testovaci text

Diskuse pro Článek

Podnikáte a máte nízký zisk? S důchodem nepočítejte!

9. 1. 2018 – nasepenize.cz

Vzhledem k výpočtové formuli důchodu může být měsíční penze pouze např. 8 000 Kč. Živnostníci s nízkým ziskem budou mít tedy i velmi nízký starobní důchod. Rozhodně neplatí, že státní důchod musí být ...

zpět na Článek
1

komentářů v diskuzi: 4

napsat komentář

kritik (inkognito)

Babiš mi přidal,proto příště volím Babiše.V případě nových voleb si ani někteří již neškrtnou,že Kalousku,Gazdíku ,Vojto,Fialo.atd
10.1.2018
vlákno reagovat

padvlk (anonym)

1 souhlasí, 0 nesouhlasí

Náš stát to je bord... nad bord... Před 10 lety jsem mistroval jednomu alkoholikovi a ten má dnes 30 let a je v důchodu a bere 14600kč důchodu a jeho tata který celý život makal tak má 11500kč. To je sranda, ale pravdivá.
9.1.2018
vlákno reagovat

Dominik (anonym)

2 souhlasí, 0 nesouhlasí

To je hodně zjednodušené a zbytečně matoucí pane redaktore. Tyto tabulkové příklady sedí málokdy. Když někdo od roku 1986 normálně pracoval, vydělával jako zaměstnanec průměrnou, případně mírně nadprůměrnou mzdu a dejme tomu nyní deset let před důchodem přijde o práci, ale místo bědování, začne podnikat a dejme tomu i bude vykazovat minimální zisk a tudíž hradit minimální odvody, vzhledem k dřívějším výdělkům a valorizacím vyměřovacího základu z dřívějších let to prakticky ovlivní výslední důchod jen málo. Samozřejmě jiná situace nastane, pokud je to dobrodruh, který od 1989"podniká" a účetnictví optimalizije na minimální odvody po celou dobu, pak je to ovšem pitomec a není mě ho líto a je to jiný případ.Je ale pravda, že veliká část populace nemá ponětí o schémutu a principu výpočtu starobního a invalidního důchodu. Tady je nutno říct že žalostně sehává státní správa! Přece dneska není žádný problém, aby každý člověk a´t je mu 30, nebo 55 obdržel jednou ročně informaci kolik by momentálně činil jeho plný invalidní důchod (3.st) což je v podstatě stejný výpočet jako důchod starobní-je to prakticky předčasné zestárnutí takže by měl i léta před důchodem poměrně přesnou představu, jak na tom bude i se starobním důchodem. jinými slovy, je mě dejme tomu 40, po celou dobu svého aktivního života jsem si hrál na podnikatele, platil minimální odvody a dostanu od státu informaci, že pokud bych nyní byl invalidní důchodce ve 3.st. tak mohu počítat s důchodem cca 6000.Kč!!! tak by mě to mohlo nakopnout a začát podnikat, aby to mělo smysl, anebo si najít zaměstnání s vědomím, že tady přestává sranda, protože ve stáří skončím pod mostem!
9.1.2018
vlákno reagovat

ivopatta tiscali.cz

1 souhlasí, 0 nesouhlasí

Nejen velká část populace. Především ekonomové, Klausem počínaje a Babišem konče, nemají ponětí o financování a výpočtu důchodů! Podrobnosti najdete v přednášce nazvané "Sociálně ekonomický audit státního důchodového systému" (slideplayer.cz/slide/13563954). Přednáška zazněla v listopadu 2017 na mezinárodní konferenci pořádané VŠE Praha.
10.1.2018
vlákno reagovat
Tento formular nevyplnujte!!!
Jmeno:
Email:
Text:
povolené tagy

napsat komentář

píšete jako anonym, chcete se přihlásit?

zobrazit jiný kód

Krátká diskuzní rukověť

  • Diskutujte pouze k tématu článku, kterého se diskuze týká
  • Jakékoli urážky autorů či ostatních diskutujících jsou zakázány a budou trestány banem
  • Vulgarismy v jakékoli podobě jsou zakázány a budou trestány banem
  • Respektujte názor ostatních, ať už jde o autora nebo ostatní diskutující
  • Pamatujte, že smyslem práce novinářů není manipulovat se čtenáři, ale nabízet jim kontext a podnět k zamyšlení nad jiným úhlem pohledu.

Úplnou verzi pravidel diskuzí na Tiscali.cz najdete ZDE.