Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Zajímavý článek, a pro ty co topí krbem nebo kamnama, by byl tento článek

  • tarpedivan

    No, já dřív platil za topení opravdu šílené účty. Pak jsem zjistil, že to celou dobu bylo tím, že jsem měl v domě špatně utěsněná okna a skrz ně tak teplo unikalo z domu ven. Koupil jsem tedy nové samolepící těsnění oken a dveří a musím říct, že ten rozdíl je opravdu znát. Když srovnám tuto zimu s tou minulou, tak je v domě hned pocitově větší teplo. Jsem zvědav jak moc se nové těsnění projeví na účtech za vytápění.

  • ivanka386

    My se snažíme doma moc nepřetápět. V obývacím pokoji máme stabilně kolem 20-22 stupňů. Za topení ale naštěstí tolik neplatíme, protože ho vytápíme hlavně krbem. Navíc ložnici máme hned vedle, takže teplo z krbu jde částečně i tam. Je ale pravda, že občas ani ten krb na vytápění nestačí. V takovém případě nezbývá nic jiného, než se zabalit do vlněné deky. Ta vždy spolehlivě zahřeje. :)

  • Nedalo mi, abych po přečtení článku nenapsala pár řádek. Měli jsme přímotopy, na které jsme se nechali nalákat v 90 letech (bez dotace), ty jsme posléze vyměnili za tepelné čerpadlo, opět bez dotace a za nemalé peníze, abychom ušetřili, ale náklady se nám nevrátí ani za 30 let. Jsme postarší a tak jsme mysleli na budoucnost, abychom s topením nebyli nikomu na obtíž. Ale teď už to není jen o šetření, ale o tom, že se neustále zvedají platby za distribuci elektřiny. Teď už jsou to i nově platby za jističe a to nám podle předběžného propočtu z kalkulačky ERÚ zvedne roční platbu o 3 tis. A nevěřím, že se to do budoucna nebude zvyšovat. Když to nebudou jističe, tak příště něco jiného, co si zrovna někdo vymyslí, aby z lidí dostali peníze.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit