Přejít na výpis diskuzí

Proč se vyhnout stavebnímu spoření pro děti

7.8.2017 15:29
red 4 příspěvky

Stavební spoření je oblíbený spořicí produkt. Oblíbenost ale zdaleka neznamená výhodnost. Proč se nevyplatí uzavírat stavební spoření dětem, aby měli v dospělosti peníze „do začátku“?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Doporučuju mrknout na článek na který jsem nedávno narazila. Kupodivu i odkaz jsem si uložila. https://www.financni-navigator.cz/457-sporeni-pro-deti/
  • Současná je situace taková, že se nejvíce vyplatí spořit si 1700 měsíčně, abyste dosáhli na maximální státní podporu. Pak stavební spořitelny nabízejí navíc zhodnocení, to až 4% ročně, ale dejte si pozor na poplatky spojené s vedením účtu. Mně pomohla tahle přehledná tabulka kolik si naspořím: http://nasetreno.cz/stavebni-sporeni/ a je tam jasně vidět, že víc než 1700 se už moc nevyplatí.
  • Musím říct, že je článek opravdu výstižný. Co znám lidi kolem sebe, kteří se sami moc nezajímají o nějaké úspory, tak spousta z nich řeší jen stavební spoření. Osobně jsem chtěla našemu synovi udělat totéž, ale po schůzce s paní z partners, která mi právě tady psané informace nastínila víceméně totožně, jsem dala na její radu a šla do podílových fondů, do kterých investuji synovi už 3 roky. Ze začátku jsem tomu moc nevěřila, jelikož tady se čísla mění viditelněji, jednou v plusu, jednou v mínusu, ale když to porovnám dnes, tak je dobře, že jsem na ní dala.
    • podílové fondy nejsou bez rizika....někdy investice pořádně klesnou a pak se čeká kdy se dostanou alespoň na vloženou částku...tak to mně nebere....

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit