testovaci text

Diskuse pro Článek

U vyšších příjmů se více zvýší důchod o to, kolik let odpracovali

14. 9. 2017 – nasepenize.cz

Měsíční částka státního důchodu nezávisí pouze na výdělcích v produktivním věku, ale i na získané době pojištění. U lidí s vyššími příjmy přitom hraje každý rok pojištění navíc vyšší roli než u lidí ...

zpět na Článek
1

komentářů v diskuzi: 1

napsat komentář

ivopatta tiscali.cz

Informace je legislativně správná, přesto je věcně zavádějící. Proč? Za prvé, název zákona nás vzhledem ke slovu "pojištění" přesvědčuje o tom, že odvodem sociálního, resp. důchodového "pojištění" si spoříme na náš důchod, což je věcně nesprávné. Použitý termín "pojištění" je dokonce natolik zmatečný, že zmýlil i soudce Ústavního soudu (sociologie.netstranky.cz/10-cast-dite-a-falesna-solidarita.html). Jednalo se o nález Ústavního soudu v Brně ze dne 16. 4. 2010 v cause K. Sochora. Za druhé, v článku jsou při výpočtech použity peníze kdysi dávno vydělané, zdaněné a ...použité na výplatu starobních důchodů našim rodičům! Za třetí, jedná se o aplikaci podobnou Perpetuu mobile, v tomto případě jednou peníze vyber a následně tytéž peníze vyplať ne jednou ale rovnou dvakrát. No neberte to, když to tvrdí zákon.
14.9.2017
vlákno reagovat
Tento formular nevyplnujte!!!
Jmeno:
Email:
Text:
povolené tagy

napsat komentář

píšete jako anonym, chcete se přihlásit?

zobrazit jiný kód

Krátká diskuzní rukověť

  • Diskutujte pouze k tématu článku, kterého se diskuze týká
  • Jakékoli urážky autorů či ostatních diskutujících jsou zakázány a budou trestány banem
  • Vulgarismy v jakékoli podobě jsou zakázány a budou trestány banem
  • Respektujte názor ostatních, ať už jde o autora nebo ostatní diskutující
  • Pamatujte, že smyslem práce novinářů není manipulovat se čtenáři, ale nabízet jim kontext a podnět k zamyšlení nad jiným úhlem pohledu.

Úplnou verzi pravidel diskuzí na Tiscali.cz najdete ZDE.