Přejít na výpis diskuzí

Volal vám dodavatel energií? Možná jste uzavřeli smlouvu!

1.3.2017 20:29
Martin Slapnička 42 příspěvků

Někteří dodavatelé využívají možnost uzavřít smlouvu o dodávkách elektřiny nebo plynu prostřednictvím telefonického rozhovoru. Pracovníci dodavatele otázky někdy formulují tak, že telefonátem zaskočený člověk nevědomky uzavře novou smlouvu. Jak se v takové situaci zachovat a zbavit se nechtěně sjednané...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Dobrý den,
  to co zde uvádíte je naprosto přesné. Bohužel dodavatelé nerespektují na OTE a.s., že nemají písemný souhlas zákazníka se změnou dodavatele a odběrné místo připojí i přes podání odporu současným dodavatelem. V hojném počtu se nyní takto objevuje společnost Stabil Energy s.r.o., která uzavírá smlouvy po telefonu. Navíc tedy s akčním ceníkem, což lidé netuší co přesně je. Pro vysvětlení je cena jen na 1/2 roku a následně se zvýší na 1200 Kč/ Mwh tím pádem má zákazník nejdražší cenu v České Republice.
  Naštěstí se dá s tím dělat dokážeme zákazníkovi od tohoto dodavatele bezplatně pomoci. V případě, že se kdokoliv dostane do této situace, ozvěte se, je Vás již stovky. Email info2017@email.cz
 • tak to si hvězda všichni ti tu zatleskáme bez této informace bych opravdu dnes neusnul hulvate českej *12*
 • Před týdnem se mně ozvala paní s tím,že mně informuje o tom že mně snížili cenu elektřiny.Upozornila jsem jí,že telefonicky nic nevyřizuji se žádnou firmou,a ať si ten rozdíl klidně ponechá.Ona mně řekla ,že vyjádření ohledně té slevy dostanu písemně do dvou dnů.A při té příležitosti se mě začala vyptávat na nějaké věci.Utla jsem její řeč hned na začátku.Pozor to jsou podvodníci.Dodnes jsem žádné vyjádření ohledně té slevy noobdržela.
 • www.jubileumplus.cz
 • Urcite ne dominantního dodavatele, v polozce SILOVA ELEKTRINA ,jasne vidíte za kolik tu elektrinu nakupujete , faktura není jen stranka o tom , kolik platite zalohy a kolik vam vraci .Je to o tom za kolik nakoupite silovou ele. Jen pro upresneni regulovane platby, to je za jistice, hodiny a pod. zaplati každý stejne. Mozna novinka pro vas všechny ...................
 • Jen blb podepise něco co necte, viz vas pripad, priste nekomu, protože vasi iq je na bodu mrazu i odkup nemovitosti . Ve finále, vite vůbec za kolik vam prodava cez elektrinu ? Kdyby jste to vedela, nepisete zde tyhle blaboli..........
 • Dohadovala jsem se jak s Bohemia energy tak s RWE, nakonec jsem po dlouhých tahanicích přešla k těm moravskym dolům a je to jak nebe a dudy. Nechápu proč nemají všichni smlouvu na dobu neurčitou a podepsaný etický kodex jako oni. V dnešní době už by to měla být povinost.
 • V okamžiku, kdy se mi ohlásí jakákoliv firma s nabídkou je slušně upozorním, že nic nechci a pokud trvají na pokračování jejich presentace, tak jednoduše zavěsím.
 • Vloni u me doma byla paní z X energie a podařilo se ji me přemluvit k odběru k nim.Nikdy jsem to neudělala.Bylo to v květnu 2016 do 14 dní jsem dala výpověď dop.Na konci roku se me ozvali ze chyběli nějaké inf a ze toto nemohou akceptovat jako výpověď .Od 2017 se s nima dohadují a už 2dop dopisem poslala..Teď čekám na odpověď .Dekuji
 • Stabil Energy, sprosté jednání na důchodce, telefonicky uzavřít ano ,ale odhlásit NE pouze písemě.Hnus
 • Žel "kdyby " neexistuje a realita je drsná. Mé mamce se to stalo, že ji volal operátor a mamka nevědomky uzavřela smlouvu na dva roky. Přišel ji pak dopis, že na základě jejího telefonického ANO s ni uzavřeli smlouvu. Kdyby ji volala třeba realitka, že od ni kupuje dům asi by ho taky nevědomky prodala. Problém je u letitých lidí co trpí demencí a ještě zvedají telefony :-(
 • Když se někdo představí s názvem firmy upozorním ho že nejsem zvědavý na žádné nabídky a nabízejícím nadávám. Jakmile se pak v telefonu ozve slovo nabídka v jakékoliv podobě dostávám záchvat hulvátství a otevírám slovník sprostých slov. Ti telefonisté jsou sice jen pikolící, poslední pěšáci, ale byli varováni. A dle mého holky z nevěstince jsou menší k... než ti co se nechají zaměstnat na otravování, balamucení a okrádání lidí.
 • I když mi to moje žena vytýká, automaticky posílám všechny opruzy, kteří mi chtějí něco nabízet, nevybíravým způsobem do p®dele :-).
 • Kdyby v tomto státě nevládli šmejdi, nemohli by tu jiní šmejdi podobné praktiky provozovat! :-(
 • Používám taktéž, super apka a ten klid.
 • Zkuste aplikaci Nevolejte.cz, pokud používate smartmobil.
 • Výborná aplikace na odfiltrování všech těch šmejdů, bez kterých nevíme, co a jak máme dělat správně, nebo co bezpodmínečně potřebujeme k životu je Nevolejte.cz. Používám už hodně dlouho a předávám info v mém okruhu lidí a všichni jsou velice spokojeni. Už mě nikdo neotravuje v práci nebo mých zálibách, a dokonce ani v neděli u oběda ne. pouze je pak vidět zmeškaný hovor a kdo to zkoušel zavolat.
 • Navíc volající zná jen Vaše tel. číslo a po té co se představíte i jméno. Nezná adresu odběrního místa a pokud mu tyto ůdaje nevyžvaníte pak nemá šanci se i převod ani pokusit. Převod se sestává ze dvou aktů. Uzavření nové smlouvy a výpověď staré. Neznám dodavatele, který by ukončil smlouvu na základě toho, že mu nějaký Franta od konkurence zavolá a vyřídí ústní vzkaz.
 • Mám 2 mobil. operátory - u obou mám "nabídkové hovory" zablokovány, aby mne nikdo neotravoval. Pokud se přeci jen někdo ozve, posílám ho okamžitě do p ..... = tím hovor končí. (A pokud je hovor monitorován, tak ať si tuto odpověď nahrají !)
 • Přecházím z Centropolu k Bohemia energi. Centropol mi poslal sice ukončení smlouvy, ale zároveň výhružku, pokud opravdu přejdu a ukončím s nimi smlouvu, může se mi stát, že budu platit o 600 kč ročně víc. Vyhrožování, aby se člověk zalekl.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit