Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Pamatuji si jak kolem našeho domu běhal každý den jeden štíhlí postarší muž. Jednou už jsem ho nespatřil a zjišťoval jsem co se sním stalo. Prý zemřel na infarkt. Doběhal. 

  • Vaše gramatika je odporná - muž byl štíhlý (nikoli štíhlí). Stalo se s nim - řeč není o jídle (do toho co sníte je nám ...). 

   Nota bene "Prý... "

   Nehledě na to, že radovat se ze smrti - nota bene pro Vás neznámého - člověka je chucpe... • Podstatné pro zdravý oběhový systém (srce a cévy) nejsou běh, plavání, cyklistika anebo jiný z kategorie aerobních aktivit ve sportu (aktivit, kdy dýcháme sice zrychleně, ale nezahlcujeme svůj organismus nadměrným množstvím nevydýchaného kysličníku uhličitého) 

  Důležité je jen a jen udržování tepové frekvence po dobu 10 minut na 70 - 75% maximální hodnoty (u zdravých jedinců do 30 let je ono teoreticky dané maximum 220 tepů za minutu, 75% je tedy 165 tepů za minutu). 

  Nad 30 let věku se odečítá od oněch 220 tepů maxima ve vzorci tolik, kolik je věk toho kterého jedince 

  - jako 40letí tedy sportujeme minimálně 10 minut a více při 138 tepech za minutu   

  - jako 50letí tedy sportujeme minimálně 10 minut a více při 127 tepech za minutu

  - jako 60letí tedy sportujeme minimálně 10 minut a více při 120 tepech za minutu...

  atd., atd - proto jsou důležité hodinky s měřením tepové frekvence při provádění těchto aktivit, i když časem odhadneme tepovou frekvenci podle pocitů, které při sportu máme.

     

  • Velmi zajímavé, stejně jako původní článek. Kopíruji si do svého počítače. 
   • Kopírováním jakéhokoli textu si tepovou frekvenci zvýšíte jen nepatrně...

    Lépe se jít proběhout - nebo alespoň 10 minut tzv. step testu (v tomto případě nikoli testu jako zkoušky, ale jako cvičení sui generis) - stačí schod na chodbě, když je židle moc vysoká a meněí stolička v okolí není...

    Ovšem - ono i kvalitní každodenní deseti(i více)minutové pomilování se s partnerkou vede rovněž ke zvýšení tepové frekvence, ale sledovat při tom hodinky, o kolik - to je poněkuď chucpe... 

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit