Přejít na výpis diskuzí

Pozor na smlouvy o prodeji nemovitosti, mění se daň z nabytí

25.10.2016 15:24
Martin Slapnička 3 příspěvky

S účinností od 1. 11. 2016 dochází k významné změně. Daňovým poplatníkem bude nabyvatel. To s sebou ale může přinést komplikace ve smlouvách o prodeji nemovitostí. Jak se vyhnout problémům?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • O co takhle, kdyby daň platil prodávající a ještě jdou kupující? Přece když se stát řídí jako podnik, tak jsou potřeba peníze, aby ten "podnik" prosperoval.
  • Výborně!Děkujeme Vám páni poslanci a senátoři, že jste ulehčili byrokracii! To je možné jenom tady! Kdo nemá peníze na bydlení hotově a bere si HÚ bude ještě platit daň?Zase jenom na ruku horních 10-ti tisíc a spekulantů,kteří nakoupili bez daně a prodají zase bez daně,kterou stát vybere na těch s HÚ!Chytré!!! teď se bude prodávat,že jo!Prachy čistá ruka! Dobře,ale prodávající ať platí daň z příjmu,aby to bylo spravedlivé a spekulanti na tom nevydělávali čisté peníze za tiché podpory státu!Myslím,že důvody tohoto opatření jsou jenom výmluva!
    • No, k vaší pozornosti doporučuji třeba tento článek: http://www.finance.cz/zpravy/finance/29110-budete-platit-dan-z-prijmu-z-prodeje-nemovitosti/
      Po jeho přečtení možná pochopíte, že to až zas tak jednoduché s tou daní z příjmu při prodeji nemovitostí není a že jsou skutečně jen výjimky, kdy se taková daň neplatí. A ty případy, kdy se neplatí, jsou poměrně lehce zdůvodnitelné. Pokud totiž někdo vlastní nemovitost déle jak pět let, načež ji prodává, tak mi to až zas tak jako spekulace nepřijde. Stejně tak při zkrácení takové lhůty na dva roky, pokud v nemovitosti prodávající má trvalé bydliště. Skutečně, vážený, spekulace jako prase, že? Navíc, uvědomte si, že většina lidí si nemovitost pořídila za to, co vydělala či pořídila za peníze, které již byly jednou zdaněni. A dvojí zdanění by i vám mohlo přijít jako poměrně nelogické. Nebo že by to byla, pane Trolle, jen docela obyčejná závist?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit