Přejít na výpis diskuzí

Vyšší minimální mzda i přídavky na děti. Tohle mění v roce 2018

2.1.2018 9:16
red 2 příspěvky

S rokem 2018 přichází i řada změn. Již od ledna bude mít více českých rodin šanci dosáhnout na přídavky na děti, rodičovské příspěvky bude možné čerpat rychleji a zvýší se i důchody nebo minimální mzda. V průběhu roku 2018 pak budou zavedeny dvě nové dávky, takzvaná otcovská a dlouhodobé ošetřovné.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Dítě v rodinách pracujících rodičů nesmí být objektem sociální péče, proto žádné sociální dávky, ať se jim říká třeba přídavky na děti. Dítě je v ekonomicky aktivních rodinách plnohodnotným sociálním subjektem a investicí do budoucnosti. Proto náklady na výchovu dítěte je potřeba odečítat z daní. Navíc stát není vůči rodinám s dětmi pracujících rodičů rozhazovačný. Ve skutečnosti ministerstvo financí nadměrně zdaňuje platy rodičů, protože bez ohledu na skutečné náklady výchovy dětí. Aktuálně dělá nadměrné zdanění v rodinách s dětmi pracujících rodičů 46 miliard korun ročně.
  • To jsem zvědavý jak si ta naše vypečená vláda povede až HDP půjde do záporných hodnot.Rozdávají jako splašení a nebo taky se dá říci rozumu zbaveni.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit