Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Myslím si, že každé pojištění domácnosti nabízí přecejen něco trošku jiného. My jsme při výběru tohoto pojištění použili srovnávač https://www.insiacare.cz/pojisteni-domacnosti/ a těch rozdílů jsme si celkem všímali. Při výběru jsme tak zohlednili, že bychom chtěli pojistit hlavně proti vytopení, vykradení a vyhoření - což jsme také i našli .

    • Jojo, v tomto s vámi souhlasím. Myslím si ale, že domácnost se určitě vyplatí mít pojištěnou. Já dokonce začínám uvažovat nad tím, že bych si ji ochránil i z právního hlediska. Člověk totiž nikdy neví, co se může stát. Podle toho, co jsem se dočetl tady https://www.alphacitizen.com/cs/ prý právě k tomuto účelu slouží například sverenecke fondy. Nemáte s tím náhodou zkušenost

  • Nejlepší pojištění je žádné pojištění. Být sám sobě pojišťovnou je nejekonomičtější řešení. To si ale člověk musí nejdřív ten základní balík vytvořit a dostatečně diverzifikovat zdroje příjmů. Pak má všechny na háku.
    • Samozřejmě u větších podnikatelů jsou ty poměry jiné, vzhledem k rizikovosti velkých položek (požár, povodeň, atd.) jim nic jiného nezbývá - ale i tak po dalším růstu a diverzifikaci je lepší přejít na systém vlastního jištění a nepouštět krev příživnickým pojišťovnám a bankám.
      • Z tohoto pohledu je nutno dbát na optimalizaci všeho, mít vyčleněny i přiměřené rezervy v přiměřené likviditě, prostě nežít jako hlupák "na kreditku", na dluh.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit