výši 50 000 000 000,- Kč a díky tomu vzniklou ztrátou 30 000 živě narozených dětí, tj. 82 dětí denně! Ad 5) Není pravda, že změna důchodového systému je náročná, dokonce velmi. Správné provedení důchodové reformy odsouhlasil již v r. 2005 prof. M. Potůček. Důchodová reforma, díky dlouhému přechodnému období pro státní pokladnu beznákladová, pro obyvatelstvo sociálně přívětivá. Navíc se jednalo o pravou důchodovou reformu, protože řešila porodnost u ekonomicky aktivního obyvatelstva (První prorůstová a propopulační důchodová reforma). Bohužel proti tlaku bank s jejich penzijními fondy nedostala šanci se prosadit a to díky ministru financí Miroslavu Kalouskovi ve vládě P. Nečase.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit