Přejít na výpis diskuzí

Zadlužit se na desetiletí a žít ve svém, nebo žít bez dluhu a platit nájem?

26.12.2017 20:42
Redakce NašePeníze.cz 2 příspěvky

Hypotéka, nebo nájem? Zadlužit se na desetiletí a žít ve svém, nebo žít v klidu bez dluhu, ale platit nájem někomu jinému? To je zásadní rozhodnutí a každý si do něj promítá jiné priority. Podívejme se na hypotéky jednoduše a hlavně bez emocí.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • ivannavratil386
    Souhlasím s Natašou. Cca před rokem jsem řešil velmi podobnou situaci a nakonec jsem se rozhodl jít také do té hypotéky a koupit si dům. Asi raději budu splácet bance za něco, co někdy v budoucnu budu vlastnit, než neustále někomu dávat peníze za něco, co moje nikdy nebude.A kdyby se stala situace ohledně splátek někdy v budoucnu neúnosná, stále je tu možnost konsolidace.
  • Díky za článek :) Taky jsme tohle dilema řešili, psali si seznamy pro a proti, zkoušeli různé testy, například tento, a nakonec jsme se domluvili na tom, že půjdeme do té hypotéky. Víme, kde chceme bydlet, máme představu do budoucnosti a hlavně chceme mít možnost se svobodně rozhodovat - přivést si domů mazlíčky nebo třeba udělat nějaké větší změny bez toho, aniž bychom se museli dožadovat svolení. :)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit