testovaci text

Diskuse pro Článek

Po volbách možná přibude osobních bankrotů

15. 10. 2017 – nasepenize.cz

Počet osobních bankrotů klesl na nejnižší úroveň za posledních šest let a klesat by měl i do konce letošního roku. Oddlužení však může dostat nové rozměry již po podzimních volbách. Předvolební ...

zpět na Článek
1

komentářů v diskuzi: 1

napsat komentář

Já1 (inkognito)

0 souhlasí, 1 nesouhlasí

To je řečí jak se bude pomáhat NEROZUMNÝM, NEZODPOVĚDNÝM, mnohdy VYPOČÍTAVÝM, občas HLOUPÝM lidem, kteří si VĚDOMĚ napůjčovali mnohdy od podivných úvěrových spolků za podivných podmínek.
Co ale nikdo neříká je jak se pomůže věřitelům. Většina dlužníků bydlí v nájmech nebo obecních bytech. Zadlužení nejen, že neplatí původnímu věřiteli, ONI NEPLATÍ ANI PRONAJIMATELI.
A já se ptám KDO TĚMTO "DRUHOTNÝM" VĚŘITELŮM NAHRADÍ ŠKODU? Pronajímatel musí platit daně z měsíčního nájmu stejně jako živnostník či podnikatel musí platit daně a to z vydaných faktur, tedy i z těch nezaplacených.
Jako škodu vnímám ne jen dlužnou částku, ale i vše co z toho vyplývá, tj. daně, penále, smluvní pokuty, náklady na vymáhání dluhu apod. Prostě náklady, které by při řádném placení ze strany dlužníka nikdy nevznikly.
Další problém je že insolvenčním řízení řeší všechny dluhy nikoliv dluhy věřitelů které dlužník přiznal - je zde riziko, že se některý z dlužníkových věřitelů o insolvenčním řízení nedozví a nebude se moci k řízení vyjádřit což je v rozporu s právem na spravedlivý soud i s právem na ochranu majetku (Listina zákl. lidských práv).
Stát místo oddlužení by měl dlužníkům nabídnout (veřejně prospěšnou) práci na 3-4 hodiny denně a výtěžek z této práce použít ke splácení dluhu.
15.10.2017
vlákno reagovat
Tento formular nevyplnujte!!!
Jmeno:
Email:
Text:
povolené tagy

napsat komentář

píšete jako anonym, chcete se přihlásit?

zobrazit jiný kód

Krátká diskuzní rukověť

  • Diskutujte pouze k tématu článku, kterého se diskuze týká
  • Jakékoli urážky autorů či ostatních diskutujících jsou zakázány a budou trestány banem
  • Vulgarismy v jakékoli podobě jsou zakázány a budou trestány banem
  • Respektujte názor ostatních, ať už jde o autora nebo ostatní diskutující
  • Pamatujte, že smyslem práce novinářů není manipulovat se čtenáři, ale nabízet jim kontext a podnět k zamyšlení nad jiným úhlem pohledu.

Úplnou verzi pravidel diskuzí na Tiscali.cz najdete ZDE.