testovaci text

Diskuse pro Článek

Vyšší plat o 1 000 Kč, nebo příspěvek na důchod?

5. 5. 2017 – nasepenize.cz

Mnozí zaměstnavatelé přispívají svým zaměstnancům na smlouvu o penzijním připojištění nebo doplňkovém penzijním spoření. Je výhodnější příspěvek, nebo zvýšení mzdy?

zpět na Článek
1

komentářů v diskuzi: 2

napsat komentář

ivopatta tiscali.cz

Z hlediska účetního to vypadá krásně. Jedná se ale o systémově špatné řešení, které pod záminkou spoření na důchod snižuje disponibilní příjmy pracujících rodičů vychovávajících děti. Ti nepotřebují "spořit na důchod", protože masivně investují do výchovy dětí - budoucích poplatníků sociálního "pojištění", ze kterého jsou přímo financovány důchody! Pokud přijmete fakt, že na naše starobní důchody nám přispívají výhradně naše dobře vychované, pracovité děti, pak klíčovou otázkou důchodové reformy je precizní zohlednění zásluhovosti v mezigeneračním důchodovém pilíři (MDP). Přesněji: podílu bezdětných na nákladech výchovy dětí těch druhých (např. školství). Správným řešením je postupné a proto sociálně citlivé ČÁSTEČNÉ převedení bezdětných do spořícího důchodového pilíře (SDP). Bezdětní si musí na svůj důchod spořit právě ty částky, které pracující rodiče investují do výchovy dětí.
5.5.2017
vlákno reagovat

jj (inkognito)

přesnětak resp. danove! ano danove zvyhodneni pracujicich rodicu vychovavajici deti tedy nove danove poplatniky musi byt velmi VYRAZNE a bezdetni by meli do duchodoveho pojisteni prizpivat nejmene 2jnasobek...
6.5.2017
vlákno reagovat
Tento formular nevyplnujte!!!
Jmeno:
Email:
Text:
povolené tagy

napsat komentář

píšete jako anonym, chcete se přihlásit?

zobrazit jiný kód

Krátká diskuzní rukověť

  • Diskutujte pouze k tématu článku, kterého se diskuze týká
  • Jakékoli urážky autorů či ostatních diskutujících jsou zakázány a budou trestány banem
  • Vulgarismy v jakékoli podobě jsou zakázány a budou trestány banem
  • Respektujte názor ostatních, ať už jde o autora nebo ostatní diskutující
  • Pamatujte, že smyslem práce novinářů není manipulovat se čtenáři, ale nabízet jim kontext a podnět k zamyšlení nad jiným úhlem pohledu.

Úplnou verzi pravidel diskuzí na Tiscali.cz najdete ZDE.