testovaci text

Diskuse pro Článek

Splátky hypotéky stejné jako nájem: Co je výhodnější?

5. 1. 2018 – nasepenize.cz

„Platit hypotéku je lepší než platit nájem. Když ji doplatím, zbyde mi byt,“ říká jeden z největších mýtů o vlastnickém bydlení. Jaké nástrahy skrývají stejně vysoké splátky hypotéky jako nájem? ...

zpět na Článek
1

komentářů v diskuzi: 3

napsat komentář

Petr (anonym)

5 souhlasí, 1 nesouhlasí

Článek je velice neobjektivní, nevyvážený a doslova lživý. Mám hypotéku a úvěr za zateplení domu (06/2013). Cena domu: 850k, LTV 80 %. Vlastní úspory: 170k, hypotéka: 680k. Úvěr na zateplení: 134k. Celkově přeplaceno: 130k (+100k hypotéka a +30k úvěr, což je cca 16 % navíc, včetně pojištění). Doba splácení hypotéky: 84 měsíců. Doba splácení úvěru: 60 měsíců. Splátka: hypotéka: 84x 9k + úvěr: 60x 2k8. A já se ptám: Kde je jaký problém a nespravedlnost? Za 7 let bude celá nemovitost kompletně mým vlastnictvím, její hodnota po zateplení a renovaci sítí stoupla o 50 %. Každý svého štěstí strůjcem. Pokud někdo chce hypotéku na 30 let, dobře mu tak. Stejně tak dobře všem těm, kteří VYHAZUJÍ peníze za nájem. Já i při případných problémech se splácením hypotéky zůstanu hodně v plusu (zbývá mi doplatit pouze 30 splátek hypotéky a 30 splátek úvěru). Nájemníkům v případě ukončení nájmu nepatří ani klika od vstupních dveří bytu/domu. Jak hypotéka, tak nájem se musí platit, jinak člověk skončí pod mostem. Mezi tím není rozdíl. A pokud splátky nájmu jsou stejné jako splátky hypotéky, není co řešit. Chytrému napověz, hloupého trkni.
5.1. (12 dnů)
vlákno reagovat

beetoven tiscali.cz

2 souhlasí, 1 nesouhlasí

Souhlasím: Chytrému napověz, hloupého trkni.
Proč platit výpalné někomu, když ho mohu platit sobě s tím, že ho umořím.
6.1. (11 dnů)
vlákno reagovat

Přemek (anonym)

Dobrý den, nelze úroky z hypotéky, nebo z úvěru stavebního spoření odečíst od základu daně? Není to mnoho, ale kdo haléřem pohrdá, celý dukát neuvidí:)
8.1. (10 dnů)
vlákno reagovat
Tento formular nevyplnujte!!!
Jmeno:
Email:
Text:
povolené tagy

napsat komentář

píšete jako anonym, chcete se přihlásit?

zobrazit jiný kód

Krátká diskuzní rukověť

• Diskutujte pouze k tématu článku, kterého se diskuze týká
  • Jakékoli urážky autorů či ostatních diskutujících jsou zakázány a budou trestány banem
  • Vulgarismy v jakékoli podobě jsou zakázány a budou trestány banem
  • Respektujte názor ostatních, ať už jde o autora nebo ostatní diskutující
  • Pamatujte, že smyslem práce novinářů není manipulovat se čtenáři, ale nabízet jim kontext a podnět k zamyšlení nad jiným úhlem pohledu.

Úplnou verzi pravidel diskuzí na Tiscali.cz najdete ZDE.