Přejít na výpis diskuzí

Podrobně: Vychovat dítě stojí 1,6 milionu korun

17.6.2019 21:39
red 1 příspěvek

S trochou nadsázky by se dalo říct, že mít dítě je jeden z nejdražších koníčků. Ekonomové vyčíslili, že za výchovu a výživu od narození do 18 let věku zaplatí rodiče průměrně 1,6 milionu korun! S věkem náklady na výchovu potomka rapidně stoupají.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • mamcaRBK

  Prosím vás, mějte rozum. Syn má 2 děti  předškolní, dopřejí jim, co potřebují a náklady tak vysoké nejsou!  Existuje také prodej oblečení a bot od známých, z druhé ruky atd.  Kroužky tolik stojí v Praze, zřejmě. Kč 600,- u nás jsou  na půl roku.

  Mít takovéhle náklady na dítě, to má asi Bakala, ne?  Jistě, dá se utratit i více, když nakupujete jen značkové boty, například a na dovolenou jezdíte  v zimě a v létě několikrát.  A vše kupujete nové.  A nemáte tam hračky !!!!    

  Náklady na dítě 10-15 let:

  ubytování 3500 Kč/měsícpotraviny 2 700 Kč/měsícoblečení, obuv 2 400 Kč/měsíckultura, dovolené 1100 Kč/měsíclékař, léky 150 Kč/měsícdrogerie 220 Kč/měsíczájmové kroužky 800 Kč/měsíc

  A na střední škole a na vysoké už jsou náklady už astronomické – podle ekonomů až 15 tisíc měsíčně.

  -------------------------------------------------------------------------------

  Chtěla bych se mít tak dobře, jako se mají děti podle těch ekonomů:)))). Jistě takové rodiny existují, ale je jich většina????  Je to jen strašení lidí.  Nic víc.  Taky bych chtěla mít pro sebe tak 20.000 měsíčně, ale žiju za polovic. Stejné je to s dětmi.  Kdybych takhle počítala před 40ti lety, byla bych bezdětná.  To je vážně úplně pit.omý článek. 

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit