Přejít na výpis diskuzí

Alkohol usnadňuje mluvení v cizím jazyce

21.2.2018 16:35
Pavel Pešek 5 příspěvků

Konzumace alkoholu vede často k uvolnění a odbourání zábran. S trochou alkoholu v krvi nám připadá snazší i komunikace v cizí řeči. Skupina vědců ze tří evropských univerzit zjišťovala, zda je efekt alkoholu na mluvení cizím jazykem opravdu průkazný. Pokusné králíky jim představovali němečtí studenti,...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Svého času jsem dělával tlumočníka jednomu kámošovi když byl v lihu a mluvil česky nikdo mu nerozuměl jen já ! Takové věci se stávájí i v lepší společnosti. *11*
  • Já jsem třeba neslyšící ve všech jazykách světa - a nevadí mi to. Komunikuji jen přes PC a SMSky.
  • ochtl
    to je pravda ,jeden nespecifikovaný příbuzný,po požítí většího množství slivovice začal okamžitě mluvit německy,čínsky,francouzky anglicky a jiné,a to prosím neumí ani jednu cizí řeč....
  • Pink
    To je přece jasné každému. Kde já se naučil mluvit anglicky? Jistě, základy ve škole, ale jinak s cizinci v hospodě. Naposlouchat angličtinu od tří lidí, kteří se v hospodě překřikují, baví se o všem možném (prostě hospodské kecy) a vy jim odpovídáte, to je k nezaplacení.
  • Největší problémy s učením se cizích řeči mají samotáři.

Nemají potřebu navazovat vztahy, kontakty, a s někým se vůbec bavit
    .
    Cizí jazyky jim proto připadají užitečné asi jako znalost egyptských hieroglyfů...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit