Přejít na výpis diskuzí

Změna dodavatele elektřiny a plynu: Na co si dát pozor?

4.6.2017 23:32
red 4 příspěvky

Spotřebitelé mají právo změnit dodavatele elektřiny a plynu. Ovšem ne vždy jde přechod k jinému dodavateli hladce. Ve změně může bránit současná smlouva o dodávkách energií, proces změny ale může komplikovat i stávající dodavatel nebo administrativní a jiná pochybení. Na co si především dávat pozor?...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Já dodavatele elektřiny původně měnit ani nechtěl, ale náhodou jsem na internetu objevil společnost Epet, příčemž jsem na jejich webu zjistil, že bych s nimi každý rok na elektřině ušetřil skoro dvacet tisíc. Proto jsem si rovnou nechal poslat konkrétní návrh, následně podepsal smlouvu a o celý přepis už se pak postarali oni.
    • joskadevatej

      Takže jste s nimi spokojen? Já o nich nikdy neslyšel, ale právě přemýšlím o změně dodavatele elektřiny a když jsem se díval na srovnání dodavatelů na https://www.usetreno.cz/ tak mi vyšli ze všech asi nejlépe. Myslíte, že k nim mám tedy přejít? 

  • Já si dával pozor akorát na to kdy mi končí smlouva, nic víc jsem nevěděl co si hlídat a pak jsem to předal svému novému dodavateli, kterého jsem předběžně oslovil, že bych měl zájem od něj odebírat plyn s elektrikou. Bohemka to pak celá až do konce vyřídila za mě a pak si mě k sobě i převedla, Proces pro mě byl v podstatě nepostřehnutelnou záležitostí.
  • Za každou cenu ušetřit pět korun, i když vás v důsledku odrbou... Stejně těch pět korun pak zahodíte, co radši místo vynakládání úsilí do výběru nejlevnějšího dodavatele *doplňcokoliv*, věnovat čas tomu, nastudovat si něco o investování - například zde http://www.investice.cz/ ... Myslím, že se pak peníze vrátí mnohonásobně.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit