testovaci text

Diskuse pro Článek

Účastnické penzijní fondy většinou střadatelům prodělaly

6. 3. 2018 – nasepenize.cz

16 z celkem 27 účastnických fondů se v roce 2017 nepodařilo svou výkonností porazit inflaci, která dosáhla v průměru 2,5 procenta. Vyplývá to z údajů Asociace penzijních společností poskytnutých.

zpět na Článek
1

komentářů v diskuzi: 1

napsat komentář

ivopatta tiscali.cz

Třetí tunel ve státním důchodovém systému (spoření na důchod v penzijních fondech), umírá na úbytě a je to dobře. Odkládat peníze na důchod ve větší míře (3 000 - 4 000 Kč/měsíčně), mohou stejně jen ti, kteří nevychovávají děti. Když píšu o třetím tunelu, kde jsou ty dva předcházející? První tunel: většina lidí si myslí, vzhledem k odvodům nazvaným "sociální pojištění", že si na svůj starobní důchod spoří ...odvodem sociálního pojištění! Přitom ty peníze jdou přímo dnešním starobním důchodcům, tj. nejedná se o pojištění plátce ani náhodou. Důkaz: pokud zítra přestane stát vybírat sociální pojištění, tak pozítří důchodci nedostanou ani korunu! Z prvního tunelu, tj. veřejnosti skrytého toku peněz ve výši 434,4 miliardy korun v r. 2018, plyne druhý tunel. Tím je přesun 10 % z výše uvedené sumy, tj. 43,44 mld. Kč za účelem zakrytí faktu, že bezdětným důchodcům nemá kdo platit v mezigeneračně financovaných sociálních systémech jejich starobní důchody. Tím se postupně generuje nerovnováha státního rozpočtu. To je ale maličkost ve srovnání s faktem, že bezdětní nemusí vychovat děti, protože jim důchody ze svého odvodu sociálního pojištění zaplatí děti těch druhých. To je hlavní důvod, proč hromadně vymíráme tempem 113 nenarozených (rok 2016), denně do vyrovnané populační bilance.
6.3. (14 dnů)
vlákno reagovat
Tento formular nevyplnujte!!!
Jmeno:
Email:
Text:
povolené tagy

napsat komentář

píšete jako anonym, chcete se přihlásit?

zobrazit jiný kód

Krátká diskuzní rukověť

  • Diskutujte pouze k tématu článku, kterého se diskuze týká
  • Jakékoli urážky autorů či ostatních diskutujících jsou zakázány a budou trestány banem
  • Vulgarismy v jakékoli podobě jsou zakázány a budou trestány banem
  • Respektujte názor ostatních, ať už jde o autora nebo ostatní diskutující
  • Pamatujte, že smyslem práce novinářů není manipulovat se čtenáři, ale nabízet jim kontext a podnět k zamyšlení nad jiným úhlem pohledu.

Úplnou verzi pravidel diskuzí na Tiscali.cz najdete ZDE.