Přejít na výpis diskuzí

Výpověď z pracovního poměru - na co máte právo?

17.10.2016 10:11
Redakce NašePeníze.cz   7 příspěvků

Dostali jste výpověď z pracovního poměru, nebo jste se rozhodli podat výpověď sami? Veřejný ochránce práv radí na co máte nárok a jaké máte možnosti.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • sanskrybastr

  Velmi užitečný článek. Díky mockrát. Já se brzy chystám ve své práci také podat výpověď. Není to z toho důvodu, že bych v ní byl nějak nespokojený, ale spíše z toho důvodu, že se mi nedávno podařilo narazit na mnohem lepší pracovní nabídku za lepší peníze. Mimochodem, pokud se také chystáte podat v práci výpověď, tak by vám možná mohl přijít vhod i tento článek.

 • Díky za článek. Zrovna jsem nastoupila do nové práce, tak jsem si pro jistotu hledala, jaké jsou podmínky výpovědi ve zkušební době a vůbec celkově při ukončení pracovního poměru, abych když tak byla připravená, ale doufám, že to nebudu potřebovat.
 • Dobrý den, dal jsem k poslednímu dni v měsíci výpověď. Původně mi bylo slíbeno, že mě pustí bez problémů hned. Nakonec, pro nedostatek lidí, jsem dostal 2 měsíční výpovědní lhůtu. Jenže, já potřebuji odejít hned. A ještě se chci zeptat, co se stane, když na ty dva měsíce už odmítnu přijít do práce
  • Dobrý den , 

   to by mě taky zajímalo. Vzali mě do nové práce , ale mám dvou měsíční výpovědní lhůtu. Domluvili jsme se na dohodě, že mohu odejít,ale není dostatek zaměstnanců tak mě pustit nechtějí, jáale chci nastoupit do nové práce. Dá se to nějak obejít?

 • Dobrý den, jsem po vážně onkologické operaci a následně po léčbě chemoterapiemi,na nemocenské jsem byla rok a chtěla pouze prodloužit nemocenskou o tři měsíce,ale na ČSSZ lékařka ohodnotila můj stav na plný invalidní důchod,byla jsem zaměstnaná, tudíž neschopenku mi lékařka již ukončila, nevím k jakému datumu mám směřovat výpověď,jestli k datumu ukončení neschopenky? děkuji moc
 • Výpověď
 • Dostala jsem výpověd pro dlouhodobou ztrátu zdrav.způsobilosti a odvolala jsem se k lékařskému znalci.V případě,že můj zdrav.posudek bude,že můžu dál pracovat je zaměstnavatel povinen mou výpověd ve výpovědní lhůtě zrušit a vrátit mě zpět na mou pozici v práci?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit