testovaci text

Diskuse pro Článek

Zpětná hypotéka: Obchod se smrtí garantovaný státem?

15. 8. 2017 – nasepenize.cz

Strana zelených chce zavést státem garantované zpětné hypotéky pro seniory. Důchodci by mohli odprodat svůj byt státu a pobírat za něj doživotní rentu. Cílem je zlepšit finanční situaci důchodců a ...

zpět na Článek
1

komentářů v diskuzi: 1

napsat komentář

Matty (anonym)

Tak tohle mi hlava nebere. Jestli jsem to dobře pochopil, tak senioři, kteří jsou už v důchodu a celý život spláceli bydlení, které jednou někdo z rodiny zdědí by měli svůj majetek prodat státu, který jim bude do konce života splácet nějaký podnájem, který pak propadne po jejich smrti. A to jen kvůli tomu aby to někdo mladý mohl koupit? No možná bych to přirovnal i k černému humoru, protože mi to přijde docela drsný. Myslím si, že pokavad chtějí mladí lidé jít do hypotéky tak jim v tom nic nebrání. Tak jako jsem to udělal kdysi já. Partner mé sestry je zaměstnanec u firmy partners a dokazal mi poradit kde spořit, kam investovat a za 5 let jsme dokázali našetřit se ženou na to abychom si bydlení vybrali a nějak zidealizovali podle sebe, samozřejmě na hypotéku, ale jde to. Ne kupovat byty od starých lidí a dávat je do oběhu.
15.8.2017
vlákno reagovat
Tento formular nevyplnujte!!!
Jmeno:
Email:
Text:
povolené tagy

napsat komentář

píšete jako anonym, chcete se přihlásit?

zobrazit jiný kód

Krátká diskuzní rukověť

  • Diskutujte pouze k tématu článku, kterého se diskuze týká
  • Jakékoli urážky autorů či ostatních diskutujících jsou zakázány a budou trestány banem
  • Vulgarismy v jakékoli podobě jsou zakázány a budou trestány banem
  • Respektujte názor ostatních, ať už jde o autora nebo ostatní diskutující
  • Pamatujte, že smyslem práce novinářů není manipulovat se čtenáři, ale nabízet jim kontext a podnět k zamyšlení nad jiným úhlem pohledu.

Úplnou verzi pravidel diskuzí na Tiscali.cz najdete ZDE.