Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • K lekari mohou jen Ti,co maji penize...Osobu bolel zub a chtel ho vytrhnout,zubar vsak odmitl trhani,az kdyz osoba donesla penize,ktere ji na vytrhnuti zubu chybeli..To lidi jen odradi k lekari zajit a doufat,zda budou od bolesti jim osvobozeni a zda maji na ukony dost penez...Laici nevedi,jake asi ukony budou muset platit a nac maji kc..,je to vse ponizujici,jak zebrani o zdravi.Duchodci se uz nyni stydi zajit k lekari s bolesti a snazi se,nalezt pomoc i jinde,nebot nemaji penize kolikrat ani na jidlo...Driv bylo zdravi dostupne stejne vsem a nedelilo se na bohate,chude..,standart,atd..Lide jsou laici a v bolestech nemaji chut premyslet,co je standart,nac maji narok,nac penize,co si mohou dovolit,aby se mohli vylecit...Osoba s bolesti musela diktovat lekari,aby vyplnil formular prijeti do nemocnice,pak prohlidka,co trvalo vse dlouho,nez se osoba dostala na nemocn.postel,kde bolest byla mirnejsi po ulehnuti...
 • Nepotřebujeme zavést poplatky. Místo toho je potřeba zastavit ekonomy, tj. odborníky ...kteří ani netuší, jak účetně zvrhlý je systém financování zdravotnictví. Ten se k nám dostal v 90. letech z metodik EU, jak přičinlivě poznamenali zákonodárci přímo v zákonu č. 48/1997 Sb., O zdravotním pojištění, § 1 (1) Tento zákon zapracovává příslušné předpisy Evropské unie.

  Co je na financování zdravotnictví špatně? 1) Stát platí za státní pojištěnce méně než 25 % financí státními pojištěnci skutečně spotřebovanými. 2) Díky bodu (1) jsou odvody zdravotního pojištění z mezd 5 x vyšší, než je potřeba na zdravotní ošetření plátců pojištění! 3) Vzhledem k předcházejícím bodům je jasné, že dochází k tunelování odvodů zdravotního pojištění ve výši stovek miliard korun ročně. 4) Proto nedávno opět provozovaný taneček zákonodárců při zvyšování úhrad za státní pojištěnce o několik desítek korun měsíčně je nejen nesmyslný, je přímo trapný pro samotné poslance. Je to o to horší, že si to poslanci ani neuvědomují, ačkoliv se té komedie přímo účastní. 5) Jedná se o účetně špatně nastavený mezigeneračně financovaný systém, který staví solidaritu na hlavu. Díky tomu již dnes produkuje zbytečně schodky na zdravotním účtu ve výši 13 miliard korun ročně! Proto žádné zvyšování poplatků, ale zavedení transparentního účetnictví ve financování zdravotnictví! Váš sociální ekonom I. P.
 • Kdyby politici na všech úrovních státu od obcí počínaje pracovali s našemi daněmi jako se svými penězi a kdyby ještě k tomu měli vzdělání a byli češi kteří budou pracovat jenom pro republiku,kdyby soudci nebyli spojeni s politiky,nemuseli by se stavět kriminály a když již ano,měli by být plné těch,kteří rozkradli a rozprodali naši republiku a nyní dokonce chtějí dát těžební právo Australské společnosti cizáků na těžbu českého LITHIA a opět náš stát a občany budou politici okrádat o biliony!!!Jak může vláda povolit takový tunel Bohuša SOBOTKY!I když je skřet zalezlý,stále kalkuluje kde co by rozkradli,aby zachránili Lidový dům,který již měl být kdyby zde platilo právo dávno prodán!
 • pokud to nebude přehnaná suma,tak s tím nemám problém,ale v tomto státě nevím nevim.
 • jsem pro placení poplatků v nemocnici - 60 Kč denně za jídlo, teplo, energie utratí snad všichni - pokud jsou v nemocnici zadarmo tak vlastně ušetří
  Pro placení poplatků v nemocnici jsem také z důvodu toho, aby se trochu zamezilo "odkládání" starých lidí do nemocnic, případně se někteří lidé uchylují hlavně v zimě do nemocnic - nemusí vařit, topit a nebo se jim tam líbí protože mají společnost.
  Z vlastní zkušenosti vím, že jídlo v nemocnicích se výrazně zlepšilo .
 • Vážení, pochopitelně peníze nejsou - jedním z důvodů je i to, že kdokoli, kdo zde pobývá, se přihlásí do systému pojištění (Rusko, západ. Evropa) - a pak už jen bere a bere, daleko více než dává. Mělo by to být takto: přihlásit se, a po jistou dobu platit 100% toho, co čerpám, po uplynutí určité doby 80%, pak 60%, atd. Tím by se zohlednilo to, že my, kteří do systému přispíváme x let (tj. od samostatného vydělávání) bychom měli být zvýhodněni. Ale povídejte to pojišťovnám - ty to v podstatě nezajímá.. A je to i pokrytectví státu - prodej cigaret by měl být vlastně zakázán (na všech je nápis o rakovině, zcela závažných nemocech), důležitý je tam ale ten kolek, to samé u alkoholu. To je důležité, ne to, že stát schvaluje distribuci karcinogenů a jedů. Takže by bylo solidní, aby daň z těchto produktů byla nejméně 100% a šla by opravdu do zdravotnictví, a ne na záplatování děr rozpočtu. Ať udělají licence na prodej alkoholu a tabáku, za ty by se dalo také dost vybrat a prodejce by si nemohl dovolit kšeftovat s padělky cigaret nebo pančovanými kořalkami, protože by přišel o licenci a dle závažnosti by ji už nemohl nikdy získat. Věřte, že by tak hodně věcí bylo jednodušších a spravedlivějších, ale to tento stát nechce, je to jeden rozsáhlý hnus... a ještě poznámka k EET - to mělo být zavedeno na 1. místě na tržnicích, za tu dobu miliardy nezaplacené na daních, porušování autorských práv (padělky) atd., atd.
  • Pane anonyme, v podstatě máte ve všech bodech pravdu, ale jednotlivá fakta kladete do zmatených souvislostí. Těch problémů se za uplynulých 27 let nakupilo tolik, že se z nich stala nepřehledná hromada. A když do této nepřehledné hromady přidáte nekompetentní a nevzdělané poslance a senátory, z nichž každý hledí pouze a jen na svůj hmotný prospěch, tak jaký asi může být výsledek? Pokud se jednotlivému občanu neděje nějaké viditelné příkoří, je spokojený ve svém "malém chlívečku", k volbám většinou nechodí, poněvadž si říká, že on jako jednotlivec to stejně nezmění (poslechněte si lidi kolem Vás), takže problém je zásadně ve lhostejnosti. Spravdlnosti se nedočkáte nejen u policie (ta pouze "pomáhá a chrání" - ovšem otázkou je komu pomáhá a co chrání), natož pak u "nezávislých soudců". Taková drobná buzerační pimprlátka - kontroly daňových kontrol, EET a podobné výkřiky, to chování a směřování společnosti nikdy nezmění. Jediné, co zatím zbývá je možnost o všech těchto nešvarech psát, pokud Vás ovšem nevymaže internetový censor nebo "právní" institut, jemuž se říká "předběžné opatřeníů, event. také "podání vysvětlení".
 • Celý život jsem pracovala, celých 55 let, odváděla vše, platila vše. Rodiče mi zemřeli hned po válce. Děti jsme tahala po jeslích, od 4 měsíců jejich života. Od nikoho jsme nic neměla. Manžel zemřel v 62 letech, syn v 57, snacha ve 40, švagrová v 57 a všichni tu nechali, protože poctivě do poslední chvíle pracovali - důchod. Já dnes platím draho léky, protože co jsou k něčemu, všude - hradí pacient a tak důchod pokryje akorát bydlení a léky a zbytek? S tím žongluju jak se dá a protože jsem dobře vychovala své kluk\, tak ten zbývající se stará jak může, i když už taky má vnoučata a je před důchodem. Proto nevím, proč stát chce mámit na lidech peníze, když vidím v televizi, na co všechno máme přispívat, promítá se mi v hlavě vše, za co stát vyhazuje peníze za kraviny. Všechno jim je jedno, krom jejich koryt. Proč třeba církev sama nepostaví ten kostel, co nějací gauneři zapálili? Církev a rodiče těch grázlů - ti by měli mít hlavní slovo. A tak bych mohla pokračovat.... *16*
  • Máte naprostou pravdu a pak si přečtete, že ředitelé zdravotních pojišťoven, ředitelé jiných organizací, "manažéři" jak si dnes říkají dostanou odměnu za roční práci přes milion korun, a na obyčejných lidech se žebrá o pomoc a sbíráme víčka. No co na to říci, ještě, že jsem na náměstí necinkala.
  • Jak to ti komunisté dělali že vybírali daně a přitom jsme měli statisícovou armádu kterou národ uživil,školství bylo na vysoké úrovni oproti dnešku a zdarma stejně jako zdravotnictví,byl dostatek lékařů a zdravotního personálu,nebyli bezdomovci,žádný cizák nám nezvyšoval ceny vody nebo nevyhazoval české občany z českých domů které vlády prodaly za babku a lidé kvůli nim žijí na ulici a v bídě a národ je tak pomýlený že nepošle do vlády komunisty aby ukázali že se umí postarat o své občany tak dobře jak bylo před rokem 1989!
   • Pani nemeli tak horentni platy na ukor bidy lidu a vse se planovalo,aby se neplytvalo,byl prehled o vsem,kvalita,normy...Lide k sobe meli bliz,byli ruzne akce,levne rekreacky,tabory pro deti,co detem cast pobytu doplacely organizace.Byl cas na rodiny,pamahalo se mladym,aby mohli mit rodiny,byli ruzne vyhody,byla pece o lid,aby bylo lepe...Zavody meli sve zdrav,strediska s lekari,zubari,byla pracujicim povinne zajistena strava v praci,dle vyberu...Obed staval 6 kc a byla polevka,hl.jidlo,co si kdo vybral podle razitka,cisla,ryzi,brambor,knedliky,testoviny,..,pak byl kompot,ci moucnik,ovoce,to se menilo a k piti stava,caj...,to vse za 6 kc. V kantyne se dala koupit i za 2 kc polevka,drztkova,zabijackova,vyvar,kure gril..,pecivo,salami,ruske vejce stalo 2.50 kc,uzeny platyz k svacine,nyni je to moc vse drahe.Svaciny nosila i svacinarka pracujicim,az ke stolu,kde delali....Nyni lide v praci i hladovy,jidlo odbyvaji...Hejky ryby,jsme pekli v remosce na masle s kminem,byly levne,ci skopove na marijance,brambor,jsem varila jak rychlovku,ci se kupoval Madarsky perkelt,polotovar pro 4 lidi,chunalo to,nyni zasnu na drahe ceny..
    Deti se najedly ve skol.jidelne.mohly si i pridat,byly ve druzine,kde dostaly svaciny,psaly si ukoly,ucily se,jezdily do divadla,sly ven,ucily se o prirode atd...Tak matka nemusela se zdzovat s ukoly atd.,nemusela varit,najedli se v zav.jidelne,jen k veceri se neco uvarilo...Bylo vic volnosti,jezdilo se uz ve ctvrtek na chaty,nadelal se patek...Nebylo tolik narizeni,prikazu,hlidani,papirovani,atd.,co nyni....Moc mladych chce deti,ale nemaji bydleni,penize a tak dite je prepich,i draha zalezitost...
 • Zdravotní experti stran nevědí o čem mluví. Tito "odborníci" nemají ani zdání, z jakých zdrojů plynou finance na zdravotní ošetření státních pojištěnců. V opačném případě bychom nebyli svědky nedávné parlamentní šaškárny, při které stát přidal na státní pojištěnce pár desítek korun měsíčně. Proč šaškárny? Protože ani navrhovatel - ministr zdravotnictví, ani poslanci netuší že finance placené státem za státní pojištěnce pokrývají méně než 1/4 skutečných nákladů na zdravotní ošetření státních pojištěnců. Navíc starobním důchodcům, kteří nevychovali děti, nemá kdo v MEZIGENERAČNĚ FINANCOVANÉM SYSTÉMU platit z odvodu zdravotního pojištění zdravotní ošetření (to jsou ty více než 3/4 peněz, které se netransparentně přelévají od plátců zdravotního pojištění ...ke státním pojištěncům - důchodcům. V současnosti je to odklánění 13 miliard korun ročně. Za 15 - 20 let to bude ne méně než 46 miliard korun ročně bez započtení inflace.
  • Tak ti důchodci si na svůj důchod přece jenom něco vydělali a jestli mají či nemají děti, tak to je docela jedno. Spíš by mě zajímalo z čeho se platí pojištění státním příživníkům, cikánům a další zbytečné havěti. Úředníků je pomalu víc než pracujících, zisky z montoven jdou do zahraničí, z těch superdotací z EU se staví lyžařské vleky, akvaparky, cyklostezky... Takže před odchodem do důchodu by se měli staří lidé asi postřílet, že?
   Však na vás taky dojde, boží mlýny sice melou pomalu, ale jistě a až onemocníte (to vám nepřeji) a dozvíte se, že vaše léčba stojí třeba milion, tak vám asi do smíchu nebude při jejím proplácení...
 • já jako důchodce budu platit, nemám s tím problém, ale ti tzv. sociálně slabí, kteří chodí ve , značkovém oblečení a stravují se po restauracích a pod. budou platit jak? Bude to někdo řešit
 • Přstaňte dávat zadarmo kdekomu , kdo přitáhne do země, a bude dost peněz pro nás, kteří jsme celý život pracovali, byly ným odebírány daně , sociální a zdravotní( nikdo se mě neptal, kolik chci odvádět ) . Fuj!!!! Na stravu si v nemocnici klidně připlatím, ale zase se to bude zneužívat jako dřív, a žrádlo z nemocnice, nežere ani pes.
  • Gito, Vaše odvody sociálního pojištění šly z 90 % na starobní důchody Vašich rodičů (zbývajících 10 % je Vaše nemocenské pojištění). Odvody zdravotního pojištění šly z 80 % na zdravotní ošetření tzv. státních pojištěnců (viz můj příspěvek výše). Z toho na děti 30 % a na důchodce 50 %.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit