testovaci text

Diskuse pro Článek

Téměř třetina HDP v Evropě jde na sociální dávky. Česko je na tom dobře!

13. 12. 2017 – nasepenize.cz

Skoro třetinu HDP dávají evropské státy každoročně na sociální systém. Nejvíce vynakládají na sociální dávky Francie, Dánsko a Finsko. Na opačném konci jsou pak Rumunsko a pobaltské státy. Největší ...

zpět na Článek
1

komentářů v diskuzi: 6

napsat komentář

Honza (anonym)

Nějak tomu nerozumím. HDP se skládá ze čtyř položek - investice státu, investice podnikatelské sféry, výdaje (veškerá útrata) obyvatel a saldo zahraničního obchodu (rozdíl mezi vývozem a dovozem). Čili maximálně by se dalo hovořit o celkovém finančním objemu sociálních dávek vzhledem k HDP - což je vzhledem ke skladbě HDP nepravděpodobné (většina sociálních dávek se hned utratí).
18.12.2017
vlákno reagovat

Václav (anonym)

1 souhlasí, 0 nesouhlasí

Peněz na neustále se zvyšující množství byrokratů,kteří jsou naprosto neužiteční je stále dost.Jenom o kolik desítek tisíc se tato armáda rozmnožila za bývalé koalice.
16.12.2017
vlákno reagovat

ivopatta tiscali.cz

Česko je na tom relativně dobře, protože převzalo Evropský sociální model až v 90. letech. V současné době se jen začíná projevovat hromadné vymírání domácí populace v letech 1996 až 2005 (porodnost 90 000 novorozenců ročně míst potřebných 154 000 novorozenců). Vymírání nastartované zákonem č. 586/1992 Sb., který obral od 1. 1. 1993 pracující rodiče o tři čtvrtiny financí na krytí nákladů výchovy dětí. Češi na to zareagovali v 90. letech stejně, jako v 70. letech na přidání financí rodinám, jen s opačným výsledkem. V letech 2038 - 2044 nedostatek nových pracovníků a tím i plátců do sociálních systémů ze současné finanční nestability sociálního státu (schodky státního rozpočtu), dospěje k jeho bankrotu. Samozřejmě za předpokladu, že neprosadíme důchodovou reformu s pro-natalitním efektem.
14.12.2017 upraveno v 12:46
vlákno reagovat

Tomas (anonym)

1 souhlasí, 0 nesouhlasí

Stát chce budit dojem že se stará a tak okrádá své lidi o finance, které potřebují na založení nebo provoz rodiny a dávají je jiným rodinám o které se tím stará. Čím víc to bude dělat tím víc ekonomicky nesoběstačných občanů bude mít.
17.12.2017
vlákno reagovat

kritik (anonym)

Já chtěl mít vnoučata a mám krásné dvě pokud je jejich matka nezničí,protože nebyla svou matkou připravena prfo život a tak je unesla do šluknovského výběžku,kde jsou opravdu exoti,cikáni a další opravdu nepřizpůsobivá sebranka.OSPODY,soudy neřeší a my děti vůbec nevidíme .Matka je vodí po psychiatrech,aby je otec neviděl,který je miluje,protože matka chtěla děti a ne žít normálním životem a hlavně alimenty a my nemáme srdce,abychom naše vnoučata okrádali.
18.12.2017
vlákno reagovat

Václav (anonym)

Nyní je to třetina a za pár let to bude polovina.Teprve pak to začne být veselé až budou vlády bez peněz.
13.12.2017
vlákno reagovat
Tento formular nevyplnujte!!!
Jmeno:
Email:
Text:
povolené tagy

napsat komentář

píšete jako anonym, chcete se přihlásit?

zobrazit jiný kód

Krátká diskuzní rukověť

  • Diskutujte pouze k tématu článku, kterého se diskuze týká
  • Jakékoli urážky autorů či ostatních diskutujících jsou zakázány a budou trestány banem
  • Vulgarismy v jakékoli podobě jsou zakázány a budou trestány banem
  • Respektujte názor ostatních, ať už jde o autora nebo ostatní diskutující
  • Pamatujte, že smyslem práce novinářů není manipulovat se čtenáři, ale nabízet jim kontext a podnět k zamyšlení nad jiným úhlem pohledu.

Úplnou verzi pravidel diskuzí na Tiscali.cz najdete ZDE.